Skocz do zawartości

Silniki Os max 25 FX i LA


wicherek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem fanem tych motorów , a podobno zaprzestano produkcji ( gdzieś słyszałem taką plotkę) . Napiszcie koledzy czy to prawda?

Mnie akurat pojemność 4cm odpowiada najbardziej , wychodzi taniej niż elektryk jeśli się dużo lata. Ja wykonuję około 10 lotów po 7-8 min. więc ile pakietów trzeba by mieć? Chętnie kupiłbym nawet 2-3 sztuki takich silniczków , ale szukałem "po internetach" i właściwie prawie nigdzie nie ma.(Używki mnie nie interesują )No chyba, że pisać wprost do producenta? Doradźcie.Pozdrawiam

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obawiam się że nówki to tylko w Japonii. Widziałem ostatnio po 220zielonych na eBay. Też poluje na te silniki ale tak jak napisałeś juz ich nie ma. Natomiast ja raczej celuje w używki ale nawet one ostatnio rzadko sie pojawiają. Jedyna alternatywa jest ASP S25 - całkiem niezła kopia osmaxow. I do dostania w Chinach po ok 250zl a nie 220USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem czy tylko ja mam takie przykre spostrzeżenia, ale mam wrażenie, że jeśli chodzi te mniejsze silniki to coraz bardziej się od nich odchodzi :(. Rok temu jak kupowałem ASP 25 to jeszcze było ich (i innych) dużo w HobbyKingu, a teraz nie ma tam prawie nic. Co prawda nie planuję zakupów, ale w jakim sklepie są jeszcze dostępne te ASP Przemku? Bo nie mogę znaleźć..

Podobnie smuci mnie kwestia autek RC z "prawdziwymi" silnikami :( , ale to już poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nówki to tylko w Japonii. Widziałem ostatnio po 220zielonych na eBay. Też poluje na te silniki ale tak jak napisałeś juz ich nie ma. Natomiast ja raczej celuje w używki ale nawet one ostatnio rzadko sie pojawiają. Jedyna alternatywa jest ASP S25 - całkiem niezła kopia osmaxow. I do dostania w Chinach po ok 250zl a nie 220USD.

Dzięki za odpowiedź . A więc potwierdziłeś Przemku moje obawy. Cena z eBaya - kosmos. Szkoda mi tych motorów bo do mniejszych modeli niezawodne i nie do zajechania  , a dla ciebie do kombatu to właściwie jedyny wybór. No cóż chyba spróbuję ASP .Pozdro

Ogólnie nie wiem czy tylko ja mam takie przykre spostrzeżenia, ale mam wrażenie, że jeśli chodzi te mniejsze silniki to coraz bardziej się od nich odchodzi :(. Rok temu jak kupowałem ASP 25 to jeszcze było ich (i innych) dużo w HobbyKingu, a teraz nie ma tam prawie nic. Co prawda nie planuję zakupów, ale w jakim sklepie są jeszcze dostępne te ASP Przemku? Bo nie mogę znaleźć..

Podobnie smuci mnie kwestia autek RC z "prawdziwymi" silnikami :( , ale to już poza tematem.

Tak Czarek małych silników coraz mniej , ludzie albo latają dużymi spalinami na benzynę albo małymi modelami i wtedy to głównie elektryki. Ja też latam elektrykami ale jeśli chodzi o samoloty to w tej wielkości ciężko wycisnąć tyle mocy przez jeden np. 8min. lot z elektryka co ze spalinki. Tu lejesz paliwo gaz do końca i latasz , uczysz się np. figur akrobacji ,możesz "nabijać łapę" ile chcesz, a elektryk ? Chwila lotu - czekanie na naładowanie pakietów lub dużo drogich baterii - dla mnie niezbyt dobre rozwiązanie. Do motoszybowca to tak , super sprawa ale nie do samolotu szczególnie akrobacyjnego , treningowego o kombatach nie wspominając :) Też boleję nad kryzysem małych spalinówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że piszecie, że małych silników jest  coraz mniej i tak z ciekawości zerknąłem na sklepy gdzie sprzedają  ASP 061A WASP i ku mojemu zdziwieniu na trzech sklepach i w Hobby Kingu piszą że towar chwilowo niedostępny. :huh: Ten silnik podoba mi się ze wzgląd na malutką pojemność,  gaźnik rc i tłumik. Koncepcja malutkiego modelu z silnikiem spalinowym chodzi za mną już od dawna, po popełnieniu elektrycznego mini mustanga można się przymierzać do takiego modelu.

post-3617-0-60612000-1546890907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego WASPA od chyba roku oglądałem na HobbyKingu i nie wrócił :(, ale dziwne bo jeszcze chyba z miesiąc temu był dostępny w modele.sklep. Miałem go nawet w ręku, bo kupiłem tu na forum, jednak zwróciłem, bo miał połuszczony cylinder, a to go trochę dyskwalifikowało dla mnie. 

