Skocz do zawartości

S.E. 5a


lemko

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam budowe i chce sie podzielić postepami. Wielkie podziękowania dla kolegi z forum, ktory udostepil mi plany.

 

niestety na dobry poczatek mam problemy z wstawieniem fotek :rotfl:

 

album_pic.php?pic_id=467

 

he he na reszcie cos idzie

teraz nastepne

 

album_pic.php?pic_id=468

 

"pomogl" dla ciebie Krzysiek ale wklejam z albumy forum

album_pic.php?pic_id=469

 

album_pic.php?pic_id=472

 

album_pic.php?pic_id=473

 

album_pic.php?pic_id=474

 

album_pic.php?pic_id=475

 

album_pic.php?pic_id=476

 

album_pic.php?pic_id=477

 

album_pic.php?pic_id=478

 

album_pic.php?pic_id=479

 

album_pic.php?pic_id=480

na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Hymm czegoś nie łapie.. na zdjęciu masz pokazane jak wycinasz żeberka, balsa przewiercona i złapana na dwie śruby, natomiast na zdjęciu z kotem ;) ów żeberka nie mają otworów ... ? tak po za tym dobra robota ;)

 

Edit: ten tego ten okularki za słabe ;) już do widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzieki Jacek!

 

Silnik jakna razie planuje ASP 15ccm 4-takt, rozpietosc to 1625mm, kleju duzo bo to CA b.rzadki do przylapania elementow i czasem ciezko nad nim zapanowac :oops:

mam juz prawie poskladany dolny plat i tu niespodzianka - wyszla mi malaroznica niedzy lewa a prawa strona. okazalo sie ze jak przylozylem do siebie plany to miedzy nimi jest roznica, troche skorygowalem, moze 2mm nie zaszkodza :cry:

nie wiem jeszcze czy zrobic tak jak w planach - servo na lotke czy polaczyc lotki ze soba i na jednym servie (to niestety zniszczy wizerunek modelu).

Kicia nie moze doczekac sie oblotu :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo za szybki jesteś :)

Klej Wikolem, a jak już musisz CA, to przystaw na miejsce żeberko i w szczelinę wpuść odrobinę kleju - sam spenetruje; najlepiej na końcówkę założyć igłę, lepsze dawkowanie :wink:

Pozdrowienia dla kici...

PS

Lotki dałbym oddzielnie, a te dwa milimetry to mało, spokojnie możesz zapomnieć przy tej rozpiętości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze gdzie się da to na lotkach dwa serwa.Po pierwsze jak padnie jedna lotka to na drugiej model poleci.Oprócz tego masz możliwość korekty ustawien z poziomu aparatury ,możesz ustawić lotki różnicowe,przy oblocie możesz skorygować błąd wykłonu silnika a dopiero po wylądowaniu poprawić tą wadę itp,itd

Może Cię przekonałem, ale miałem model w którym przy pierwszym locie padło NOWE serwo bo każde urządzenie techniczne jest warte tyle, ile jego najsłabsze ogniwo.

No to Karol mnie wyprzedziłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkę z klejem CA oklejasz cienka warstwą gąbki ,a na końcówkę zakładasz igłę.

Pierwsze po to aby rzadki Ca nie kipiał od gorąca twoich palców a drugie po to aby pomiędzy dwie deseczki balsowe zapuścić 1mm warstwę kleju (przeciągając sprawnym ruchem ręki przez całą spoinę.)

 

Jak się igła zaklei to podgrzewasz zapalniczką i używasz dalej.

Ma to tą zaletę ,że klej po pracy sam się zatyka i nie ma dostępu powietrza do środka tubki.

 

No tak to wracamy do budowy S.A.5a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kiedyś prorokowałem - są realne szanse na stworzenie prawdziwej eskadry tych modeli. Heniu swój już "popełnił" /ciekawe czemu nim nie lata???/, mój i Roberta czekają w kolejce, a ten tutaj pięknie w "piórka" obrasta. Także z uwagą będę śledził jego dalsze losy, no i przy okazji gratuluję włąściwego wyboru obiektu budowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemo mam taki sam model S.E.5a jak ty budujesz,co do serw to daj dwa serwa,po jednym serwie na płat.

Zastanowił bym się nad silnikiem 15cm3 4 takt czy nie będzie zbyt mały,ja mam 20cm3 4 takt Enya i jest w sam raz do startu.

 

Marku nie latałem w tym roku S.E5a,gdyż montaż do lotu tego modelu zajmuje dosyć dużo czasu.

Mam oprócz tego modelu jeszcze 7 innych modeli gotowych do lotu i prostych w montażu,którymi latam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Heniu, ile dłubaniny z jego poskładaniem, ale taki model powinien być STALE poskładany!!! :D Szczególnie teraz, kiedy masz dosyć "powały" coby go w dostatecznie ekskluzywnym miejscu powiesić.... Już widzę te zadarte do góry głowy Twoich klientów, ich wybałuszone gały i pytania:"czy to też na sprzedaż i ile to kosztuje?"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniu, jakiej srednicy drut zastosowales na podwozie? nie wiem czy 4 czy 5mm

Polaczenia podwozia zgodnie z planem zrobiles? - wydaje mi sie ze bedzie mala amortyzacja i przy twardszym ladowaniu zebym skrzydel nie stracil.

no i jak na razie ostatnie pytanie KOŁA - robiles sam czy gdzies kupiles?

wstaw troche fotek swojego dziela - prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie mam zrobione z drutu 5mm.

Koła są wykonane bardzo prostym sposobem,sklejka lotnicza 1,5mm,sklejka ceiba 8mm,opony z gumy porowatej używanej do produkcji obuwia.

Dwa krążki sklejki 8mm sklejone razem i oklejone dwustronnie większymi krążkami sklejki lotniczej 1,5mm.

Jeszcze jeden krążek sklejki 8mm przyklejony z jednej strony,całość zamontowana do wiertarki i obrobione do odpowiedniego kształtu.

Oponki wytłoczone też przy użyciu wiertarki o mniejszej średnicy i naciągnięte na gotową felgę.

Bardzo dużo fotek z budowy tego modelu jest już na tym Forum,Lemo wystarczy wejść :Różne strona 9: temat W mateczniku pasjonata.

Jest też tam fotka wykonania kół do staroci.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.