Skocz do zawartości

Żywotność pakietu - dobór do preferencji


Wenar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że kończy się sezon i pakiety, które obecnie posiadam powoli zostają przeze mnie utylizowane, nadszedł czas na zastanowienie się nad nowymi.

Proszę was doświadczonych kolegów o poradę jakiej firmy pakiety zakupic?

 

Założeniem zakupu jest długi czas przechowywania.

Jak korzystam z pakietów (może robię coś źle także też proszę o uwagi)

- latam raz dwa razy w miesiącu

- w ciągu jednego wyjścia wylatam ok pięciu pakietów.

- zawsze latam z buzerem ustawionym na alarm 3.35v na cele.

- po powrocie podłączam do lądowania na storage.

- pełne ładowanie zazwyczaj dzień wcześniej wieczorem lub rano przed popołudniowym wyjazdem.

 

Zależy mi aby pakiety miały jak najdłuższa żywotność względem mojego użytkowania.

3s 1000-1500mah

Czy ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

najpierw czego na pewno nie polecę -wszelkie pakiety pelikan -nowe nawet nieźle chodzą ale puchną i tracą moc (i pojemność) zastraszająco szybko. Miałem kilka większość nie wytrzymała sezonu. Troszkę lepiej -ale też źle pakiety niebieskie zippy, flightmax.

 

Bardzo długo wytrzymały u mnie kokam (stara seria prawdopodobnie już nie robią) i japoński e-tec ponad 10 lat latania -na pewno już nie robią...

 

- i o dziwo żółte zippy compact (używam 3 sezony i są nadal jak nowe)  ale używam na stosunkowo małym prądzie pakiety 2400 -30c rozładowuje 30A.  zawsze przechowuję nieprawidłowo w pełni naładowane  -jak mam czas to biorę gotowe i szybko na loty.

podobnie jakieś pakiety Rock Amp 900-35c oraz 1000-35c chodzą już piąty sezon  -obciążane na 10A

 

      -niedawno kupiłem sls magnum -2200-45C co do trwałości mam je zbyt krótko żeby powiedzieć ale są chwalone przez innych -co do osiągów -szok -trzymają wysokie napięcie do samego końca.  Trzeba uważać bo rozładowane do napięcia jak większość innych -czyli przeciętnych są już praktycznie puste i napięcie gwałtownie się załamuje. Nie ma sygnału, ze pakiet słabnie -jest pełna moc -a za moment nie ma już nic -nawet dla sterowania mało energii.  Tak "twardych napięciowo" pakietów jeszcze nie miałem.

 Między SLS i np. zippy compact (i podobnej klasy) jest wręcz przepaść osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do piątego postu było OK ... a potem zrobiliście z wątku Dawida wielki OFF TOP i ,,rzeźnię,, jak małe dzieci w piaskownicy.
Obrzucając się błotem pragnąc udowodnić wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi.
Tak naprawdę nic nie wnieśliście do jego pytania. Stare ,,chłopy,, taki przykład dają młodszemu koledze.

Moderator powinien pozamiatać ten syf jaki narobiliście wspólnie.


Witam. Jako że kończy się sezon i pakiety, które obecnie posiadam powoli zostają przeze mnie utylizowane, nadszedł czas na zastanowienie się nad nowymi.
Proszę was doświadczonych kolegów o poradę jakiej firmy pakiety zakupic?

Założeniem zakupu jest długi czas przechowywania.
Jak korzystam z pakietów (może robię coś źle także też proszę o uwagi)
- latam raz dwa razy w miesiącu
- w ciągu jednego wyjścia wylatam ok pięciu pakietów.
- zawsze latam z buzerem ustawionym na alarm 3.35v na cele.
- po powrocie podłączam do lądowania na storage.
- pełne ładowanie zazwyczaj dzień wcześniej wieczorem lub rano przed popołudniowym wyjazdem.

Zależy mi aby pakiety miały jak najdłuższa żywotność względem mojego użytkowania.
3s 1000-1500mah
Czy ktoś coś poleci?

Dawid kup sobie SLS_y tak jak wspomniał Mirek / miruuu i tyle.
Co prawda droższe ale Polska dystrybucja i nie trzeba czekać zbyt długo na dostawę.
https://www.akumulatoryrc.pl/
Na stronie masz wszystko opisane...Dodam że jest świetny kontakt ze sprzedawcą, tak telefoniczny jak e_mailowy 
Powodzenie w zakupie...
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ustaw dla sls alarm z telemetrii lub odcięcie regulatora na poziomie 3,5V/cele  -a  jeśli za dużo prądu będzie zostawać to schodź po 0,05V/celę- zejście poniżej 3,4V grozi zbyt głębokim rozładowaniem już po zgaszeniu napędu. zwłaszcza jesli wydajność prądowa pakietu jest sporo większa niż bierze napęd..

 

Sbogdan1 -masz racje  - po sobie sam sprzątnę  -usuwam swoje  nie merytoryczne wpisy z wątku lub edytuję i usuwam z wpisów na temat wszystko co nie merytoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do tej pory SLSa.

Zippy niebieskie i nanotech rozjeżdżają mi się po 2-3 sezonach.

 

30-40C do 15-35A regulatorów.

Zapomniałem dodać zdanie o prądach ale wyzej w poście kolega rozwiał moje wątpliwości. Kupię kilka SLSow, podniosę do 3.5v alarm i będzie dobrze.

 

A czy SLSy dobre są do Aparatury?

Mam Radiolink AT9 gdzie chińczyku mówią o pakiecie 3S 11.1V 2200MAH 8C.. ale czytałem że ten chinol wytrzymuje max dwa sezony. Dodam że nie odłączam baterii od aparatury (poza zima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.