Skocz do zawartości

fs-th9x problem z uzbrojeniem silnika


_Marcin_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Udało mi się zbindować radio z odbiornikiem r9b. Stery kiernunku i wysokości działają. Lotek jeszcze nie podpinałem. Natomiast mam problem z włączeniem silnika. W instrukcji nie znalazłem nic na ten temat (MASAKRA JAKAŚ). 

 

Zauważyłem jeszcze jeden problem. Żeby gaz był po lewej stronie na kierunku góra dół to w radiu musi być wybrany MODE 1. Ster kierunku jest na lewym joysticku (prawo-lewo), ster wysokosci na prawej stronie kierunek góra dół. Nie rozumiem dlaczego w radiu MODE 1 działa jak MODE 2.

 

Dodam, że bindowanie też było kłopotliwe. Na Youtubie jest kilka różnych wersji bindowania, które nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomyliłeś MODE !!

 

MODE 1             Lewy drążek (kierunek/wysokość)          Prawy drążek (lotki/gaz)

 

MODE 2             Lewy drążek ( kierunek/gaz)                   Prawy drążek (lotki/wysokość)

 

Gaz z lewej strony jest tylko w MODE 2 i 4

 

http://www.modelarz.one.pl/porady-modelarskie/teoria-rc/mode-1-czy-mode-2-co-wybrac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem lotki i sprawdziłem wszystkie 4 mode jakie mogę uwstawić na radiu i jest tak jak poniżej. Kabelki w odbiornik wstawione są zgodnie z znaklejami na kabelach tzn: CH2 lotki,  Ch3: ster kierunku, Ch4: ster wysokości

 

MODE1: 

LGD: LOTKI  (Lewy joystic Gora Dol)

LPL: SK (Lewy joystick Prawo Lewo)

PGD: SW (Prawy joystick  Gora Dół)

PLP: NIC (Prawy joystick  Lewo Prawo

 

 

MODE2:

LGD: SW

LPL: SK

PGD: LOTKI

PLP: NIC

 

 

MODE3:

LGD: LOTKI

LPL: NIC

PGD: SW

PLP: SK

 

 

MODE4:
LGD: SW

LPL: NIC

PGD: LOTKI

PLP: SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ze sklepu, w którym kupiłem model i radio tj. www.rchubiq.eu przeczytał moją wiadomość i znalazł przyczynę. Źle wpiąłem kabelki tzn. numeracja na kablach fabrycznych w modelu nie odpowiada numeracji gniazd w niefabrycznym odbiorniku R9B, jak kolega Matijus zdążył już zauważyć. 

 

Chcę mode 2 i sądzę, że dam już radę. dzięki za pomoc.

 

A co zostanie z pacla po wsadzeniu w działające śmigło? Nie chce próbować, więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie widziałem ostrzeżenia. Co prawda nie przeglądałem jej super szczegółowo, ale chyba na tyle wystarczająco, żeby wyłapać jeśli takowe byłoby. Sprawdziłem i nie ma. Jest dużo ostrzeżeń o nieprawidłowej obsłudze pakietu aku itp., ale nie ma nic sugestywnego co może zrobić śmigło z palcem. Dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem właśnie tego wątku, ale widzę że Robert mnie uprzedził. :)

 

Dodam jeszcze, że musisz być bardzo ostrożny zwłaszcza gdy wokół Ciebie są niedoświadczeni gapie.

A co to, a pokaż, a to, a tamto. Bardzo łatwo zrobić krzywdę komuś z rodziny czy bliskich nie związanych z modelarstwem, nie mających kompletnie pojęcia jak to może być niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.