Skocz do zawartości

"Śmietnikowa" pracownia ssuchego, organizery warsztatowe i "patenty" narzędziowe.


ssuchy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty Robert nie pij , tylko lepiej pokaz jak tam robota idzie !

Niestety od miesiąca nic nie idzie... brak czasu... i zainspirowany nową modelarnią kolegi ssuchy, robię reorganozację w piwnicznej modelarni... nic tylko pić.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, koledzy przedstawiają różne patenty zastosowane w modelarni. Zastanawiam się nad wyciągiem pyłu podczas szlifowania, może ktoś takowy ma? Jakiś cichy domowo - piwniczny. Zastanawiam się nad zrobieniem czegoś takiego z wentylatorów komputerowych albo z dmuchawy samochodowej.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, koledzy przedstawiają różne patenty zastosowane w modelarni. Zastanawiam się nad wyciągiem pyłu podczas szlifowania, może ktoś takowy ma? Jakiś cichy domowo - piwniczny. Zastanawiam się nad zrobieniem czegoś takiego z wentylatorów komputerowych albo z dmuchawy samochodowej.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Jak masz taki "dozownik" jak Andrzej , to normalnie wysysac ze stolu i popic .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zbierania kurzu to ja używam tego:

https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzatanie-i-pielegnacja-odziezy/odkurzanie/odkurzacze-kominkowe/odkurzacz-kominkowy-001746?gclid=EAIaIQobChMIo-r8np2u4AIVkOd3Ch0G7wX9EAQYBCABEgIyXvD_BwE

 Szlifuję dużo, zwłaszcza laminaty i ten pył  to problem.

Mam takie dwa podłączone bezpośrednio do szlifierek i  nie mówię, że pył zniknął całkowicie, ale 90% zniknęło.

 

Podłączyłem szlifierki i odkurzacze do specjalnych listew i przy włączeniu szlifierki włącza się również  odkurzacz.

Odkurzacz tani, ale piekielnie wydajny.

Trochę głośny, ale dźwięk odkurzacza dla gospodyń domowych znajomy, więc sąsiedzi rabanu nie będą robić o ten hałas :)

U mnie się sprawdzają

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawa cena promocyjna DO JUTRA na ten odkurzacz z linku Andrzeja. Warto skorzystać, jak ktoś potrzebuje. Ja niedawno kupiłem specjalnie do pracowni trochę mocniejszego 20 litrowego EINHELLa, który sprawuje się póki co bardzo dobrze (199 plnów w OBI):

 

post-18069-0-38739500-1549714887_thumb.jpg

 

... więc na razie nie skorzystam z tej oferty. W Juli mają często klawe ceny promocyjne (lub towar "za darmo"), warto tam zaglądać. W wakacje zeszłego roku skorzystałem na urodzinach Juli i to imadło obrotowe (szczęki 100, spory wysuw, też: 100):

 

post-18069-0-64285100-1549717044_thumb.jpg

 

post-18069-0-39269400-1549717062_thumb.jpg

 

post-18069-0-77073000-1549753197_thumb.jpg

 

post-18069-0-63662800-1549717110_thumb.jpg

 

... (warte 100 PLNów - może nie jakieś tam cudo, ale do moich amatorskich potrzeb jak w sam raz: zdało już pozytywnie egzamin) dostałem z Juli za FREE (przy zakupie powyżej 500 plnów, akurat kupowałem wówczas do pracowni wyrzynarkę włośnicową i małą szlifierkę oscylacyjną + jakieś przydatne w pracowni akcesoria i drobiazgi, żeby przekroczyć 500  :)  ). Na pewno nie kupiłbym (skądinąd fajnego) imadła DO CELÓW AMATORSKICH za 300 ojro (które ktoś mi polecał w innym wątku - chyba bym musiał upaść całkowicie na łeb).  ;):D:P

 

PS Te atrakcyjne oferty promocyjne w Julii są czasami krótkie (dosłownie weekendowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, mała pomyłka w moim wcześniejszym wpisie (już poprawiłem). Chodziło mi rzecz jasna o imadełko ze szczękami 100, TAKIE  (foto ze sklepu):

 

152030.jpg?width=1024&height=1024&scale=

... i moje, po maksymalnym rozwarciu szczęk:

 

post-18069-0-24958400-1549816317_thumb.jpg

 

W Juli mają też 150 (cena drugie tyle), jak dla mnie za duże. Trzeba pamiętać, że nie jest to "imadło dla kowali"  ;) i żeby uciąć dalsze dyskusje, to od razu napiszę, że to: "tania, badziewna chńszczyzna" :P, wszelako do amatorskich potrzeb w zupełności wystarczające. Moim zdaniem nie ma sensu kupować droższego do naszych, modelarskich celów, zwłaszcza jak ktoś od zera pracownię urządza dla siebie i ma wiele innych wydatków z tym związanych, a bejmy nie rosną mu na lipie  :rolleyes:  , ale oczywiście: "kto bogatemu broni jeździć Rolls Roycem"! ;)  :D  :P

