Skocz do zawartości

Snapy, pewność połączenia.


kolekszy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś korzysta z tego typu snapa ? Mimo że nowy już kilka razy zauważyłem że jest rozpięty po kilkunastu lotach. Zastanawiam się czy nie zmienić na klasyczne metalowe lub zakleić bolczyki.14bf0b5100eb452e72c7cf76ea7bd6f6.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

[...] lub zakleić bolczyki.14bf0b5100eb452e72c7cf76ea7bd6f6.jpg

Zaklejanie to trudności z demontażem. Lepiej nasunąć tam kawałek cienkościennej, sprężystej rurki z alu lub ms, przeciętej wzdłuż i z "języczkiem" przytrzymującym bolczyk, żeby nie mógł się wysunąć. Albo jedynie z poszerzeniem przecięcia na współpracujące ramię (orczyk czy rożek jak to zwykle zowią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na lotkach w modelu prawie 2 metrowego szybowca termicznego o wadze ok. 750g i się nie rozpinały pomimo wykonywania nim podstawowej akrobacji. Były montowane na węglowych popychaczach lotek poprzez wklejenie klejem CA. Pytanie w jakim modelu są zastosowane i czy kołek był wciśnięty prawidłowo, do końca. Wszystko ma swoje określone przeznaczenie i powinno być montowane "zgodnie z instrukcją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie snapy dają modelarze w modelach szybowców 3m latających szybko i ostro na zboczu lub jeszcze szybciej na wyciągarkach. Nic sie nie rozpina gdy są dobrze złożone a dźwignie i popychacze są prawidłowo wykonane (osiowo). Nie trzeba koszulek ani żadnych innych cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z tego typu snapa ? Mimo że nowy już kilka razy zauważyłem że jest rozpięty po kilkunastu lotach. Zastanawiam się czy nie zmienić na klasyczne metalowe lub zakleić bolczyki.14bf0b5100eb452e72c7cf76ea7bd6f6.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem jedne z lepszych snapów. Często zdarza się, że w szybowcach otwór (wycięcie) na snapa w lotce czy klapie jest bardzo wąskie. Wówczas klasycznego metalowego snapa praktycznie nie da się założyć ponieważ trzeba go dość mocno rozewrzeć. Oczywiście można zrobić wielkie wycięcie ale po co. Ten snap idealnie wówczas pasuje.

Stosowane do modeli 3m np. RELAX przy wadze do lotu 2200g 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o snapach, czy koś stosuje może metalowe snapy kulowe w swoich modelach i jak wygląda ich trwałość ?

 

attachicon.gifClipboard02.jpg

 

Są trwałe  ;) Takie snapy używane są w drukarkach typu delta i nie ma problemu z trwałością. Jest też lżejsze rozwiązanie;

image.jpg?x=600&y=600

Trwałość praktycznie taka sama jak metalowych a waga znacznie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegów że to jedne z lepszych i bezproblemowych  snapów.

Mam je prawie 3 sezon w Toxicu i lekko nie mają ...ba ,wręcz jest problem z ich rozebraniem :) .

Dziwi mnie fakt że u Ciebie ulega rozpięciu.

One wymagają charakterystycznego dopięcia jakby na dwa razy .Pierwsze wciskasz z oporem i dopiero drugi raz dociskasz aż wskoczy bolec na właściwe miejsce.

 

20181207_154612.jpg

 

20181207_154635.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi sie kiedyś zdarzało używać tych snapów, miałem 4szt pakowane w kompletach po 2szt.

Dziwne było to że w jednej parze tych snapów ten trzpień był cieńszy niż w drugiej parze.

Oczywiście te cieńsze trzpienie nie zapinały się , więc wkręciłem śrubkę i mała pianka latała.

Drugi komplet mimo że taki sam jak pierwszy miał grubsze trzpienie i faktycznie tutaj jak się zatrzasnął to ciężko to było rozpiąć nawet z użyciem siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzysta z tego typu snapa ? Mimo że nowy już kilka razy zauważyłem że jest rozpięty po kilkunastu lotach. Zastanawiam się czy nie zmienić na klasyczne metalowe lub zakleić bolczyki.14bf0b5100eb452e72c7cf76ea7bd6f6.jpg

 

Mam takie snapy od lat w dwoch  modelach i nic mi sie do tej pory nie rozpielo, a szybowce raczej sportowe...

 

ps: dopiero po wpisaniu mojego posta wskoczyly mi wczesniejsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.