Skocz do zawartości

Dziwna sytuacja


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna nie latałem bo zawsze jak miałem czas na polatanie to wiał zbyt duży wiatr , właściwie to od miesiąca wieje jak diabli.

Ale dzis wieczorem było ładnie i wiaterek bardzo mały , postanowiłem polatać.

Wyniosłem model, zamontowałem pakiet i w górę , po jednym małym okrążeniu nagle buuuuuu , nie ma mocy model spada, no i spadł ale w jakiś rzepak po kolana tak że bez strat, a właściwie to usiadł na roślinach a nie spadł .

Myślę ku....... zapomniałem naładować pakiet? poszedłem po model założyłem drugi pakiet , zrobiłem małe kołowanie i ogień startujemy, a tu buuuuuuu nie ma mocy , nie ma prądu model nawet sie od ziemi nie oderwał.

Na początku pomyślałem że zapomniałem naładować pakiety po ostatnim lataniu.

Ale jakie było moje zdziwienie jak w jeden pakiet ten który zamontowałem jako drugi i model nawet sie nie oderwał od ziemi, jest to genc ace 4S 2700mah kupiony w tym roku,  więc w ten pakiet weszło 120 mah i ładowarka pipczy że już naładowany.

Założyłem do ładowania drugi pakiet jakiś 2 letni vent 4s 2600mah i to samo pakiet podczas rozpoczęcia ładowania miał 4,16v na celę bo to sprawdziłem , tyle zdążyłem sprawdzić bo chwila po podłączeniu akumulatora do ładowarki już się zaczynał kończyć proces ładowania.

Dwa akumulatory raczej nie padły w jednym czasie, wychodzi na to że oba były naładowane , i o co chodzi?

Regulator? w modelu jest regulator Redox 80A.

Pomoże ktoś zdiagnozować problem i namierzyć winowajce problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Regulator? w modelu jest regulator Redox 80A.

Pomoże ktoś zdiagnozować problem i namierzyć winowajce problemu?

stawiam na regielek, sam miałem podobnie w tym tygodniu - model po 15-20s przestaje się holować w górę i traci zaprogramowanie hamulca.. dwie trzy próby i wymiana regulatora i która załatwia sprawę. Można się tylko cieszyć, że pada regiel a nie bec

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator jest stary, i nawet go nowego nie kupiłem był w używanym modelu który kiedyś okazyjnie kupiłem, model sie znudził i go oddałem a regulator sobie zostawiłem.

Silnik średnio sobie radzi z modelem bo model waży 2kg, silnik ciągnie 2,9kg ale podczas zawisu który lubię i model często lata w tej pozycji, ale na odległość było czuć spaleniznę , powiększyłem otwór w masce przez który wychodzi silnik tak że teraz jest troszkę większy od kołpaka i zapach palonych uzwojeń podczas zawisu ustąpił.

I model od tego czasu a była to późna wiosna lata bez problemów, i to intensywnie, nie było dnia aby nie wylatał dwóch pakietów , a jak był czas to i kilka razy w ciagu dnia ładowałem akumulatory , model dużo latał bez problemów , do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odległość było czuć spaleniznę , powiększyłem otwór w masce przez który wychodzi silnik tak że teraz jest troszkę większy od kołpaka i zapach palonych uzwojeń podczas zawisu ustąpił.

 

Tu chyba już masz winowajce od drgań w locie mogła ukruszyc się podpalona izolacja uzwojenia i zwarcie oraz brak mocy gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.