Skocz do zawartości

PUP po mojemu czyli waga orzeszkowa


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisze Patryk, Vallejo to dobra firma, tak słyszałem (ale sam jeszcze nie próbowałem). W moim ulubionym, lubelskim sklepiku LATER z zaopatrzeniem dla plastyków (mam do niego pięć kroków) mają też takie uniwersalne pod pędzel i do aerografu (można zamówić on-line): TUTAJ. Są nietoksyczne, akrylowe, czyli wodorozcieńczalne i jak podaje producent idealne do metali, włókna szklanego, polietylenu i poliwęglanu. Kolorów jest trochę - są też metaliki, między innymi takie: steel, silver, copper, gold, gunmetal.

 

post-18069-0-06333100-1539100250_thumb.png

 

 

Opis produktu Vallejo Premium Airbrush Color 60 ml

Farba Vallejo Premium Airbrush Color to farba na bazie wody
 

  •  nietoksyczną farba do wszystkich powierzchni, w szczególności do: metali, włókna szklanego, polietylenu oraz poliwęglanu.
  • Idealnie nadaje się do aerografów
  • Specjalnie opracowana formuła, ma na celu uzyskanie jak najlepszej przyczepności oraz trwałości farby.
  • Polecana w szczególności w zastosowaniach motoryzacyjnych oraz do malowania elementów wykorzystywanych w sportach ekstremalnych, gdzie np. kaski są narażone na częste otarcia oraz uszkodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie na pewno skorzystam ale przy następnym modelu niestety mam już zakupione humbrole :( :(

wracając do kadłubu udało się sprytnie schować elektronikę idę małymi krokami dalej wszystko polutowane sprawdzone i na szczęście działa.

 

post-5993-0-57763200-1539100041_thumb.jpg

 

post-5993-0-40171100-1539100057_thumb.jpg

 

post-5993-0-06869900-1539100063_thumb.jpg

 

post-5993-0-06145000-1539100069_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz szkieletor waży z wyposażeniem?

 

...  jeszcze tylko taśma z kulkami :).

 

... no wlaśnie, jak zrobić naboje do taśmy tak małego modelu vickersa, jaki zaprezentował powyżej Wojtek?

 

post-18069-0-91376900-1539107817.png

 

Pomyślałem, że może użyć tinolu  o odpowiedniej średnicy do zrobienia pocisków z "rdzeniem" pod łuskę (ciętego nożykiem na odcinki długości naboju po wcześniejszym przytopieniu - czytaj dalej), a łuskę zrobić z koszulki termo lub izolacji kabelka elektrycznego (dobierając kolor) i nasuwając ją na "rdzeń". Stopy cyny w drutach do lutowania produkowane są w szerokim zakresie średnicy, że pewnie dało by się coś dobrać do danej wielkości tak małego modelu karabinu. Zrobiłem próbę i taki rezultat po 20 sekundach roboty (proporcje nie zachowane - łuska za krótka i nie ten kolor, bo taką koszulkę kabelka na szybko znalazłem - to tylko demo idei):

 

post-18069-0-85696300-1539108263.jpg

 

Końcówka drutu tinolu trzymanego w pozycji pionowej i równomiernie, powoli pokręcanego nad płomieniem (robiłem w kuchni nad palnikiem gazowym), lekuchno z wyczuciem przytopionego, samoczynnie przyjmuje kształt pocisku z nieznacznie powiększoną jego średnicą w porównaniu do grubości drutu z którego tenże pociska powstał! Myślę, że idea warta przeprowadzenia eksperymentów i zrobienia większej ilości prób bo wygląda na to, że można będzie w ten nieskomplikowany sposób wykonać naprawdę bardzo male naboje (nawet dużo mniejsze od powyższego "prototypu") do naszych mikrusów WWI, oczywiście bardzo uproszczone, ale zrobione szybko i bez wysiłku. Dobrać trzeba tylko odpowiedniej średnicy tinol i stosowną do tego koszulkę/izolację z kabelka elektrycznego (odpowiedniej grubości i koloru). Roboty przy tym tyle co nic - tylko samo zdobycie/przygotowanie detali zajmuje czas.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki pomysł z nabojami jest świetny w odleglejszym czasie pomyślę nad tym. Sczeże mówiąc trochę szkoda ale pup po lewej stronie gdzie vickers połyka naboje ma osłone z blachy i ich niestety nie widać po prawej wychodzi tylko taśma bez łusek pomyślę co z tym zrobić.Jeśli Jerzy chodzi o wagę mam trochę niedokładną niedługo sobie sprawię jubilerską wygląda to tak elektronika +- 13 g całość coś w okolicy 15 16 tu

jeszcze troche sobie podłubałem

 

post-5993-0-55771700-1539112783_thumb.jpg

 

post-5993-0-51106300-1539112790_thumb.jpg

 

linka to nić nylonowa pomalowana na aluminium odciągi igła lekarska 0,7mm

 

 


Chłopaki dzięki pomysł z nabojami jest świetny w odleglejszym czasie pomyślę nad tym. Szczerze mówiąc trochę szkoda ale pup po lewej stronie gdzie vickers połyka naboje ma osłone z blachy i ich niestety nie widać po prawej wychodzi tylko taśma bez łusek pomyślę co z tym zrobić.Jeśli Jerzy chodzi o wagę mam trochę niedokładną niedługo sobie sprawię jubilerską wygląda to tak elektronika +- 13 g całość coś w okolicy 15 16

 

 

jeszcze trochę sobie podłubałem

 

post-5993-0-55771700-1539112783_thumb.jpg

 

post-5993-0-51106300-1539112790_thumb.jpg

 

linka to nić nylonowa pomalowana na aluminium odciągi igła lekarska 0,7mm

trudne to do wykonania nie jest ale cierpliwość trzeba mieć cholerną ja czasem stosuje uspokajacz w postaci żubra trochę pomaga :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.