Skocz do zawartości

Jaka drukarka 3D do zastosowań modelarskich.


J-23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam to samo.... po pierwsze porobiłem sporo różnych upgrade ów  z tych, które mają wpływ na jakość wydruku, kilka przeróbek i  na dniach zrobię upgrade softu i zmianę języka w menu. Drukowanie różnymi filamentami daje dużo doświadczeń  i z dnia na dzień  jakość drukowania jest lepsza. W przypadku Endera 3 można śmiało powiedzieć, że dużo zależy od prawidłowego złożenia i zachowania wszelkich kątów , regulacji mechanicznych itp.  W moim przypadku pierwszym wydrukiem były testy poziomowania i już na nich można stwierdzić, ze to co prawda budżetowa ale jakość jest zadziwiająco dobra!!! To samo mogę powiedzieć po wydrukowaniu dużej części kadłuba samolotu.   Zobaczymy jeszcze jak będzie po wgraniu nowego softu.

Pozdrawiam

Piotr

Cokolwiek byś nie kupił, nie spodziewaj się, że po pierwszym dniu będziesz drukował skomplikowane obiekty w akceptowalnej jakości (takie jak to autko).

W hobbystycznym przedziale cenowym (600 - 2000 zł) nie ma czegoś takiego jak "bezproblemowa" drukarka.

Trzeba przyswoić naprawdę sporo wiedzy, od własności filamentu, przez ustawienia slicera, regulację drukarki, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z drukiem, po konserwację drukarki.

A to trwa ;)

Sam od miesiąca bawię się Enderem 3, to, co ściągam ze stołu już jako tako wygląda.

Ale uważam, że temat drukowania zaledwie polizałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obracać się będe w drukarkach typu zortrax, ultimaker itd. Natomiast kupie sobie właśnie jakiegoś Endera albo coś tego pokroju po to aby pobawić się tym, po ulepszać i testować :)

Jakbyś chciał kupić Endera to będę miał nówkę nie śmiganą za kilka dni. oddam za 770+30 paczka.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.