Skocz do zawartości

Odbiornik do Hitec Optic 6 35MHz


Strus00072
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właściwie nie wiedziałem gdzie umieścić temat, tu czy w giełdzie, ale padło na to miejsce. Jaki najlepiej zastosować odbiornik do apki Optica 6 35MHz. Nie chce zmieniać na 2.4GHz a niestety dostać w tej chwili odbiorniki na 35MHz graniczy z cudem. Posiadam jedną Corone 8-io kanałową z syntezą i jest wspaniała. A modeli wiele..;) Mam dość przekładania z modelu do modelu. Mam też 4 odbiorniki Carson i kwarce i praca ich jest beeeeznadziejnaa. Nadają się tylko na śmietnik. Co robić? A może ktoś ma zbędnie leżące kurzące się takowe odbiorniki do Hiteca 35MHz? Czy jednak iść w 2.4GHz? Ale kto mi teraz kupi starą apkę?

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To faktycznie rewelacyjne odbiorniki i jeżeli planujesz pozostać przy 35 mhz to pozostaje alliexpres  albo inne strony u skośnookich przyjaciół (https://pl.aliexpress.com/item/Coron-8-channel-DSP-DC-Synthesized-Receiver-35MHz-RP8D1/951487730.html) . Ewentualnie pozostaje szukać używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby same plusy ale jakoś nie przekonuje mnie to 2.4GHz. Wolę zostać przy 35MHz tym bardziej, że aparatura wygląda i działa jak wyjęta wczoraj z pudełka;) no to pozostaje mi w takim razie szukanie odbiorników. Zmienie apke jak ceny porządnych nadajników 2.4 będą na tyle niskie że nie pożrą mojej wypłaty w całości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Paweł pisał na niemieckim ebayu jest takich odbiorników sporo. Teraz przez zimę masz czas na "polowanie" na dobre odbiorniki w dobrej cenie. Najlepiej znaleźć aukcję na której ktoś sprzedaje kilka sztuk na raz to wtedy jest jeden koszt przesyłki i cena całości jest atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optic 6 bardzo dobrze działa na 35MHz -i szczerze mówiąc ostatnimi laty częściej miałem problemy   na 2,4GHz niż na starym 35MHz...

 

optica 6 używam od kilkunastu lat (chyba kilkunastu nie pamiętam -od kiedy tylko pojawiły się na rynku)   kiedyś zdarzało się "wejście na kanał"  -obecnie mało osób używa tego pasma i pasmo jest "czyste" -oczywiście należy zachować podstawową ostrożność i sprawdzić czy ktoś w okolicy nie lata na 35 i tym samym kanale...

 

odbiorniki -używam albo oryginalnych hitec  z podwójną przemianą    electron 6      lub     RCD85000-micro555         zasięgi spoko  ponad kilometr     -2 metrowych modeli nie widać a zasięgu jeszcze kilkaset metrów więcej.

 

albo w małych modelach czeskich  odbiorników  jeti rex 4MPD ,   rex 5MPD , rex 6MPD  rex7MPD    -pojedyncza przemiana,    zasięgi -nie wiem -na 300-400m spoko latam poza tym najmniejszym   -rex4MPD  to miniaturka do jakiś 200m max.

Bardzo polecam te czeskie jeti rex... MPD zwłaszcza w wersjach mikro.     Poza maleństwem 4 kanały które ma ograniczenia działają super -są dość często na allegro (nawet obecnie jest rex 5  oraz rex7) -i są tanie.  Trzeba pilnować doboru właściwych kwarcy -najlepiej też jeti. Unikać latania na bezpośrednio sąsiednich kanałach -jednak mała szansa, że w okolicy w ogóle ktoś będzie latał na 35....

 

 

Generalnie jeśli nie używa się telemetrii i nie startuje w zawodach  a ma się dobry sprzęt na 35MHZ -to wg mnie nie ma sensu zmieniać na 2,4 ...  

używam obu systemów    -poza telemetrią i brakiem konieczności uzgadniania kanałów jeśli obok lata kilku Kolegów   nie widzę żadnej przewagi systemów 2,4 nad starym 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że się nie nadaje. Jest obecnie niewygodne.

 

Dużo zawodników -kilku startujących w jednym miejscu --potencjalnie inni z aparaturami też na 35MHZ. więc -żeby uniknąć sytuacji, że ktoś startuje -a inny włączy nadajnik i...    zrobi sabotaż...  

 

    Zazwyczaj jest obowiązek zdawania nadajników lub modułów do depozytu -kłopot bo nic nie można "w międzyczasie" sprawdzić poregulować.

A i tak jakiś niestartujący zakłucacz może siedzieć w krzakach i psocić...

     Potencjalnie może być kilka osób z tym samym kanałem -więc trzeba mieć 2 lub 3 komplety kwarców i ewentualnie zmieniać żeby się nie pokrywały...   a często wymiana   może być kłopotliwa -ciężki dostęp w modelu...

Nawet jeśli tylko 1 zawodnik ma 35MHz -to stare  przepisy bezpieczeństwa obowiązują...  różne kwarce trzeba mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zakupiłem nową aparaturę Graupner/JR MC-20 35 MHz, potem  MC-24 i MX24s + odbiorniki PCM i SPCM z podwójną przemianą, skończyły się moje problemy z zakłóceniami.

Nawet załączenie nadajnika Hitec czy Multiplex  na tym samym kanale mój odbiornik PCM/SPCM/35 MHz ignorował. Sprawdziłem to w praktyce.

 

Od wielu lat używam 2,4 MHz ale problemy się pojawiły przy modelach z nawet małą ilością włókna węglowego (nawet węglowe dźwigary skrzydeł szybowca). Przy cało-węglowej  konstrukcji szybowca mam problemy z zasięgiem i są one bardzo, bardzo duże, ale z uporem maniaka nadal używam 2,4 GHz.

Dlaczego tak robię? Sam nie potrafię rozsądnie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Prawdopodobnie biegnę w stadzie bezmyślnych królików, które uważają, że koniecznie należy używać  2,4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.