Skocz do zawartości

Pzl 11 c


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nowy rok nam się zaczął i wypada zacząć ku temu jakiś nowy projekcik długo sie zastanawiałem za co się zabrać myślałem o różnych samolotach z II wojny swiatowej z Angli,Ameryki,Niemiec.... itp. Ale jak to mówią cudze chwalicie swego nie znacie, i cóż długo nie zwlekałem plany na komputer i drukujemy.

Samolocik bedzie tylko i wyłacznie z balsy sklejki i innego typu drewna zero pianki ( szczególne podziekowania dla Bartka) który zmotywował mnie wpisem w innym wątku ze kiedyś przyjdzie pora aby polatać czymś bardziej szlachetnym niż pianka...

I ta chwila nadeszła z nowym rokiem.

Samolocik będę budował powoli i jak najdokładniej niemniej do wakacji chciałbym go ulotnić,

Co do konstrukcji bedzie tak jak w planach nie chce nic kombinować lub zmieniać ale uwagi bardziej doswiadczonych mile widziane, napęd bedzie elektryczny zamiast spaliny, dane według planów-

Rozpiętość 134cm

Pow. Nośna 2580 dcm

Waga 2-2,5 kg ( napęd spalinowy)

Dziś udało się powycinać żeberka balsa 2,5 mm.

Reszta materiałów zamówiona, na środę powinny dojść do tego czasu wyrabiam to co mi zostało z wcześniejszych modeli.

Tyle na dziś, do nastepnego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tych samych planów budowałem swój model, fajnie lata, jednak kadłub trzeba wzmocnić, bo ten w całości balsowy co na planach to prosi się kłopoty, ja zrobiłem na sklejkowej kratownicy i wytrzymał nie jedno poważne lądowanie. W pół-makietach najfajniejsza jest ta smuga dymu i ryk z silnika, przemyśl jeszcze rodzaj napędu.

post-3617-0-88268500-1546892437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię nie co do spaliny przemyśle to :) co do kadłuba na pewno wezmę twoją rade pod uwagę, na razie chciałbym się skupić na budowie skrzydła ( zawsze zaczynałem od kadłuba, przyszła pora na zmianę)

Na jakiej poj. silnika lataleś i z jaką wagą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os max 25 la 4cc wagi nie pamiętam, ale był ciężkawy a jak mu zrobiłem remont skrzydła to już w ogóle cegła. Miał skorupowe pokrycie całości kadłuba i ogólnie był mały, 110 mm rozp.  Kraksy wymusiły wzmocnienie zakreślonego miejsca, dobrze będzie jak przynajmniej z jednej strony (góra czy dół) je wzmocnisz po całości balsą bądź styrodurem.

Dobrze że budujesz wiekszego.

post-3617-0-56545200-1546894682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie powiekszalem, od żebra do żebra jakieś 6,2cm

Co do silnika to myslałem nad nowym asp, lub używanym os max, w miedzy czasie może by się coś trafiło na dziale giełda.

Niemniej do wiosny/lata troche czasu zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.