Skocz do zawartości

P47 Thunderbolt - scratch build 1 300 mm


Tender79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lotki małe beczki słabe, wolniejsze wejście w zakręt i wolniej schodzisz z linii ataku. Ale to nie wojna a Dzban fajny.

Twoim zdaniem Grzegorz lepiej iść w długość czy szerokość jeśli chodzi o lotkę. Najłatwiej będzie mi wyciąć nowa lotke wystająca poza obrys płata ponieważ na szerokość i długość w polu pow. Płata będzie ciężko ze względu na konstrukcje skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie słaby konstruktor, właściwie żaden - raczej latacz jestem, ale na pewno doświadczeni Koledzy coś poradzą. Lotka poza obrysem to chyba słabo by wyglądała w takim warbirdzie. Oryginał też w sumie jakichś dużych nie posiadał a z przechyleniem chyba problemów nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego warbirda lotki powinny mieć szerokość (czy też głębokość)  1/4 średniej cięciwy płata, a długość około 0,4 połowy rozpiętości skrzydeł (czyli obie lotki powinny mieć powierzchnię około 0,1 powierzchni nośnej skrzydła).

Zwiększanie lotki poza obrys płata to kiepski pomysł: opory, flatter - naprawdę nie chcesz tego robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model oblatany, oddałem ster w pierwszym locie koledze z 11 letnim doświadczeniem wiec to jego opinie słychać na filmie. Generalnie model lata pięknie, jest bardzo stabilny i przewidywalny kręci pętle bez problemu - niestey na filmie w kilku momentach ostrość się posypała.

Drugi pakiet już ja latałem (niestety nie było komu nagrać) i potwierdzam model nadają się dla początkującego modelarza, lata stabilnie na 1/4 gazu i wyglada codownie na niebie. Jak na 4 dni pracy jestem mega zadowolony.

Link do oblotu:

https://youtu.be/SbHPTs0ZroQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z udanego oblotu :) konstrukcja skrzydła według flitetest słynie z tego ze samoloty latają latwo i przewidywalne jak mówisz także teraz jakiś fajny kamuflaż i pozostaje czerpać przyjemność z latania.

Ps.jakie śmigło i pakiet 3 czy 4 s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z udanego oblotu :) konstrukcja skrzydła według flitetest słynie z tego ze samoloty latają latwo i przewidywalne jak mówisz także teraz jakiś fajny kamuflaż i pozostaje czerpać przyjemność z latania.

Ps.jakie śmigło i pakiet 3 czy 4 s?

Śmigło jest zamontowane 10x5, a pakiet 3s.  Co do kamuflażu to bedzie właśnie ten zamieszczony powyżej (jedyny słuszny dla Thunderbolta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warbird’a, Allied Force

Niby takie elementarne to słownictwo, a tu i błąd ortograficzny i rzeczowy...

 

Dżwigar przy tej wielkości modelu to raczej nie z pianki....

To nie tyle dźwigar, co element ustalający odległość między wierzchnim a spodnim poszyciem płata. Same obciązenia są przenoszone właśnie przez poszycie. Coś jak środkowa część dwuteownika.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.