Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skookum SK-360 problem z zapisem ustawień

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Rzeszów

Łukasz Rzeszów
  • Modelarz
  • 8 postów
  • SkądRzeszów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 wrzesień 2018 - 00:18

Witam wszystkich.
Nie mogę sobie poradzić z zapisaniem nowych ustawień do SK-360. Po przesłaniu ustawień do SK-360 w trybie setup wszystkie 3 serwa poruszają się tak samo i takie zmiany chciałbym zachować. Po przełączeniu w tryb flight włączają się stare ustawienia. Jak zapisać nowe?

Film https://youtu.be/TOXSNpb78W8
  • 0

#2 Krzysiek "Viper"

Krzysiek "Viper"
  • Modelarz
  • 499 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:40

Manual się kłania :)
  • 0

#3 Łukasz Rzeszów

Łukasz Rzeszów
  • Modelarz
  • 8 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 20:53

Super odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś👍 Wyobraź sobie, że przed zapytaniem na forum przewertowałem manuala. W prawdzie na translatorze ale nie znalazłem nic na temat zapisu w trybie flight. Jedynie żeby przełączyć z setup na tryb flight i poczekać na zapalenie się zielonej diody i tak też się dzieje, ale ustawienia powracają do poprzednich.
  • 0

#4 oki188

oki188
  • Modelarz
  • 196 postów
  • GG:
  • SkądBiłgoraj / Gliwice
  • Imię:Damian

Napisano 29 wrzesień 2018 - 21:13

Łukaszu wydaje mi się że wszystko masz ok. Używam innego systemu ale po wyjściu z setupu serwa potrafią żyć swoim rytmem i chyba te typy tak mają. W locie natomiast wszystko jest jak najbardziej ok. Proponuje zakładaj głowice i zrób lot testowy wtedy przekonasz się czy wszystko chodzi prawidłowo bo na sucho to te systemy wydaje się inaczej pracują niż w locie.

• 0

#5 Łukasz Rzeszów

Łukasz Rzeszów
  • Modelarz
  • 8 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 22:11

Może nie napisałem wszystkiego od początku. Latalem już tym modelem lecz serwo tylne dziala inaczej niż dwa pozostałe przednie dlatego postanowiłem kupić takie jedno serwo i je podmienić ale nic to nie zmieniło. W tym systemie sk-360 jest zakładka "serwo" w której można zmienić parametry każdego serwa (przyspieszyć, zwolnić, zsynchronizowac je) i dlatego wydaje mi sie ze powinno dac sie to jakoś zapisać. Skoro da się to zrobic do trybu setap to tym bardziej powinno się dac dla lotu-flight. W linku zamieszczam jak wygląda ten program

• 0

#6 Krzysiek "Viper"

Krzysiek "Viper"
  • Modelarz
  • 499 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 wrzesień 2018 - 23:10

Super odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś👍 Wyobraź sobie, że przed zapytaniem na forum przewertowałem manuala. W prawdzie na translatorze ale nie znalazłem nic na temat zapisu w trybie flight. Jedynie żeby przełączyć z setup na tryb flight i poczekać na zapalenie się zielonej diody i tak też się dzieje, ale ustawienia powracają do poprzednich.

Wyobraź sobie że notorycznie mam do czynienia z ludźmi którzy boją się manuali.
Dlatego napisałem że się kłania bo po prostu nie wyobrażam sobie żeby tak istotnej rzeczy jak zapis ustawień w nim nie było! Jeżeli tak jest to ja bym się za latanie na takim żyroskopie nawet nie brał.

Normalnie w żyroskopie podczas wprowadzania nowych wartości następuje ich zapis - na bieżąco. Przypuszczam że i u ciebie tak jest. Generalnie po wyjściu z trybu programowania nowe parametry zostają zachowane. Co do dziwnego zachowania serw. Nie powinno tak być że żyją one własnym życiem. Żyroskop poprawnie zalogowany trzyma pozycję serw. Kropka. Pomogłem?
  • 0

#7 Łukasz Rzeszów

Łukasz Rzeszów
  • Modelarz
  • 8 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 00:05

Kupiłem model używany z tym żyroskopem i z tego co wiem to nie jest jakiś chiński badziew i w trakcie lotu spisuje się bardzo dobrze moim zdaniem. Krzysiek jeżeli to dla Ciebie nie problem to luknij w manuala i może znajdziesz odpowiedz na moje pytanie-wtedy pomożesz 😉 Może ja coś przeoczyłem lub translator nie był dość precyzyjny żebym to zrozumiał. I nie zacząłem tematu żeby się wymądrzać tylko szukam odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie.
  • 0

#8 Łukasz Rzeszów

Łukasz Rzeszów
  • Modelarz
  • 8 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 październik 2018 - 04:45

Problem rozwiązany. Żyroskop jednak zapisuję nowe parametry tylko te zapisane w setupie nie odzwierciedlają tych samych juz w trybie flight. Przykładowo kiedy wypoziomowalem tarcze w setup wpisując parametr o wartości 133 to dla trybu flight musial miec 150 zeby po przelaczeniu tarcza była wypoziomowana. Dlaczego? Nie wiem i nie interesuje mnie to. Wazne ze dziala. KONIEC :)
  • 0

#9 Krzysiek "Viper"

Krzysiek "Viper"
  • Modelarz
  • 499 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 październik 2018 - 08:31

Czyli jednak nie odbiega od tego co pisałem :) A wartości ??? :) Jeżeli wszystko sprawnie działa nie ma sensu tego zgłębiać :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych