Skocz do zawartości

Silnik "Pszczółka" 10cm3


Kubuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Enterprise - napedzany czterema Pszczolkami i jednym smierdzacym bakiem  :D  :D  :D

 

Pamiętam, że jak zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem RC, to chciałem zrobić własne heli od podstaw - "żeby się nauczyć". Porozmawiałem z Kolegą, który zawodowo zajmuje się projektowaniem silników spalinowych i osprzętu do nich. Po dwóch minutach rozmowy z Fachowcem stwierdziłem, że to pi@#$%^ę i kupiłem zestaw RTF. W prostych, żołnierskich słowach wyjaśnił mi, na co chciałem się porwać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i wystraszyliście kolegę na całego. Teraz zostaje mu już tylko fucha nauczyciela ZPT (notabene istnieje jeszcze taki przedmiot?)

teraz???? teraz jest RTF lub  ARTF , przepraszam jesli komuś  tym dokuczyłem ale nastały trochę dziwne czasy,,,,

zajęc praktyczno- technicznych nie ma , bo i po co. szkół zawodowych nie ma  o i po co , szukam  blacharza, blacharza a nie wymieniacza elementów ...ni ma , panie  ni ma................mamy samych specjalistów od  stosunków ( międzynarodowych) , marketingu i zarządzania  "byznesem" paradujących  dumnie z  "clean dishes manager" w klapie.................ech

 

 

a czy wystraszyliśmy "kolegę Kubusia" ????? moim zdaniem  nie...........Kubus wystraszył się sam...ale spokojnie stawiam $$$ przeciwko orzechom ,że  pojawi się prędzej czy pózniej z jakimś  genialnym  McGiverskim  wynalazkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Kuba ma ciagnac dwa tematy . Niech zrobi Pszczolke odrzutowa  :D  :D  :D

 

Jesli chodzi o ZPT , to byly to ( poza geografia i WF ) moje ulubione zajecia. To wlasnie na ZPT przyszedl w posdstawowce instruktor modelarstwa i pytal nas czy sa chetni , bo planuje otworzyc kolko modelarskie w naszej szkole !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Kuba ma ciagnac dwa tematy . Niech zrobi Pszczolke odrzutowa  :D  :D  :D

 

Jesli chodzi o ZPT , to byly to ( poza geografia i WF ) moje ulubione zajecia. To wlasnie na ZPT przyszedl w posdstawowce instruktor modelarstwa i pytal nas czy sa chetni , bo planuje otworzyc kolko modelarskie w naszej szkole !!! 

Jarku,

ale były to zupełnie inne czasy... kiedy nauczyciel był autorytetem  dla uczniów.... miałem takich nauczycieli i w szkole podstawowej jak i w szkole średniej..Absolutnie nie tęsknie za tamtymi czasami  ale wydaje mi się  ,że w pewnym momencie wylalismy dziecko z kąpielą....kompletnie  zanegowaliśmy  osiagnięcia i sukcesy, nasze własne autorskie pomysły, wynalazki itd , itp................przykład "Beskida" mówi sam za siebie, Wankel - Gorskiego , o którym Niemcy , rzadko pisący o sukcesach Polaków pisza do dziś " pierwszy na świecie silnik modelarski systemu Wankla"... długo by ciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobić RAKIETOPLAN bedzie model z pierwszego projektu a silnik z drugiego.Oczywiscie w wersi rc.Radyjko z projektu trzeciego.hehe

 

Tylko ze on NIE elektronik ( choc moze tez ? ) . Wystarczy , ze rakietoplan bedzie latal na falach Radia Maryja  :D  :D  :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie popisać jakieś głupoty to załóżcie sobie jakiś nowy temat najlepiej w hyde parku. A nie mi to zaśmiecać i spamować!

 

TO JEST TEMAT O PROJEKTOWANIU I BUDOWANIU SILNIKA TŁOKOWEGO A NIE O TYM JAKIE TO BYŁO KIEDYŚ MODELARSTWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kuba !  Ostro i zdecydowanie trzeba reagować ! :rolleyes:

 

Tylko do cholery mało o tym projektowaniu i budowaniu więc koledzy się niecierpliwią, podbijają Ci temat, trochę dyskutują by zluzować atmosferę ...Ja też nie bardzo w to wierzę że coś urobisz z tym silnikiem ale z drugiej strony może jednak ???

Obiecuję że jeśli coś po tym moim poście pokażesz że działasz, to całą tą "hołotę"   ;)  co się z Twojego projektu podśmiewa wykopie w kosmos ale jak będziesz dalej teoretyzował to niestety pozostawię Cię na pożarcie i tylko potem pozamiatam Twoje "zwłoki"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sobie popisać jakieś głupoty to załóżcie sobie jakiś nowy temat najlepiej w hyde parku. A nie mi to zaśmiecać i spamować!

