Skocz do zawartości

Funtana - plany


de_szaa

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz napisać co wchodzi w skład tego zestawu i jak to liczyłeś że wychodzi 325 zł .

Modela w sumie nieduży napewno lekki więc materiału w nim niewiele jakieś kosmiczne technologie i materiały czy może był wycięty na CNC i to podniosło koszt.

Za ciut większą kasę można kupić gotowy zestaw.

Oczywiście niektórzy latają tylko tym co sami zbudowali .

Czy napewno to aż tyle musi kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety tak. Caly model jest wycinany laserem, co troche kosztuje. Posiada weglowe podwozie(w sklepie z ktorego bralem powiedzieli, ze jest ostatnie, wiec nie wiem jak z nim wyjdzie), weglowa rure laczaca skrzydla, do ktorej jest indywidualnie dopasowywana pochwa laminatowa (z tym jest troche zabawy podczas robienia). Kabinka z ABSu (butelka jest za mala), maska moglaby byc z ABSu, lecz kosztem kilku gramow prawdopodobnie bedzie laminatowa. W zestawie maja byc dzwignie laminatowe, zalatwialem nawet CNC zeby je wyciac, ale wychodzi zdecydowanie za drogo. Mozliwe, ze trafi do zestawu plytka laminatu, ale z tylko powypalanym wzorem, do samodzielnego wyciecia. Chyba ze zestaw ma kosztowac jeszcze wiecej.

Trzeba zakupic karton, z tego co rozmawialem przy tak malej ilosci jaka chce zamowic (~ 10 sztuk), cena wyniesie kolo 12-15zl za sztuke.

 

 

Model jest nie jest az tak daleko posuniety z powodu braku czasu (teraz akurat jestem chory, ale zakuwam na kolo w przyszlym tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA wam tylko dołoże że 1h pracy cada to 20-30 zł ?? a zeby zrobić taki plan potrzeba minimum 10h pracy DOBREGO rysownika ...

 

Po dwa laser liczy sie za 1min albo 100mm ciecia a policzcie ile jedno żebro ma mm w obrysie jednej czesci ?? zeberko 20cm x2.1{obrys+wypukłość} i to jeszcze x 2.1 azurowanie ...

 

Wychodzi okolo 10-12 zł za takie żeberko - a gdzie kadłub i pamietać trzeba ze wiekszość elementów jest parzysta??

 

Cena to okolo 1-1.5zl za te 100mm

 

Oczywiście orientacyjnie mówie ...

 

Jakie kartony potrzebujesz ??

 

Ja używam 600x350x150 za 1.8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porównywałem pod względem własciwosci lotnych i wykonania. W powietrzu jest wyrazna róznica podczas zawisu funtana z zestawu potrzebuje ogromnego wychylenia steru kierunku .który jest mało skuteczny moja ma wiekszy ster kierunku i jest to duzy plus przy lataniu 3D . Jesli chodzi o konstrukcje to sam nie wiem jak to mozliwe, ze funtana z zestwu ma ok 3.8kg do lotu jak moja zrobina z Czeskiej balsy i sklejki z silnikiem 15ccm Magnum i pełnym zbiornikiem paliwa (250ml) ma ok 3300g moze ta Chinska sklejka jest tak ciezka.Identycznie jest z modelami F3A np Leo 110 z firmy cm pro przy rozp 1.76 wazy 3.8kg a modele zrobione przez chłopaków z lotniska przy identyczej rozpietosci maja po 400g mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.