Skocz do zawartości

Test ogniw NiMh


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na YT jest ciekawy kanał Project Farm (testuje rożne rzeczy - np środki penetrujące do odkręcania śrub, kleje, środki czyszczące silniki itd itp.). Tym razem na warsztat wziął ogniwa Ni-Mh i je testował:

 

 

Ciekawie wypadają ogniwa z IKEI a osiągi Eneloop wcale nie powalają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też używam eneloopów. W okresie Kiedy weszły do handlu to był top w porównaniu do innych ogniw. Konkurencja nie spała jak widać.

Mam pakiet w modelu z 2011 roku i trzyma parametry. Te nowsze ogniwa też mam spakietowane, mam wrażenie , że mają nieznacznie gorsze parametry- zobaczymy ile wytrzymają. Używam  w sumie około 30 sztuk ogniw AA i AAA Eneloop do różnych sprzętów. Od 2011 roku żaden akumulator nie uległ uszkodzeniu. Eneloop Pro nie używałem więc się nie wypowiem.

Z tą pojemnością to jest tak, że nigdy nie miały fizycznie 2000mAh. Na ogniwie jest podane minimum 1900mAh, ale w nocie katalogowej trochę inaczej to wygląda- tam typowa pojemność to 2Ah.. Ilość cykli ładowania deklarują 2100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eneloopy słyną z czego innego niż pozostałę akumulatorki - niskiego samorozładowywania. Ostatnio pojawiła się nowa seria eneloopów - czarne.

 

Masz na myśli Eneloop PRO ? One już były od dawna.

W sumie ich wygląd się nie zmienia, ale ogniwa są ciągle modernizowane i zmieniają się ich oznaczenia.

 

Potwierdzam, samorozładowanie jest minimalne.

 

Zestawienie ogniw  z innego testu:

 

post-19581-0-46706900-1547022139_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Eneloop to używam ich od wielu lat i pierwsza seria UTG do dziś trzyma znakomicie pomimo wieku.

Obecnie najlepsze są akumulatorki 4 generacji BK-3MCC (AA), BK-4MCC (AAA).

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na oznaczenia bo wielu sprzedawców wciąż ma stare wersje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Eneloop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.