Skocz do zawartości

Parowanie z Turnigy 9X


Antek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-5935-0-31200500-1544045239.jpg

 

Mam taki odbiornik jak na obrazku i dwa pytania:

 

1. Czy da się sparować go z Turnigy 9X? 

   Próbuję ale mi nie wychodzi (dioda miga ciągle).

 

2. Do czego służy przycisk Update? Bo jeśli dokładnie do tego jak się nazywa, 

   to chętnie dowiedziałbym się jak się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest odbiornik który jest sprzedawany z nowym nadajnikiem 9X ale w wersji AFHDS 2A jak masz na naklejce odbiornika. Jeżeli masz w nadajniku stary moduł 2,4GHz w systemie AFHDS to nie zadziała.

 

1. Moduł AFHDS 2A będzie działał z odbiornikami poprzednika (bez 2A)?

 

2. Moduł AFHDS 2A do Turnigy 9X to rzecz handlowa, czy trzeba robić przeróbkę starszego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Typowy moduł do 9X nie ma przełączania między systemami działa tylko w jednym systemie. Nowy moduł to 30$.

2. Modułu się raczej nie przerabia tylko wymienia.

Nowe radia z serii  i4, i6, i8, i10 pracują w obu systemach. Wybór programowy z menu radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten multiprotocol jest na "starym" procesorze i ma wgraną tylko część dostępnych protokolow. Niby można wgrać inne, ale w/g mnie lepiej kupić ten https://m.banggood.com/IRangeX-IRX4-Plus-2_4G-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-STM32-TX-Module-With-Case-p-1225080.html?rmmds=search

Albo podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten multiprotocol jest na "starym" procesorze i ma wgraną tylko część dostępnych protokolow. Niby można wgrać inne, ale w/g mnie lepiej kupić ten https://m.banggood.com/IRangeX-IRX4-Plus-2_4G-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-STM32-TX-Module-With-Case-p-1225080.html?rmmds=search

Albo podobne.

 

Oooo! Ależ to ma możliwości. Chyba się skuszę. Trochę dużo czasu potrzebują na przygotowanie wysyłki (3 tygodnie?).

Cena - jak na możliwości - wydaje się bardzo atrakcyjna. Temat dla mnie jest nowy, ale sprzęt zrobił wrażenie.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dominik.

Te bebechy mógłbym spakować do "starego" modułu. Nie przyzwyczaiłem się do TGY-i10 (leży prawie nówka),

a mam dwie TGY-9X, które lubię, więc jedną mógłbym "unowocześnić".

----

Andrzeju, jak tylko zdecyduję się kupić, to skontaktuję się z Tobą, chociaż ceny nie oferujesz jakoś specjalnie atrakcyjnej. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te bebechy żeby się zmieściły to musiałem wyciąć plastik koło pinów, bo inaczej przycisk do bindowania za bardzo wystawał.

I tak jak czytałem to nie byłem pewien które oprogramowanie najlepiej wspiera wybór protokołu z aparatury, a nie pokrętłem więc koniec końców mam mbtx zainstalowane i działa.

Tylko że ja do tej pory testowałem tylko AFHDS ten stary i Bayang. W Bayang nie działa telemetria, ale czekam na programator, może jak zmienię multiprotocol na non-inverted to ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia + szperanie po necie.

Mam Flysky 9x właśnie z tymi "bebechami".

Na początek wgrałem opentx, ale z tego co doczytałemto najnowsze wersje już nie wspierają 9x więc sprawdziłem er9x. Tutaj znów szukałem po necie za najnowszą wersją i wyszlo że najbardziej rozwijany jest fork mbtx.

Trochę grzebania np. openrcforums.com, GitHub.

Sam się dopiero uczę więc nie zdziwię się jak gdzieś się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.