Skocz do zawartości

Hercules tugboat steam


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Malowałem drugi raz. Pokazały się miejsca styku, które nie zaszpachlowałem. Dostałe w pracowni reklamowej pasy płyt 5 i 6 mm. Ruszy budowa kadłuba.

 

Po ścięciu śliwy jeden odcinek pnia przeciąłem na pół i przywiozłem do piwnicy w bloku. Rdzeń pnia jest bardzo ładny, ciemny jak mahoń. Zwaliłem mokrą korę. Potnę na klepki i niech schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociąłem połówki pnia na deski 20 mm. Już zauważyłem pęknięcia. Mam wyciętą stępkę ale tylko od zewn. strony z płyty PCV =6 mm. Rozlokowałem silnik. Po zdjęciu nadbudówki będzie dojście ale  wał będzie długi,  obudowa wału 180 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krótkie poziome części wręg to jest linia pokładu. Przerwa jest na wewnętrzną szerokość nadbudówki. Przyklejone będą wysokie płaskowniki chroniące wnętrze przed dostaniem się wody. Pionowe końcówki są nadburciem. Po wypełnieniu styropianem brzegów miedzy wręgami i oszlifowaniu będzie położony laminat z nadburciem. Następnie te końcówki będą odcięte i położony pokład. Dokładniej później na zdjęciach. Zamówione są bulaje i lampy. Dzisiaj planuję dokończenie wycinania wręg 5 szt. i stępki oraz wstępny montaż. Wtedy rozlokuję podłużnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce była wczoraj wysłana przesyłka z rbmodel.pl i chyba się nią zajmę. Bulaje i lampy. Do kompletu brakuje żarówek. Ledy fajnie ale świecą do przodu, nie na boki. Ostatnio kupiłem żarówki 6V. Może jakieś samochodowe z tym, że 12 V mi nie odpowiada bo silnik od samochodzika dziecięcego był zasilany z małego akumulatora. Prawdo podobnie z 6 V. Zasilanie 2S będzie przewoltowione ale może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.