No i powiem, że też mam od jakiegoś czasu chęć na mikrusa RC ze spaliną (wiem wiem Zero trzeba robić :P), więc szukałem mini silników, trafił się Cox, ale bez RC - do niego też coś pewnie kiedyś zrobię, ale na razie poczeka i będzie mnie cieszył. Jednak trochę z jego powodu (uszkodzenia świecy) musiałem zrobić zakupy w coxengines.ca i przy okazji kupiłem Cox .049 RC Ranger Engine. Trochę mniejszy niż ASP i nie ma tłumika, ma jednak przepustnicę, a cena mniej więcej jak ten ASP. Jak dojdzie to może pokażę gdzieś jakiś filmik jak pracuję :). No i jak coś do niego zbuduję to też się podzielę :).

No i sorki za troszkę OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy może nie, ale moje historie (o kupnach i spaleniu świec) już może tak dlatego napisałem :P. Ostatecznie jeszcze nie powiem ile zapłaciłem, bo zamówiłem w poprzedni piątek, napiszę jak przyjdzie i okaże się czy trafiłem na Vat czy nie :).

A myślałem, że chcesz dopiero kupić tego WASPA, dlatego podałem jakąś alternatywę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ! 

 

https://www.modelflight.com.au/os-engines-max-25fx-ii-nitro-aircraft-engine-25-size-w-892-silencer.html

 

http://www.supercheaphobbies.com.au/store/25fx-nitro-aircraft-engine-size-silencer-p-3652.html

 

http://budgethobbies.com.au/max-25fx-w-892-silencer/

 

Nie wiem czy wysylaja , ale ostatnio kupilem ENYE z Ebaya i zaplacilem 70 AUD za przesylke.

 

Mamy kolege z forum w kangurowie . Zaplacic JEMU , on kupi i wysle jako prezent ( bez VAT ) .

 

Trzeba tylko CHCIEC ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ! 

 

https://www.modelflight.com.au/os-engines-max-25fx-ii-nitro-aircraft-engine-25-size-w-892-silencer.html

 

http://www.supercheaphobbies.com.au/store/25fx-nitro-aircraft-engine-size-silencer-p-3652.html

 

http://budgethobbies.com.au/max-25fx-w-892-silencer/

 

Nie wiem czy wysylaja , ale ostatnio kupilem ENYE z Ebaya i zaplacilem 70 AUD za przesylke.

 

Mamy kolege z forum w kangurowie . Zaplacic JEMU , on kupi i wysle jako prezent ( bez VAT ) .

 

Trzeba tylko CHCIEC ........

 

To są niedorzeczne ceny :wacko: Na szczęście nie lubię OSów  :D 

Na amerykańskim ebayu wciąż można kupić fajne graty i to całkiem tanio. Trzeba tylko często zaglądać. Ale obserwuję pewien wzrostowy trend jeśli chodzi o silniki spalinowe - zwłaszcza nowe.

Mimo iż nie lubię OSów, to jednak pochwalę się, że ostatnio kupiłem niebieską wersję 15LA - nowy za jakieś $50-60 (nie pamiętam dokładnie). Mam pewien sentyment do tego silnika, a w zasadzie niebieskiej wersji 25 LA, bo był to mój pierwszy silnik po epoce Rytmów i Meteorów :)

Z małych pojemności polecam Enya 15 i 09, do kupienia w okolicach $20, niestety zwykle bez tłumików. Silniki w eksploatacji podobnie niezawodne jak OS Maxy serii LA, tyle, że żywotniejsze pewnie ze 3 razy :) Do zwykłego popykania świetnie nadają się też inne silniki nawet z lat 70. Może troszkę słabsze, ale często lepiej kręcą większymi śmigłami, co dla niejednego może być sporym zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.