 

Z drobnicy, o której wspominałem, dokupiłem sobie w Juli do tego imadła nakładki aluminiowe na szczęki z magnesami i gumowymi wkładkami do łapania delikatnych przedmiotów (już okazały się przydatne):

 

post-18069-0-79545800-1549816412_thumb.jpg

 

post-18069-0-74116500-1549816430_thumb.jpg

 

post-18069-0-76183300-1549816443_thumb.jpg

 

Obecnie jest to moje największe imadło. Mam jeszcze trzy mniejsze, a najmniejsze to takie staruśkie, żeliwne MT3 (chyba ruskie), też badziew  ;) :

 

post-18069-0-27260300-1549817267_thumb.jpg

 

Na koniec muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony z moich wszystkich badziewi (noo, normalnie taki sobie niewymagający człek)! ;):D:P

 

PS Nieeegdyś miałem fajne, spore imadło krajowej produkcji (nie znalazłem fotek w necie). Ciężkie jak diabli -  trudno było dźwignąć w pojedynkę! W imadle tym powstawały elementy motorynki SAM, o której pisałem TUTAJ i TU. Imadło, jako ciężki klamot ostało się niestety na starej chacie w piwnicy przy przeprowadzce na nowe miejsce (durna decyzja, bo było trzeba niechcieja kopnąć w d..ę), a teraz pluję sobie w gębę!!! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru latach doposażania mojej modelarni stwierdzam że uzbierałem wszystkiego za dużo :) !!!

Ale na starść bedzie wszystko potrzebne. A wydatki jedynie na modele :))

 

Polecam wyprzedaże w ikei. Za grosze mam blaty i stoły robocze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, gdybym przeszedł  "na ciemną stronę mocy", to poszłoby szybciej! ;)  :)  A tak na poważnie, to pewnie do wakacji mi zejdzie. Na wiosnę, jak się trochę ociepli, to zdemontuję okno i zrobię wentylację wymuszoną (koncepcja z grubsza już jest), bo bez skutecznej wentylacji w tak małym pomieszczeniu nic się nie da robić - już to trenowałem przy spawaniu kraty w okno (tutaj nie ma praktycznie nawet właściwej wentylacji konwekcyjnej, poza otwarciem okna - kratka przy wyjściu z piwnicy na klatkę, a okna na klatce zimą pozamykane). Dokończę elektrykę z rozdzieleniem przyłącza (ale to już w drugiej połowie roku, bo muszę trochę bejmów odłożyć na PGE) - chcę być w porządku wobec sąsiadów. No i w wakacje sprzątanie drugiej połowy piwniczki z "przydasi". W międzyczasie dalsze "meblowanie" i urządzanie. Aktualnie takie plany, co dalej czas pokaże. :rolleyes:  Ale zanim wrócę do moich "zawieszonych" pomysłów (opisywanych na tym forum), muszę jednak zaznaczyć, że pierwszy projekt realizowany w nowej pracowni, nie będzie modelarski - czeka już dłuuuższy czas, a teraz w końcu będę miał gdzie go realizować (w swoim czasie coś na ten temat napiszę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru latach doposażania mojej modelarni stwierdzam że uzbierałem wszystkiego za dużo :) !!!

Ale na starść bedzie wszystko potrzebne. A wydatki jedynie na modele :))

 

Polecam wyprzedaże w ikei. Za grosze mam blaty i stoły robocze !!

Takie same mam myśli...

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Polecam wyprzedaże w ikei. Za grosze mam blaty i stoły robocze !!

 

... a ja nie wydałem na to ani grosza:)  Noo, może nie zupełnie, bo musiałem pierwej porządne śniadanko wtrynić, żeby mieć siły przetachać te klamoty ze śmietnika do piwnicy (ok. 30m dwukółką).  ;)  :D  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej pisałem że warto na wyprzedaży w ikei coś poszukać. Poniżej przykład 2 szt toaletek z bardzo dużymi szufladami w moim przypadku na narzędzia. :) Dla zobrazowania skali skrzydło ma 2/metry. W tle widać masywny blat a nogi z odzysku do stołu stworzyłem w ten sposób wydzieloną cześć "maszynową".

post-1577-0-98819600-1550421950_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej pisałem że warto na wyprzedaży w ikei coś poszukać. Poniżej przykład 2 szt toaletek z bardzo dużymi szufladami w moim przypadku na narzędzia. :) Dla zobrazowania skali skrzydło ma 2/metry. W tle widać masywny blat a nogi z odzysku do stołu stworzyłem w ten sposób wydzieloną cześć "maszynową".

Ty masz Mariusz ulatwione zadanie. Wezmieesz ze soba ze dwoch "chlopakow" z Pruszkowa i Ci nawet nowe rzeczy w IKEI poprzeceniaja  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.