Skocz do zawartości

Hercules tugboat steam


Rekomendowane odpowiedzi

Drewno na pokład okazało się tak twarde, że szlifowanie grubym papierem ściernym i szlifowanie szlifierką oscylacyjną niewiele dało. Dopiero skrobanie nożem tak jak szybą zbierało dużo więcej materiału. Wiertło do drewna 10 bardziej rozbiło otwór w półce na dziobie niż ruszyło pokład.

Zrobiłem przymiarkę.

post-419-0-98974900-1547114532_thumb.jpg

 

post-419-0-73517900-1547114499_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. Posmarowałem, wytarłem szmatką, zrobiłem zdjęcie i wróciłem do mieszkania. To nie ma być błyszczące. Za twarde drewno na wsiąknięcie. Jeszcze przed malowaniem zrobię otwory na kluzy, które wygiąłem z drutu aluminiowego. Wypadałoby wyszpachlować na gładko nadburcie od strony wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszpachlowałem wewn. stronę nadburcia. Była nierówna. Kreska linii wodnej narysowana.

Przy pomocy dwóch komputerów zrobiłem głośne nagranie "koncertu syren" holownika Hercules. Przekopiowałem na kartę glośnika BT, który umieszczę w modelu. Jak model będzie  na wodzie będę mógł puszczać nagranie uruchamiając smartfonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całych płyt nie potrzebuję. Dwa razy pomalowałem burty na czarno mat. Oderwałem taśmę. Wyszło idealnie bez podcieków.

post-419-0-58965600-1548854180_thumb.jpg

Kadłub z silnikiem i serwem w tej chwili waży 1800g.

Teraz mogę oderwać taśmę z pokładu. Nie spieszę się. Do wiosny zostało trochę czasu nawet do tej wczesnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodrywałem wszystkie taśmy. Wstawiłem świetliki w pokład. Przykręciłem windę kotwiczną. Przykleiłem polery do pokładu. Nakleiłem 4 napisy nazwy statku. Do przyklejenia włazy węglowe 8 szt. zejściówka, skrzynia i dach sterówki. Dotąd nie przyklejałem. Zastanawiałem się czy zrobić zdejmowany. Linki do masztu i mały maszt na dziobie.

Model był na wodzie w wannie. Stoi prosto. Brakuje ponad 10 mm zanurzenia do linii wodnej.

 

Zastanawiam się co zrobić z łańcuchem od kotwicy za windą kotwiczną. Myślę, wywiercić otwory w kadłubie zgodnie z planem. Wstawić pierścienie i w nich zakleić na stałe łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nadrobiłem całe 8 stron z budowy,

nie wiem jak ja to przegapiłem ? - super jednostka wyszła !

już kiedyś kombinowałem żeby kadłub ze styropianu wyrzeźbić, a później żywicą pomalować

ale myślałem że styropian się rozpuści, a tu nie ...

te płytki z elektroniką to kolega chyba ręcznie skrobie ścieżki zamiast np.użyć kwasu i lakieru

ale można też prościej użyć płytki uniwersalnej, wtykamy w otwory podzespoły

i cyną łączymy punkty, tworząc ścieżki

https://youtu.be/0phMF2bT5h4?t=243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.