Skocz do zawartości

Mig-3


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 mm to jeszcze nie tragedia, na zdjęciu wygląda na grubszą dlatego zapytałem. 4 mm to bym nie ażurował. Mały zysk wagowy.

Jeszcze pomyślę nad tym, mam czas :)  Dziś wyciąłem tylko dwie wręgi, po pracy nie chce się dłużej a z kolei za długo też nie mogę w tej piwnicy hałasować. Niby sąsiedzi nic nie słyszą bo pytałem ale no.... ;)

post-10523-0-70375800-1544123989_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam. Wczoraj miałem lenia i tylko obliczałem jakiej wielkości ma być kokpit aby przerobić wręgi. Dziś je wyciąłem, jedna wyszła mizernie ale będą dodatkowe usztywnienia. Jeszcze muszę pomyśleć jak tam wcisnąć mechanizm kółka ogonowego aby było składane. Ostatnio też myślałem czy ktoś się nie natknął na tego miga z Polskimi szachownicami? Szukałem w internetach ale nic nie znalazłem.

 

PS. Zaczyna brakować miejsca ale myślę że się zmieszcze w tej mojej piwnicy :)

post-10523-0-27651300-1544363081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego nie było.

Ok szkoda. Dzięki :) Tak więc będzie raczej gwiazda. Zostały jeszcze dwie wręgi do wycięcia, drewno zamówione. Może w przyszłym tygodniu zacznie przypominać kadłub jak nie wyjdą jakieś problemy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok szkoda. Dzięki :) Tak więc będzie raczej gwiazda. Zostały jeszcze dwie wręgi do wycięcia, drewno zamówione. Może w przyszłym tygodniu zacznie przypominać kadłub jak nie wyjdą jakieś problemy :)

Jakbyś miał wielką awersję do gwiazdy:

https://www.modelimex.com/172-decal-mig-3-captured-4x-camo-had-72132

Ale oczywiście nic nie sugeruję - zwłaszcza tych trzech od spodu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie że mam jakiś problem z tym że gwiazda itp, tak zapytałem bo może się trafił z szachownicą i oczywiście gdyby taki był to bym zrobił. No ale jak nie ma to będą gwiazdy. Najwyżej mnie zlinczują :D nie no żart oczywiście. Dziś mam mieć dostawę drewna. Wczoraj myślałem że skończę z wycinaniem wręg, ale oczywiście jestem zdolny i się pociąłem nożykiem do tapet ostrząc ołówek.... krew sikała przez dwie godziny stwierdziłem że nie ma sensu robić więcej. No ale model bez krwi, potu i łez to nie model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruskiej gwiazdy na modelu to miałem w życiu mały epizod. W latach "propagandy sukcesu" zbudowałem redukcyjny model na uwięzi Jaka -3 umieszczając na nim czerwone gwiazdy i oczywiście małą szachownicę przy kabinie. Sprawy polityki obecnego okresu kompletnie mnie wtedy nie interesowały. Model wisiał pod sufitem w przedpokoju i pamiętam minę księdza gdy był  z wizytą po kolędzie i go zobaczył. Nic się nie odezwał. To była najkrótsza wizyta księdza w domu jaką miałem. :( Wtedy nic z tego nie zrozumiałem. Jednak po latach budując model Messerschmitta 109 nie odważyłem się umieścić na nim swastyki. Wiedziałem już ,że mogą zaleźć się osoby gdzie te symbole mogą przywoływać przykre wspomnienia. Asekuracyjnie proponowałbym pomalować w barwy rumuńskie nie wchodząc w historię .Malowanie bardzo fajne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ruskiej gwiazdy na modelu to miałem w życiu mały epizod. W latach "propagandy sukcesu" zbudowałem redukcyjny model na uwięzi Jaka -3 umieszczając na nim czerwone gwiazdy i oczywiście małą szachownicę przy kabinie. Sprawy polityki obecnego okresu kompletnie mnie wtedy nie interesowały. Model wisiał pod sufitem w przedpokoju i pamiętam minę księdza gdy był  z wizytą po kolędzie i go zobaczył. Nic się nie odezwał. To była najkrótsza wizyta księdza w domu jaką miałem. :( Wtedy nic z tego nie zrozumiałem. Jednak po latach budując model Messerschmitta 109 nie odważyłem się umieścić na nim swastyki. Wiedziałem już ,że mogą zaleźć się osoby gdzie te symbole mogą przywoływać przykre wspomnienia. Asekuracyjnie proponowałbym pomalować w barwy rumuńskie nie wchodząc w historię .Malowanie bardzo fajne. ;)

 

Wiszaca w domu gwiazda jeszcze nikomu nie zaszkodzila , a ksiadz  wpuszczony do do domu pewnie  niejednemu   ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumuńskie malowanie fajne, ale tak jak wyżej pisałem bardziej skłaniam się do gwiazdy zwłaszcza że myślę bardzo nad białym malowaniem. Co do modelu ostatnio nie dzieje się dużo. Praktycznie wszystkie wręgi wycięte (teraz je pieszczę :) ) i walcze z kratownicą... lekko muszę ją przerobić dla tego kokpitu. Największe wyzwanie będzie w podwoziu tylnim aby było składane oraz amortyzowane (już  nie piszę że musi też być skrętne) ale tu wykorzystam oryginalne rozwiązanie z Miga tylko je pomniejsze. Może w sobotę uda się poskładać na sucho co mi wyszło (o ile nie wyjdą jakieś problemy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.