Skocz do zawartości

Redox 2000/1150


GrzeskowiakD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z osią silnika, która na skutek walnięcia w linie wysokiego napięcia a potem w glebę uległa zgięciu. Na internecie mało jest filmików jak wymienić oś, głównie jak odwrócić jej rewers, wymiana magnesów itd. I pytanie jak to dokładnie zrobić. Ośke znalazłem do serii tych silników LINK. I jeżeli się niemyle to trzeba to zrobić tak, że wyciągnąć ten pierścień co blokuje oś, a potem na imadle wycisnąć oś, i w którą stronę ? i czy wewnątrz silnika nie ulegnie zmiana położenia łożysk i będą w 100% sprawne? czy je też trzeba wymienić ? A potem wcisnąć nową oś.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

post-21575-0-81084200-1541165598_thumb.jpg

 

post-21575-0-65998000-1541165625_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wymieniałem oś w podobnym silniku, wyciągając pierścień segera od spodu silnik powinien dać się rozsunąć na dwie części: stojan ze zwojami i dzwon z magnesami.

post-19241-0-14784200-1541166794_thumb.jpg

W dzwonku (nawet nie wiem czy to tak się nazywa) są mikro śruby na imbus które trzeba wykręcić przed wybijaniem ośki. Imbusy nie będą się dały łatwo wykręcić bo są na kleju anaerobowym - zalecam dobry imbus.

Składanie w odwrotnej kolejności i oczywiście użyć znów kleju na imbusach by nie luzowały się od drgań.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie koniecznie. Gdy odkręcisz śrubkę lub dwie - robaczkowe zwalniające osi to uda się wybić czy wycisnąć całą oś z "dekielkiem" od strony zgiętej. Potem "dekielek" możesz wysunąć do przodu. Ten skrzywiony odcinek zostawiłbym bo może być przydatny by np. zacisnąć w imadle dla łatwiejszego ściągnięcia całości.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w okolicznym sklepie i kupiłem ośke, zamocowałem ale okazało się że jest za krótka o kilka mm i wcięcie jest niżej na niej i nieda się założyć opaski zaciskowej, muszę iść wymienić ją.

Może po prostu sprzedawca się pomylił bo wybierał ją z pudełka bo na paragonie jest oś redox 2000 ;)

 

post-21575-0-10670800-1541257692_thumb.jpg

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, zamykam temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.