Skocz do zawartości

Budowa B2 Spirit


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz będzie lepiej

79e831c5a8f3f5a7med.jpg

d3fecb179adef77cmed.jpg

 

Uruchamiałeś już silnik po tych modyfikacjach?

Obstawiam, ze będzie wydawać nieziemski dźwięk buczenia....

 

Najlepiej by było gdybyś spłaszczył tez / zaokrąglił ta pionowa powierzchnie za którą schowane jest śmigło.

Witam,

 

Po złożeniu wszystkich powierzchni sterowych przyszedł czas na wstępne wyważenie, i tu pojawił się problem. Wg wyliczeń jakie pokazał kolega maxiii wynikało by że musiał bym jeszcze dołożyć ok 0.5 kg na sam przód aby wyważyć na 20%.

Z tego co zauważyłem będzie to na pewno złe wyważenie, czy ktoś  ma może jakiś kalkulator do wyznaczenia CG w tego typu skrzydle? 

 

Tu masz kalkulator:

http://fwcg.3dzone.dk/

 

Niestety nie pozostaje nic innego jak dołożyć pakiety lub ołów. Latające skrzydła z tylnym CG nie latają długo, o ile w ogóle są w stanie lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uruchamiałeś już silnik po tych modyfikacjach?

Obstawiam, ze będzie wydawać nieziemski dźwięk buczenia....

 

Najlepiej by było gdybyś spłaszczył tez / zaokrąglił ta pionowa powierzchnie za którą schowane jest śmigło.

 

Tu masz kalkulator:

http://fwcg.3dzone.dk/

 

 

Może na tych zdjęciach nie widać ale za śmigłem jest zaokrąglenie. Jeśli chodzi o kalkulator to z takiego kalkulatora właśnie korzystałem, i wyszło mi że będę musiał  ponad 1,5kg dołożyć, więc sporo. Jedyna opcja jaka pozostaje to dołożyć drugi pakiet patrząc wg tych wyliczeń. 

Widziałem kiedyś specjalny kalkulator CG do takiego własnie profilu ale jak się szuka to nie można znaleźć.

Jeśli ktoś budował B2 niech się wypowie jak u niego wyszło CG.

 

 

Nie wiem czy obudowa nie wyszła za duża, ale bez problemu można  zmniejszyć tzn zrobić niższą.

3af528c5ac6f4553med.jpg ee8fa3cad1bbc24bmed.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie złapałeś-niedoinformowany jesteś po prostu, lub źle szukałeś. https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Knight_satellite_conspiracy_theory

OK, ale aby nie śmiecić  w temacie.

Jest oferowany zestaw B-2 coś pod 4metry czy więcej, z dwoma turbinami. Lata świetnie. Kolega Pietka z forum ma też tego z bananahobby-ale nie ma relacji z lotów. Faktycznie na rcgrup można uzyskać najwięcej informacji. W oryginale w czasie lotu w trybie pełnego stealth- te rozchylone pseudolotki są złożone. Kierunek lotu zmieniany jest poprzez zmianę ciągu silników-prawdopodobnie, ale całość kontroluje 130 komputerów. Modele B-2 w których zastosowano silnik ze śmigłem pchającym, nie miały problemów z lotem, ale przy dwóch EDF może być różnie.

Tak czy inaczej pilnie obserwuję ten temat i kibicuję!

Hej.  Poczułem się wywołany do tablicy:-) .

Zamierzam w tym roku polatać jeszcze moim B2 z Banana Hobby. Relacji nie mam bo pierwsze 2  loty to był horror i o mało zawału nie dostałem.  Główny powód to to, ze nie było dobrego miejsca do startu i mimo tego, że nasze lotnisko w Radawcu przypomina korty na wimbledonie to ledwo udało się oderwać model od ziemi - małe kółeczka niestety. Potem zaczęło się moje  choróbsko i walka o życie bliskiej osoby i   jakoś w ogóle nie  było za bardzo czasu na hobby,  jak już coś robiłem to ze starymi modelami. A B2 w tym czasie 2x spadł ze stojaka i się pogruchotał. Jest już naprawiony ale nie ma kiedy polatać.  U mnie nadal od 3 lat robi się B2  o rozp 2 m z planów Zirollego, ale dopiero tej zimy coś tam zacząłem podłubywać. Na razie nie ma się czym chwalić. Tym bardziej , że te plany to... no, szału ni ma....tego i owego nie urywają, model zamierzam głęboko zmodyfikować. Będą 4 edfy minimum 70 mm. Na szczęście  koło naszego pasa wyasfaltowali  drogę, a więc na wiosnę będzie próba lota :-). Obiecuję jakiegoś filma , jak nie padnę na serce, hehe;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w życiu bywa. Sam ostatni spowolniłem pracę, mam inne zajęcia. F7F powoli idzie, ale jakoś idzie, z EDfami dałem sobie spokój- jak dla mnie czasy lotu modeli niestety krótki. Śmigło to zupełnie coś innego. Pietka ty robisz B-2, a u mnie już trzeci rok leży KIT Clevland Model B-17 w skali 1:12.... KIT w wersji tartak, czyli wszystko wycięte, do popuzlowania....

p.s.firma Cleveland. Z ciekawości go własnie przyniosłem do domu z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapecie mam teraz F7F, i powoli go skończę. dzisiaj w nocy jadę do Niemiec, jutro wieczorem będę w domu. B-17 wcale taki mały nie jest-266cm rozpiętości wg dołączonych planów. Zalecane, czy też rekomendowane silniki to spalinka .30-.40 pojemności, śmigło 11-13". Ja tam wolę elektryki. Ps. a kiedy zacznę go.....może na wakacje coś ruszę z budową-tylko miejsce muszę wygospodarować( no i żona w tym czasie wakacje spędza u rodziców w górach!) A na pocieszenie do posłuchania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.