Skocz do zawartości

Skrzydło Flite Test Arrow mini relacja.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ostatnio naoglądałem się YT oraz przeczytałem temat Adama @a2j o jego budowie skrzydła ze stajni FliteTest i postanowiłem że też sobie taki zbuduję.

Wybrałem się na zakupy po “foam board” i wydrukowanie planów.

 

Na wyposażenie: (wszystkie części podlegają wymianie)

Silnik Tarot MT2204 CW 2300KV - 230W (nabyłem na olx)

ESC: brak (jeszcze nie kupione)

serwa: Tower Pro SG90 (chyba że będą za słabe)

Pakiet: myślę że jakiś 1000-1300 mAh (jeszcze nie kupione)

Śmigło: 6x3, (jeszcze nie kupione)

Aparatura: Turnigy 9

Oraz wydrukowany środkowa część kadłuba.

https://www.thingiverse.com/thing:1410967

 

Okej to wyciąłem plany, nakleiłem na kartonik potem całość powycinałem odrysowałem na płycie piankowej znów wyciąłem skleiłem i tak oto wygląda.

 

post-7028-0-83036800-1543769705_thumb.jpg

post-7028-0-78612400-1543769735_thumb.jpg

post-7028-0-09058800-1543769754_thumb.jpg

post-7028-0-02023600-1543769765_thumb.jpg

post-7028-0-00592800-1543769781_thumb.jpg

post-7028-0-07502300-1543769793_thumb.jpg

post-7028-0-73587300-1543769801_thumb.jpg

post-7028-0-82235400-1543769809_thumb.jpg

 

Planuję również okleić cały model taśmą do pakowania kolorową ale jeszcze nie wiem jakim kolorem :D

ps. Przydatne narzędzie do wycinania https://www.thingiverse.com/thing:1412887

 

Każda sugestia co do modelu i nauki latania jest mile widziana, nie jestem doświadczonym modelarzem to będzie mój pierwszy model rc. Czy jest jakaś rzeczna którą trzeba zwrócić szczególna uwagę podczas dalszej budowy i oblotu.

Naukę latania uczę się na symulatorze MULTIFlight wraz z podpiętą aparaturą Turnigy 9 (MODE 2)

(na razie mi idzie jako tako :D )

 
Pozdrawiam Artur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cieszę się że zainspirowałem do budowy, tak jak napisał Robert nie najlepszy model do nauki latania. Zrób małe wychylenia sterów (Lo rates) zgodnie z planami FliteTest a nawet ciut mniejsze i będzie dobrze. Ja przed pierwszym lotem porzucałem trochę skrzydłem z czego wynikło, iż muszę dołożyć trymu na sterze wysokości (mimo iż wyważenie i ustawienie początkowe steru był wg planów).

 

Uważaj na wyważenie modelu to bardzo ważna sprawa, na planach masz kółka w szachownice w tym miejscu podparty model (gotowy do lotu) ma się wyważać - w latających skrzydłach to bardzo ważne.

 

Przede wszystkim solidnie wpraw się w loty na symulatorze. Dobrze żeby w symulatorze było jakieś latające skrzydło, bo lata się tym specyficznie - by zrobić zakręt musisz położyć się na skrzydło i zaciągnąć ster wysokości. Dopiero po opanowaniu skrzydła na symulatorze wybierz się na lotnisko - niech to będzie naprawdę spora przestrzeń nie to co u mnie na filmie :D.

 

Trzymam kciuki jak tylko napotkasz problemy - pisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, co do nauki latania to coraz lepiej idzie mi to na symulatorze :D

Ewentualnie jest taka możliwość ze mój kolega miał kiedyś Pioneera XL, mógł by go ze tak powiem jakoś wypożyczyć :D i potrenować na nim o ile to jest dobry pomysł warty uwagi. 

A co do dalszej budowy tego modelu to postanowiłem ze go zbuduje ewentualnie poczeka, teraz czekam na dostawę kupiłem baterię oraz lipo 1300 mAh.

Mam takie pytanko czy regulator ESC SimonK 30A - 2-3S - prosty regulator do dronów nada się do skrzydła ? 

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie regulatory do dronów lub heli nie posiadają odcięcia silnika przy spadku napięcia pakietu do wartości minimum.

 

Potrzebujesz zwykły  "lotniczy" regulator lub bedziesz zmuszony dokupić  do takiego Simonka buzzer który dzwiekiem zasygnalizuje ci konieczność lądowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEC zasila odbiornik oraz serwa i  akurat jest niemal zawsze w regulatorach -obojętnie czy to heli czy lotniczy -najczęściej nie jest zaimplementowany w układ regulatorów obsługujących znaczniejszą ilość cel  pakietów.

 

Lub używamy zewnętrznego BECa jeśli mamy model o dużym obciążeniu prądowym serwami (np. duża ich ilość  )

 

Ale oczywiście trzeba zwracać uwagę czy jest podczas wyboru regla.

 

Podany przez Dominika jest ok -jeśli ma zapas wydajności ( Ampery) dla twojego silnika .

 

Polecam przejrzenie filmów z tego linku ,nie wyjaśniają wszystkiego ale zawsze rozjaśnią trochę temat RC

http://pfmrc.eu/index.php/topic/58133-youtube-filmowe-poradniki-i-podstawy/

 

Nie wiem jakiej jest wielkości te skrzydło -gdybyś podał tę wartość to porad ogólnych mogło by być więcej a tak nikomu się nie chce extra pobierać planów a nie każdy musi znać ten model .

Przy braku doświadczenia i upartym dążeniu do ulotnienia jako pierwszy płatowiec- skrzydła : lżej i spokojniej w locie  było by napędzie na 2s bo  podejrzewam że to nie duże skrzydełko a agresywny napęd (szybki)  w lataniu Tobie nie pomoże.

Skrzydła są już zamknięte? znaczy zaklejone? pytam bo wyglądają jak sklejone a serw w nich nie widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.