Skocz do zawartości

Poszukuje osób do testowania części z Druku 3D


Druk 3D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Poszukuję osób do współpracy, które będą dla mnie testować części zrobione na drukarce 3D.

Najlepiej aby to były osoby ze śląska

 

Chce testować po prostu różne materiały, ustawienia itd.

 

Będę także chciał robić ulepszenia przeróżne, więc liczę na kreatywność i pomoc w pomysłach.

 

Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na pewno masz części które się zużywają, jakieś mocowania itd. Spokojnie mogę zrobić część 180x180x170 mm. 

Dlatego szukam osób ktore mają modele aby podsunęły pomysł. 

Może już np ktoś ma gotowy plik stl.

Jak nie zrobi się projekt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagałem kilku kolegom dorabiając im części. Ale to dopiero po zdobyciu odpowiedniej wiedzy co i jak da się wydrukować i z jakiego materiału:

http://pfmrc.eu/index.php/topic/75197-monsun-b-209/page-2

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70486-%C5%82%C4%85cznik-ga%C5%BAnika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to powodzenia w biznesie - zawsze się cieszę jak coś polskiego powstaje.

 

Na lotniskach modelarskich też zazwyczaj jest parę osób. 

 

Chodziło mi o to, że nasze hobby nie jest tanie i rozsądni modelarze przywiązują dużą wagę do wytrzymałości elementów, a testowanie ich w samolotach może się źle skończyć dla modelu, portfela, przerwy w lataniu danym modelem itp.

 

Ja nie, ale na pewno ktoś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to powodzenia w biznesie - zawsze się cieszę jak coś polskiego powstaje.

 

Na lotniskach modelarskich też zazwyczaj jest parę osób. 

 

Chodziło mi o to, że nasze hobby nie jest tanie i rozsądni modelarze przywiązują dużą wagę do wytrzymałości elementów, a testowanie ich w samolotach może się źle skończyć dla modelu, portfela, przerwy w lataniu danym modelem itp.

 

Ja nie, ale na pewno ktoś się znajdzie.

 

Tu masz racje że wasze hobby akurat nie jest tanie i łatwo rozwalić. Ja pomykam rc-kami 1:10. Oglądałem nie jeden filmik z crash compilation jak samolot w drzazgi leci.

Tu nawet nie chodzi o to bym się wypromował na czyiś stratach ale chętnie pomogę. Nie znam się zbytnio na lotnictwie więc tu akurat wiedza potrzebna od kogoś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie widzę dwa materiały do takich zastosowań: Nylon, lub PETG. ABS aby był użyteczny musi być zrobiony mocarnie i często dodatkowo wzmacniany np dodatkowym materiałem jak pręty węglowe - bo sam w sobie jeżeli nie drukowany w podgrzewanej komorze ma problemy z wytrzymałością międzywarstwową. Oczywiście same trzpienie muszą być z normalnego materiału jak stal itd itp.

 

PLA to raczej jako prototyp do macanka ale o niewielkiej trwałości. Na pewno nie temperaturowej.

 

EDIT: Krzysztof - źle cytujesz odpowiedzi kolegów i Twoja wypowiedz jest "połączona"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie widzę dwa materiały do takich zastosowań: Nylon, lub PETG. ABS aby był użyteczny musi być zrobiony mocarnie i często dodatkowo wzmacniany np dodatkowym materiałem jak pręty węglowe - bo sam w sobie jeżeli nie drukowany w podgrzewanej komorze ma problemy z wytrzymałością międzywarstwową. Oczywiście same trzpienie muszą być z normalnego materiału jak stal itd itp.

 

PLA to raczej jako prototyp do macanka ale o niewielkiej trwałości. Na pewno nie temperaturowej.

 

EDIT: Krzysztof - źle cytujesz odpowiedzi kolegów i Twoja wypowiedz jest "połączona"...

 

 

Ok Poprawię się  :)  za jakiś czas z carbonu chcę zrobić wydruk. Bardzo wytrzymały materiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taka tendencja w przemyśle, żeby potaniać.. Grzebie w silnikach zaburtowych i to doskonale tam widać.. szajs pogania szajs..

 

Robimy maly offtop ale co tam...

 

Dokładnie jest tak jak mówisz. i to nie teraz - ale zawsze. Bo gdy sprzedajesz tyle samo - to jedna opcja aby zarabiać więcej jest robić część taniej a sprzedawać w tej samej cenie. Bo gdy podniesiesz cenę to raczej nie zdobędziesz przychylności konsumentów. Przed tym procesem raczej nie ma ucieczki. Gdy konkurencja jest duża, lub gdy kurczy się baza klientów (pojawiają się nowe technologie) to ciężko jest się utrzymać.

 

Mi się marzy drukarka do metalu aby móc robić coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=W6A4-AKICQU

 

Na razie z typowego FDM można zrobić takie coś:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3054055-3D-printed-120mm-EDF-3D-printed-1-6-5-scale-L-39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do PLA to sie nie zgodzę, wszystko z tej strony jest do drukowania z PLA: https://3dlabprint.com/

Czy działa to możecie sobie na filmach zobaczć.

 

Jest do druku z PLA - bo z innego materiału tego NIE DA SIĘ wydrukować na normalnej drukarce.

Poza tym działa - ale do pierwszego tryknięcia... Zostaw model w bagażniku samochodu, lub nawet stojący na słońcu - to będziesz wracał do domu z kupką plastiku. Prawie każdy kto polatał trochę modelem z PLA ma te same wnioski po pewnym czasie. 100 godzin druku aby roztrzaskać model przy najmniejszym błędzie - to coś nie teges... Te modele rozsypują się jak skorupka jajka. Dlatego projektanci modeli zaczynają dokładać węglowe wzmocnienia - bo sam plastik jest za słaby.

 

Orczyki do sterów - owszem, PLA - ale tylko do piankowców.

Mocowania podwozia w pobliżu gorącego silnika - owszem - ale z ABS lub PETG.

Zwrotnice do samochodów - próbowałem z PLA - nie ma opcji. Działa dopiero Nylon i to zbrojony węglem.

Śmigła - też próbowałem :) ale nie zaryzykuję ich do czegoś większego niz 1m piankolot.

 

Każda geometria, która swoją wytrzymałość opiera na przyleganiu międzywarstwowym druku jest skazana na przedwczesną destrukcję w stosunku do tego samego elementu wykonanego np z drewna lub węgla lub innej tradycyjnej metody stosowanej w modelarstwie.

 

Ja nie mówię nie - sam sobie projektuje samolot F8F. Obecnie utknąłem na etapie skrzydeł: 

http://www.aircombat.pl/ACES/forum/viewtopic.php?t=1407

Ale coraz bardziej zdaję sobie sprawę, że czysty druk 3D do naszych zastosowań to raczej kwestia ozdoby... - kokpity modeli, owiewki, figurki pilotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLA materiał bardzo dobry. 

Sa teraz dostępne materiału - HD PLA i UItra PLA. 

 

Możesz rozwinąć ? W czym PLA jest dobry ? Na pewno w "łatwości" drukowania, ale poza drukowaniem figurek, mydelniczek itp. za dużo nie można po nim oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.