Skocz do zawartości

Bezprzewodowy interfejs do symulatora V.2 - Zrób go sam


oki188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jako iż coraz więcej odbiorników stosuje na jednym z wyjść sygnał PPM postanowiłem zaprezentować jak w łatwy sposób możemy wykorzystać ten sygnał by latać bezprzewodowo na ulubionym symulatorze.

 

Do wykonania potrzebujemy:

*interfejs symulatora (ja użyłem zakupiony już dawno Flysky)

*cynę

*lutownicę

*przewód  np. z uszkodzonego serwa z wtyczką

*zbindowany odbiornik z sygnałem PPM na wyjściu

 

No to zaczynamy :)

 

1. Interfejs rozbieramy wyciągamy płytkę z przyłączonym kabelkiem i go odlutowujemy

 

post-685-0-70177300-1537120536_thumb.jpg

post-685-0-28823900-1537120542_thumb.jpg

 

2. W miejsce masy i sygnału wejściowego podłączamy kabelek (minus i sygnał z odbiornika)

 

post-685-0-28258900-1537120548_thumb.jpg

 

3. Zasilanie odbiornika można użyć bezpośrednio z portu USB.

 

post-685-0-72453500-1537120554_thumb.jpg

 

4. Po upewnieniu się czy nie ma zwarć całość zamykamy i gotowe :)

 

post-685-0-62419900-1537120559_thumb.jpg

 

 

Do testów użyłem zbindowanego wcześniej odbiornika ORX spektrum DSM-X który posiada wyjście PPM

 

post-685-0-03422000-1537120570_thumb.jpg

 

post-685-0-65475500-1537120576_thumb.jpg

 

Test działania.

 

Od teraz latanie stało się wygodniejsze nie musimy podpinać się w kabelkiem wystarczy dowolny zbindowany odbiornik z sygnałem PPM :)

 

------------------------------------------------------------------------

Modyfikacja: V.2

 

Spotkałem się z problemem że po włożeniu interfejsu z podłączonym odbiornikiem wykorzystującym pin PPM w odbiorniku do bindowania odbiornik od razu wchodził w tryb "BIND".

Prostą modyfikacją jest zamontowanie rezystora o wartościach od 1do 2.2kom szeregowo z przewodem sygnałowym do płytki jak na schemacie.

 

post-685-0-63947500-1541686956.jpg

 

Po tym zabiegu podłączony odbiornik już nie wejdzie w tryb "BIND"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Odbiorniki na których testowałem układ miały sumę PPM którą robił procesor odbiornika.

Jeśli natomiast nie posiadamy odbiornika z wyjściem PPM możemy wykorzystać zwykły odbiornik z dobudowanym konwerterem.

Najprościej zbudować go na Arduino pro mini podaje adres strony ze schematem i wsadem do programowania.

http://www.brokking.net/bain_pwm_to_ppm_for_r6b.html

 

Spotkałem się również z bardzo prostym konwerterem ale nie wierzę aby to było takie proste że będzie działać.

Dziś nie mam jak ale jutro w Czwartek zbuduje to ustrojstwo i dam znać czy działa. (odpowiedź: NIE DZIAŁA)

post-685-0-74282500-1548246680.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wcześniej niż zamierzałem i na szybko zdążyłem zbudować układ metodą "na pająka" Niestety stwierdzam że NIE DZIAŁA.

Testowane z odbiornikami: oryginalny spektrum, zamiennik ORX

Nie pomogło dołożenie rezystorów szeregowo do każdej diody 1N4148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że sygnały pojawiają się na wyjściach kolejno, ale bez przerwy czasowej. Wtedy na wyjściu otrzymasz długi impuls będący sumą impulsów wejściowych. Można to sprawdzić nawet za pomocą prostego (ale jednak dwukanałowego) oscyloskopu z karty dźwiękowej.

 

 może wtórnik emiterowy ?

 

Wtórnik, jak sama nazwa wskazuje nie odwraca fazy  ;)  Trzeba dołożyć tranzystor w układzie OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.