Skocz do zawartości

Graupner MZ24 Pro - dziwne odgłosy?


adamm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Pytanie do posiadaczy MZ 24 PRO.

 

Po włączeniu nadajnika słychać jakiś dziwny odgłos, takie jakby bzyczenie.

Odgłos związany jest prawdopodobnie z modułem RF

Dopiero po kliknięciu na ikonkę RF włączającą nadawanie to dziwne brzęczenie znika.

 

Podejrzewam że jest to związane tylko z komunikatami głosowymi, ponieważ w momencie gdy jakiś jest uruchamiany to w tle słychać taki sam odgłos i na niego nałożony komunikat.

 

Ale pewny nie jestem a nie chcę ryzykować że urwie mi połączenie.

 

Radyjko jest jeszcze na gwarancji chyba do stycznia więc w razie czego to spakuję i wyślę.

 

Soft wgrany najnowszy 2.029, pilik głosowe też wgrane nowe (przynajmniej tak mi się wydaje że się wgrały)

 

Czy w Waszych MZ24Pro również słychać takie dziwne bzyczenie?

 

 

I tak przy okazji, to wygląd telemetrii zmienił mi się jakiś czas temu z takiego graficznego na jakiś czarno biały kafelkowy.

Czy to kwestia wgrania nowego softu do odbiornika  GR18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Faktycznie z tym "bzyczeniem" to coś nie tak. U mnie takie objawy nie występują.

A Graupner się chwali że w najnowszym sofcie rozwiązał problem z dziwnymi efektami dźwiękowymi:

https://www.graupner.com/News/Radio-Control-Set-mz-24.PRO-HoTT-12-Channel-2v029/

 

Co do wyglądu ekranu telemetrii - zakładka SYSTEM, menu DISPLAY, funkcja Outdoor disp ON lub OFF - zmienia wygląd dla ekranu telemetrii. Opcja ON - dedykowana do używania w słoneczne dni, zwiększa czytelność ekranu i wyświetlana jest w wersji czarno białej :)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie softu czytałem o wyeliminowaniu nieporządanych dźwięków dlatego wgrałem najnowszy.

 

Ciekawi mnie jak to jest w innych aparaturach.

 

Moja jest jeszcze na gwarancji do stycznia lub marca więc mogę reklamować, szkoda mi tylko czasu jeśli tak jest w każdej.

 

Z tą telemetrią dzięki za podpowiedź. Od kwietnia do października aparatura nie była używana i chyba czas przestudiować jeszcze raz instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.