Skocz do zawartości

RWD 25


paweln7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dawno  Mnie tu nie było, ale miałem co robić , dokończyłem Jaka-1 naprawiłem Ju 87 i P 47

post-497-0-49342600-1551121176_thumb.jpg

Ale teraz wracany do RWD ,  pomalowałem szpachlą natryskową płat

Zabrałem się w końcu  za żaluzje chłodzenia silnika 

post-497-0-33383600-1551121404_thumb.jpg

dzisiaj  założyłem tylko kilka klepek ,reszta jutro

post-497-0-23516600-1551121533_thumb.jpg

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po tygodniu leżakowania w "poczta Polska -sam se odbierz "znalazły się u Mnie wzory kolorów RWD

post-497-0-87279600-1551462507_thumb.jpg

 

Na razie prace przy RWD Stanęły  ( koniec miesiąca a pracy tyle że przerabiam 1,5 dniówki dziennie )

ale z nowym tygodniem ruszamy dalej.

  CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedyne słuszne na RWD'ziaka to te co na P.11, i to zależy z którego okresu. Przed 1939 to ten "Light Polish Khaki" taki bardziej oliwkowy, a jeśli rok 1939 to ten  "Dark Polish Khaki" - bardziej brązowawy. (Taki jak pomalowana jest obecnie P.11 z muzeum i Łoś w Mielcu). Podobnie było z szachownicami na spodzie płatów, na przełomie 1938/1939 zapadła decyzja o malowaniu pełnych barw szachownic.

 

Co do farb Hataka, właśnie ukończyłem malowanie mojego nowego modelu, kamuflaż trójbarwny, skala 1:5.8 i powiem tak: bardzo fajne farby, bardzo przyjemnie maluje się aerografem i przede wszystkim są bardzo wydajne. Na cały model zużyłem po 1.5 buteleczki danego koloru :P. Malowałem serią C - pomarańczową.

Na Jastrzębia też mam już zakupioną Hatakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie! Wojtku, jeśli mógłbyś, czy tą pomarańczową hatake można później zabezpieczyć lakierem samochodowym? Tzw clear-em?

Rozglądałem się ostatnio za lakierami na model właśnie i myślałem o farbach hataka tylko że nigdzie nie znalazłem na jakiej bazie są robione. Celulozowe niewiele mi mówi. Niebieska seria to akryle. Tak właśnie myślałem że pomarańczowe by się nadały, jednak pewności nie miałem czy się nie zgryzie.

Ostatecznie oliwkowy dobrałem z palety RAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, właśnie dzisiaj  będę malował verniksem samochodowym niektóre elementy modelu to Ci odpowiem jutro, ale z moich dotychczasowych doświadczeń z podobnymi farbkami TAMIYA,GUNZE, ModelMaster, nic złego się nie działo przy malowaniu lakierem samochodowym (verniksem matowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle sorry za OT, odpowiem tylko Irkowi.
No więc pomalowałem tym werniksem i wszystko w jak najlepszym porządku. Wyszło super, fajna satynka.

 

post-740-0-57737600-1551858342_thumb.jpg
 

A.... jeszcze odnośnie farb Hataka - seria Niebieska - akrylowa pod pędzel, dość gęsta, seria Czerwona - akrylowa, do aerografu, Seria pomarańczowa - celulozowa, do aerografu. Ja maluję serią pomarańczową, buteleczkę z farbką uzupełniam oryginalnym rozcieńczalnikiem Hataki "pod korek" i można malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dość :(

jak ktoś ma " patent " na BEZ PYŁOWE przygotowanie powierzchni do lakierowania to słucham.

RWD na tą chwilę wygląda tak

post-497-0-07914300-1551893661_thumb.jpg

płat też gotowy do ostatniego podkładu,zostało skończyć buciki

Malowanie będzie "Light Polish Khaki"   z "konturowymi "szachownicami na spodzie ,malowane akrylem samochodowym (lakierem HATAKA prysnąłem białe płytki polistyrenu i zaniosłem do dorobienia w mieszalni lakierów samochodowych, mają być na jutro)

 

 

Wojtku żadne OT po prostu z twojej wiedzy skorzystają  Inni :)

 

 

PS na ścianie wisi projekt na jesień -co  to jest :D :D :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dość  :(

jak ktoś ma " patent " na BEZ PYŁOWE przygotowanie powierzchni do lakierowania to słucham.

 

"Ło Matko Bosko Częstochosko"  :D , no przy surowej balsie, sklejce  to niestety tylko odkurzacz, a gdy już zagruntowane (zalaminowane albo pociągniete japonką), to tylko na mokro. Laminaty też.

Woda, 3 krople Ludwika , papier "400" f-my Mirka i rolka ręcznika papierowego.

 

Coś mi się zdaje, że skoro odbudowujemy prawie całe lotnictwo z przed wojny, to możemy spodziewać się zainteresowania ze strony MON  :D .

Przynajmniej będzie czym zastąpić te spadające MIGi :D .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na trochę przeproszę Pawła za odbieganie od tematu, ale może też skorzysta.

Dzięki Wojtku za odpowiedzi! Dobrze ze sprawdziło się malowanie i nic się nie pogryzło.

Ja nie byłem pewien, dlatego farbę kupiłem w mieszalni lakierów samochodowych. Hataka orange są właśnie opisane jako lakiery celulozowe. Kiedyś popularnie nazywane farby nitro były opisywane jako nitrocelulozowe, jeśli dobrze pamiętam, no ale pewności nie miałem czy to to samo.

Z tego artykułu:  https://www.modelpaint.pl/2017/06/24/tajemnice-polskiego-khaki/

wyczytałem że kolor Hataka HTK-A011/C011, dark polish khaki, który jest zalecany na P-11c ma symbol Federal Standard 30118,a jego odpowiednikiem w palecie RAL jest kolor 7008, ponieważ mieszalnia posługuje się paletą RAL. No i taki zakupiłem.

Teraz jeszcze tylko pozostaje kwestia rozszyfrowania koloru na dolne powierzchnie, albo właśnie malowania Hataką i po problemie  :)

Tym bardziej że jak piszesz są dość wydajne, czego też się obawiałem, że takie maleńkie buteleczki to będę musiał zakupić tego jakąś bardzo dużą ilość, choć wiedziałem że takie modelarki są dosyć wydajne, jednak nie miałem odniesienia do dużych modeli.

Bezbarwny (clear) na zabezpieczenie całości wziąłem zmieszany poł na pół matowy z błyszczącym, żeby wyszedł półmat, satyna taka... zobaczymy jak to będzie...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Forum było wyłączone to zabrałem się za RWD  ;)

zrobiłem linie podziału , zabrałem się za montaż końcowy przed malowaniem finalnym, maska silnika zamontowana

post-497-0-35623100-1552152485_thumb.jpg

post-497-0-24372700-1552152623_thumb.jpg

zabrałem się za kabinę

post-497-0-55877600-1552152664_thumb.jpg

post-497-0-79012100-1552152690_thumb.jpg

odebrałem "farbki " do RWD

post-497-0-73462700-1552152730_thumb.jpg

góra RAL 7008 dól RAL 7046

w tej chwili wygląda tak

post-497-0-53284500-1552152855_thumb.jpg

 

 

no dobra zmontowałem RWD w całość

post-497-0-12918500-1552152931_thumb.jpg

 

 

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.