Skocz do zawartości

XF5F Grumman SKYROCKET


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po 120 km na rowerze przyszedl czas na rozpoczecie prac przy modelu. Zaczalem od gondol silnikow. Jest to konstrukcja glowna gondoli , reszta bedzie doklejona po sklejeniu tego co na zdjeciach z centroplatem. Gondole wklejone beda miedzy dwa zebra centroplata . Niestety wycinanka nie jest najlepsza. Jest wiele potkniec , wiec ciagle cos trzeba podciac, podpilowac . Trzeba tez pilnowac wymiarow , bo tu i owdzie material jest srednio dopasowany . Czesciowo spowodowane jest to "europejskoscia" sklejki i balsy (oryginal jest "calowy" ) . Tak wiec gdzie pasowanie jest w miare scisle jade na wikol, tam gdzie luzniej na zywice , wypelniajac powstale szczelinki. Poniewaz powstanie z tego "skrzynka" o wytrzymalosc sie nie martwie . Zreszta zawsze mozna wkleic jakas listwe lub kawalek sklejki jak cos bedzie "latalo" . Gondola bedzie zamknieta i nic widac nie bedzie . Wiem juz , ze gaznik silnika (silnikow ) ENYA 53-4C ktore posluza do napedu bedzie wchodzil we wrege ogniowa , ale z tym bede walczyl pozniej . Z tego co sprawdzalem , to tylko czesc gaznika ( nie majaca wplywu na sterowanie nim ) bedzie wchodzila glebiej. Zrobie jakies wciecie i zamkne od tylu . 

Ponizej fotki z dzisiejszych dwoch godzin .

post-6937-0-73366400-1551041946_thumb.jpg

post-6937-0-22464600-1551041956_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, powoli rób, a dokładnie. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zmontuj sobie prosty heling, albo pewną płytę i z głową buduj. Też podpatruję tego ,,brzydala".Dla mnie takie paskudy są najładniejsze.

Oczywiscie Remek , ze bedzie dokladnie !  Dlatego zaczalem od NAJPROSTSZEJ rzeczy , czyli sklejenia "skrzynek" silnikowych. Zanim skleilem , posprawdzalem wzajemne polozenia , katy ITP. Akurat to jest cacy ! Duzo roznych dodatkowych podciec ( tak jak pisalem wyzej ) , ale to prosta modelarska dlubanina . Do kadluba bedzie MDF 22 jako decha monatazowa ( na prostym stole ) . Tam sie NIC nieprzewidywalnego nie wydarzy  ;) .

Dzisiaj podlubalem dalej przy gondolkach ( czesc PRZEDSKRZYDLOWA ! ) . Dalej isc nie moge ( mam na mysli do TYLU ) , bo najpierw musze to co teraz robie wkleic w centroplat . Pozniej oblozyc to trzeba "polwregami" ( juz wchodzacymi na plat ) no i oklejac . Ale do tego daleka droga ( choc moze nie taka daleka jak mysle  ;) ) . Na dole kilka fotek . Na przyszlosc mam cos JESZCZE brzydszego , ale na razie nic nie zdradzam  :D .

 

post-6937-0-90336600-1551122966_thumb.jpg

post-6937-0-49750000-1551122976_thumb.jpg

post-6937-0-79688400-1551122985_thumb.jpg

post-6937-0-13043800-1551122994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj doszla do mnie paczka z Havel Composites. Po konsultacji z Krzysiem ( Kesto ) , zamowilem co mi rozkazal i teraz nie ma zmiluj sie ; bede musial zrobic te cholerne owiewki silnikow ( no i moze rowniez dziob kadluba zachodzacy na plat ) . Jak sie juz troszke "naumiem" to i pewnie dojda inne detale.Na razie musze kopyta sprawic ....

post-6937-0-33309700-1552682277_thumb.jpg

post-6937-0-42570800-1552682289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dawid , moglbys nie psuc mi weekendu takimi pytaniami ? ?

Ale OK , zrobie CI zdjecie tego co juz mam ( albo popatrz kilka postow wyzej ) jak tak bardzo chcesz wiedziec . ?

 

Pewnie cos ruszy , bo nie samym IARem czlowiek zyje i pewnie bede mial chwile "zaciecia".  Na 100% zabiore to co mam do nowej modelarni , a to juz duzy sukces. Moj plan na ten rok to NIE kupowac zadnych ARFow , tylko latac tym co mam i

kleic !!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.