Skocz do zawartości

Stojak, statyw pod model szybowca F5J ?


mac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zrobieniem stojaka pod model szybowca. Chodzi mi o to aby na lotnisku czy podczas imprez modelarskich model nie leżał na ziemi. To, że mi go ktoś w końcu rozdepcze jest kwestią czasu. Druga sprawa to ustawienie modelu w takiej pozycji aby nie operowało na niego słońce bo model się mocno nagrzewa. 

Pewnie koledzy, którzy jeżdżą na zawody widzieli wiele rozwiązań tego typu. Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

 

ps: proszę nie pisać , że model ma latać, a nie leżeć na ziemi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Marek na zawodach najpopularniejszym stojakiem jest jednak trawa. :)

Ale jak już to tego typu stojak jest najpopularniejszy. Najczęściej są wersje na trzy modele ten ze zdjęcia to hardcore bo aż na 6.

20170722_091359.jpg

 

W zasadzie nic innego się nie widuje. Są jakieś tam autorskie stojaki jak w Lanskroun gdzie model wisiał dziobem pionowo w dół przypięty do rurki na statywie fotograficznym. Tyle, że jak nie wiej to jeszcze OK ale strach się bać jak powieje nagle i niespodziewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pierwszym rozwiązaniu  tak są kąty dobrane, że model ze stojakiem zapewne jest dociskany do gruntu o ile pod wiatr jest ustawiony.

 

Na kilka modeli nic lepszego i prostszego od tego jeża z drugiej fotki chyba się nie wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze piszecie  :D . Nasi zawodowcy, jak pamiętam, nie mają miejsca w samochodzie na takie udogodnienia. Pozostaje wielofunkcyjna plandeka.

Dokładnie. Po dach zawalony samochód, szans nie ma żeby zmieścić, chyba żeby jeździć taką półciężarówką ja co poniektórzy z północy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy stojak z 2 postu (oryginalny Niemiecki) i modyfikację na 3 modele. Sprawdza się to naprawdę dobrze. Co do wiatru to przy 10 m/s daje rade, bez potrzeby kotwienia. Jest to wykonane ze sklejki minimum 12 mm (pierwsza wersja na 3 modele była nawet z 18 mm). Co do miejsca, patent polega na tym że to jest rozkręcane na 4 elementy ( 3 płaskie i 1 okrągły drewniany pręt + 6 nakrętek radełkowych) i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. A taki stojak pozwala pod jednym namiotem zmieścić kilka modeli. Tan stojak na 6 modeli, (ten konkretny z fotki) nabroił już, połamał modele bo się wywalił, teraz wożą do niego płytę chodnikową jako balast :). Do rekreacji nie używam, bo przeważnie mam złożony tylko jeden model, na zawodach zawsze odkąd posiadam. Po prostu składam 2 lub 3 modele (no dobra 1 model i 2 cegły) i pozwala to na wciśnięcie 2 takich stojaków pod jeden namiot i jeszcze jakieś elementy z południa co jeżdżą małymi autami upchają swoje modele :), po prostu oszczędza miejsce pod namiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.