Skocz do zawartości

Dwie anteny - zasięg


oziqu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podpowiedzcie proszę w temacie anten odbiorników i zasięgów. W modelu łodzi potrzebuje jedną antenę zewnętrzną 2.4 GHz. Większość odbiorników ma dwie anteny "wąsy" - z doświadczenia wiem że jeżeli chodzi o wodę to się w ogóle nie sprawdza (anteny zabudowane). Potrzebuję jednej anteny jak najwyżej łodzi - wtedy nie ma zakłóceń. Jak to się ma do odbiorników z dwiema antenami ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

no tak, w łodzi wystarczy jedna antenka pionowo i wyżej, bo płaszczyzną ciagle będzie widziała nadajnik. A dla lepszej skuteczności można by dorobić przeciw wagi np pod kątem 120st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, w łodzi wystarczy jedna antenka pionowo i wyżej, bo płaszczyzną ciagle będzie widziała nadajnik. A dla lepszej skuteczności można by dorobić przeciw wagi np pod kątem 120st

 

Czyli pozostaje mi tylko szukanie odbiorników z jedną anteną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki z dwoma antenami np. hitec 6T, orx615 posiadają wbudowany przełącznik antenowy na tej antenie na której będzie mocniejszy sygnał to będzie pracował. Jeśli masz 2 anteny to obie daj poza model będzie pewniejszy link aparatura <--> odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość systemów RC pracuje z wykorzystanie tzw diversity. Chodzi o to aby ta mała antena nigdy nie schowała się względem nadajnika. Jak odetniesz druga antenę to odbiornik będzie dalej działał tak jakby był jedno antenowy. Nieraz w odbiornika frsky udało nam się skasować/odciac antenę i nadal śmiał. W Twoim przypadku wystarczy wyprowadzić jedna wysoko a druga schować i się nią nie przejmować. Odbiornik będzie korzystał z anteny która ma lepszą jakość sygnału odebranego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.