Skocz do zawartości

Funder& Lightnings czy dobry na poczatek ?


mackowy33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainspirowany od niespełna roku sztuka budowy modeli samolotów rc pozwoliłem sobie ujawnić moje skromne poczynania w tym temacie.

Jako że całkiem nie dawno otchłań wysokiego rzepaku pochłonęła  mój model magnum fff  doszczętnie, zacząłem budowę coś nowego.

Tym razem  wybór padła na dolno płatowca z lotkami w płacie celem większej kontroli nad modelem.

Chociaż tak do końca nie wiem czy to wybór trafny z kwestii małego doświadczenia w pilotażu  i szybkości tego typu lotu modelu.

Dla tego zwracam się do doświadczonych klubowiczów z  pytaniem jak to może latać?

Czy ktoś  może latał czymś takim.

A ja może przedstawię krótką  relacje z mojej budowy tego statku powietrznego.post-20897-0-78752300-1537378941_thumb.jpg

 


Witam ponownie, 

Po uprzednim wyważeniu modelu dziś nastąpił  pierwszy lot. Oczywiście nie odbyło to się bez zaliczenia kilku kretów.

 Zauważyłem że w momencie puszczania z reki modelu ściąga do w lewą stronę więc postanowię na początek zrobić większy wykłon silnika i zobaczymy co dalej w tej kwestii.  ;) 

post-20897-0-81734300-1537379124_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wybrałeś sobie nie najłatwiejszy przypadek na pierwszy model z lotkami- wygląda na raczej szybki i labilny, czyli z małą, albo prawie zerową statecznością własną. Na trudny początek, który opisujesz, ustaw małe wychylenia sterów chociaż- powinno trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- Stefan ma rację- to jest z założenia układ pod akrobata. Uszy- no można, ale to znowu urody temu "myśliwcu P-38" nie doda. Chociaż sąprzykłady na takie rozwiązanie: do szybowca Fox , także do Perkoza, dodano końcówki, mają wtedy lepsze parametry przelotowe, a uroda nie cierpi. Więc w sumie jest to jakieś wyjście. Ale te uszy daj ze wzniosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że na szybkość latania modelu ma niewielki wpływ zastosowane śmigło...

Jeśli chcesz coś wolnolatającego to mała waga w połaczeniu z dużą powierzchnią nośną załatwi sprawę najlepiej...(czyli małe obciążenie na dm2)

To co widać na zdjęciach raczej wolne nie będzie...

Ja bym poszedł jednak w górnopłatowca i skrzydła ze wzniosem - powinien dłużej utrzymywać się w powietrzu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Samolocik  już trochę nowego klejenia nabył po kilkunastu zaliczonych kretach.  ;)  Myślę że takie są początki przeważnie nowo zbudowanego  modelu. Zanim wszytko dojdzie do ładu aby samolot latał tak jak byśmy tego chcieli. Sztuka modelarstwa sama w sobie... :)

Jak na razie modelu dałem większy skłon i wykłon silnika po ostatnim za uwarzeniu ściągania w lewą stronę.

Niestety za oknem zrobiło się trochę wietrznie w końcu to już jesień zawitała do nas, pozostaje tylko czekać z cierpliwością na kolejny oblot.

 

Dzięki

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.