Skocz do zawartości

DW Hobby: 3D Precise Kit EPP - pytanie do posiadaczy


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowy model na halę, znalazłem taki oto KIT.

https://www.gimmik.net/3D_Precise_Kit_EPP_rozpietosc_855mm,o,20869.html?gclid=EAIaIQobChMIr5DC1o_Y3QIVSaqaCh3kjQGOEAYYASABEgJ1xvD_BwE

Pytanie czy nie ma czasami błędu w opisie, chodzi o wagę modelu (180g bez wyposażenia?). Czy ktoś posiada taki model i jaka jest faktyczna waga tego latadła do lotu, czy faktycznie jest to EPP, bo na zdjęciach takie cienkie jak depron to wygląda oraz jak to w ogóle się sprawuje w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patrzyłem na wiele modeli, mam też kilka planów powycinanych, ale chciałbym gotowca, bo nie ma problemu z galanterią, malowaniem. Chyba od czeskich sąsiadów zamówię klasykę gatunku, czyli crack yak55 i już. Mam teraz inferno co prawda zdatny do lotu ale już jest trochę poobijany i chciałbym coś nowego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom deprony pokryte mylarem nie rozbijają się bardzo łatwo w trakcie lotu. Przy wadze do lotu 80g i rozpiętości ponad 900mm lata toto bardzo wolno i przewidywalnie. No i cięższym modelem nie uda się poprawnie wykonać programu F3P. Fakt, że to modele tylko na halę. Na wietrze rozpadną się w rękach. Potrzebna jest skrzynia do transportu i przechowywania.

Wybierz model odpowiedni do tego co zamierzasz nim robić. Do takiego latania:

model powinien mieć 60-100g i jeszcze parę technologicznych bajerów, a pilot poświęcić kilka lat na treningi. Na początek da się zrobić bez większych problemów model 80g na bazie depronu, mylaru i węgla (trino). Nawet jak polegnie płatowiec (najczęściej zrobi się za ciężki od cyjaka) to i tak większą część ceny konstrukcji stanowią serwa 2x2.5g i 5g, silnik 10-12g, śmigło PT 2,8g, regulator 1g, BEC 1g, odbiornik 0,8g, sam płatowiec przy tym....

Do latania w stylu aeromusical model może być już znacznie cięższy, n.p. epp, ale prędkości będą znacznie większe, hala tego samego rozmiaru więc o kolizję łatwiej.

Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki żeby model miał do 140g, z epp, bo będzie "bity", z modelem chciałbym się zamknąć w 800pln, potrzebuje nowe serwa i chciałbym nowy silnik, na razie celuje w axi, ale zobaczymy co wyjdzie z planowania. Pisałem z kolegą z lotniska i proponował jednak wycinankę. Może faktycznie lepiej zaoszczędzić z 200 i wydać je na lepsze serwa.

Na razie uczę się w ogóle latać, na zawody się nie wybieram. Zeszły sezon halowy przelatałem modelem 165g i frajda była na odpowiednim poziomie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki żeby model miał do 140g, z epp, bo będzie "bity", z modelem chciałbym się zamknąć w 800pln, potrzebuje nowe serwa i chciałbym nowy silnik, na razie celuje w axi, ale zobaczymy co wyjdzie z planowania. Pisałem z kolegą z lotniska i proponował jednak wycinankę. Może faktycznie lepiej zaoszczędzić z 200 i wydać je na lepsze serwa.

Na razie uczę się w ogóle latać, na zawody się nie wybieram. Zeszły sezon halowy przelatałem modelem 165g i frajda była na odpowiednim poziomie :).

Mam chyba jeszcze kilka pianek wyciętych i zadrukowanych. Kiedyś współpracowałem przy produkcji halówek z EPP i coś zostało.  Jeśli chcesz to porobię zdjęcia, a być może się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wróć jak pisałeś do klasyki ;)  Crack Yak super lite wyjdzie Ci ok 120/130 g i zabawa jest przednia a model nie do rozbicia.

Gdzieś jest mój temat z tym modelem ,wszystko jest tam opisane .

 Dobrze prawi ,  Extra u Pawła lata b.dobrze https://www.pvmodel.cz/produkt/extra-330-aerobatics-epp-kit-39--stavebnice-t09-u65941

 

lub Click 120 gram https://www.pvmodel.cz/produkt/clik-r2-barva-blue-s061-u86651

 

Modele lekkie latają nawet w małych pomieszczeniach  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie plan na halówkę jest taki że zamówiłem wycinankę od Adama (Osa). Mam serwa hs35 i ha 65, zamówiony silnik axi (zobaczymy co z zamówienia wyjdzie, bo na razie czekam na info od sklepu czy i za ile $$ wyślą). Zobaczymy jak wszystko wagowo wyjdzie, jeżeli będzie obawa o przekroczenie 140g to zamawiam click z rc Factory, albo wycinamy swoją piankę z epp 3mm miejscami 6mm. Dam znać co do efektu końcowego. Za pomoc w temacie bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.