Skocz do zawartości

Mig-3


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze brakuje przodu i usterzenia a konstrukcja kadłuba już od ściany do ściany :o

Chyba przyjdzie Ci go budować na korytarzu  :D

Tak poważnie to dobra robota - biegnę wyciąć kilka elementów do Mustanga bo mnie mocno wyprzedziłeś.

 

P.S. Te skokowe zmiany przekroju centralnej kratownicy są tak na planie w oryginale? Nie ma tam jakiś łagodniejszych przejść? Pachnie mi tu efektem karbu, ale z drugiej strony ta kratownica jest w sumie pomocnicza a większość roboty robią listwy poszycia i samo poszycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Haa ja mocno zwolnię przy podwoziu i kabinie tak więc Ty pewnie skończysz Mustanga ja będę w połowie :D Kratownica jest przerobiona aby kokpit tam zmieścić, a kratownica wsumie pomocnicza jak pisałeś biorąc pod uwagę że listwy jeszcze potem balsa na pokrycie i wstępnie u mnie będzie jeszcze laminat. Tak więc raczej o sztywność się nie boję :) Usterzenie będzie raczej ściągane tak więc jakoś tam se poradzę w tym ciasnym pomieszczeniu (chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kratownica jest po zmontawaniu poszycia do niczego nie potrzebna. Ja z moich modeli ją usunąłem i latają. Na takiej kratownicy był zrobiony PT 17, Turbinator i teraz Vampire. Dwa pierwsze już sporo wylatały i wywalenie tej kratownicy w niczym nie przeszkadza. Poszycie nadaje sztywność całej konstrukcji, a kratownica jest po to żeby całość można było prosto zmontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mateusz jeszcze świętujesz Nowy Rok :) bo cisza w temacie ,

tak na zachętę na temat malowania MIGA 3

JAK-1 Zima 1942

attachicon.gifIMG_1258.JPG

attachicon.gifIMG_1259.JPG

 

Pozdrawiam Paweł N

Witam, super wygląda :). A narazie cisza brak czasu, auto siadło i muszę ogarnąć nowe a jeszcze problemy rodzinne i jakoś tak brak chęci oraz czasu oraz finansów jak narazie (choć na tym etapie dużo nie trzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta kratownica jest po zmontawaniu poszycia do niczego nie potrzebna. Ja z moich modeli ją usunąłem i latają. Na takiej kratownicy był zrobiony PT 17, Turbinator i teraz Vampire. Dwa pierwsze już sporo wylatały i wywalenie tej kratownicy w niczym nie przeszkadza. Poszycie nadaje sztywność całej konstrukcji, a kratownica jest po to żeby całość można było prosto zmontować.

W jaki sposób usuwasz kratownicę z wnętrza modelu? Ona nie jest przymocowana do poszycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.