 

TO JEST TEMAT O PROJEKTOWANIU I BUDOWANIU SILNIKA TŁOKOWEGO A NIE O TYM JAKIE TO BYŁO KIEDYŚ MODELARSTWO!

ad vocem.pisania głupot,. spamowania ,smiecenia i off topu ( podobno).... w tym temacie załozonym przez Ciebie Kubuś, nie ma nic na temat projektowania i budowania silnika.... przepraszam a jakie było kiedys modelarstwo ??? ano takie , że  St. Górski skonstruował kilkadziesiąt typów silników ( działających) w tym pierwszego modelarskiego Wankla, St.Grabowski ok 20 typów,   i inni konstruktorzy równiez

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oni nie czytali na forum, że się nie da  ;). Ja tam trochę rozumiem Kubę, bo sam już kilka lat temu miałem takie marzenia, by kiedyś sobie jakiś motorek zrobić - byle chodził. Oczywiście się tego nie podjąłem, może kiedyś...W bliższej przyszłość może jakiś prosty parowy :). Choć fakt, przez tyle czasu mogłyby być jakieś konkrety.

 

Ale, żeby nie było że się nie da - zobaczcie to. Chodzi może nie najlepiej, może nie wytrzyma długo, ale jakoś pracuje i myślę, że dla budowniczego to już była wielka frajda :).

https://www.youtube.com/watch?v=fpgE7ViovME

A tu mała jakby relacja z budowy powyższego - https://www.wykop.pl/tag/antwitomajsterkuje/

Z jego wykonawcą nawet pisałem na temat silników modelarskich (miał parę pytań) podczas budowy tego silnika. Wiem, że chyba korzystał też z tej strony http://www.modelenginenews.org/ (w zakładce Model Engine Development jest co nieco) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oni nie czytali na forum, że się nie da  ;). Ja tam trochę rozumiem Kubę, bo sam już kilka lat temu miałem takie marzenia, by kiedyś sobie jakiś motorek zrobić - byle chodził. Oczywiście się tego nie podjąłem, może kiedyś...W bliższej przyszłość może jakiś prosty parowy :). Choć fakt, przez tyle czasu mogłyby być jakieś konkrety.

 

Ale, żeby nie było że się nie da - zobaczcie to. Chodzi może nie najlepiej, może nie wytrzyma długo, ale jakoś pracuje i myślę, że dla budowniczego to już była wielka frajda :).

https://www.youtube.com/watch?v=fpgE7ViovME

A tu mała jakby relacja z budowy powyższego - https://www.wykop.pl/tag/antwitomajsterkuje/

Z jego wykonawcą nawet pisałem na temat silników modelarskich (miał parę pytań) podczas budowy tego silnika. Wiem, że chyba korzystał też z tej strony http://www.modelenginenews.org/ (w zakładce Model Engine Development jest co nieco) 

 

 

Czarku,

nikt tutaj nie napisał że się nie da............bo sie da...ale potrzebnie jest przynajmniej  minimum wiedzy . Jest takie w języku polskim piekne  okreslenie  a mianowicie "chciejstwo" i tyle lub aż tyle...reszte dopowiedz sobie sam.... był kiedys taki Baron Munchausen

 

Należy rozróznic marzenia od mzonek , tęz na m ale nie to samo

pozdrawiam Marzycieli

 

 

polecam tę stronę...http://sam0delki.ru/viewtopic.php?p=535#p535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę pieczone! Nic tu nie ma bo ciągle ktoś tutaj wypisuje brednie. Gdyby wywalić wszystkie głupie komentarze zostałyby same sensowne rzeczy. Zresztą mówilem, że pójdzie wszystko wolno i koniec. Ja planuję skończyć silnik dopiero najpóźniej na początku 2021 roku. Jak będziecie tu codzinnie wypisywać bzdury to przez ten czas będzie tu ze 100 stron o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcajmy Kubusia ! Teoria ważna rzecz ! 

Jeden jedyny raz w życiu zawodowym użyłem matematyki wyższej do uruchomienia i prawidłowej pracy układu automatycznej regulacji( napełnianie butelek z szamponem w krakowskim Miraculum ) . Ale to było raz .

Kuba policzy raz i bedzie wiedział , ze to działa o ile cyferki przełoży na przedmioty.

No dobrze. 

Kuba pokaż nam niedowiarkom wstepne założenia takie jak :

moc,obroty, moment obrotowy, waga i co tam jeszcze. To już chyba masz ? Może jakiś wzorek , wykresik ?

Ssanie wałem, tłokiem ,dyskiem? Wydech tył ,z boku a może karterem? Jaki rodzaj płukania ?

 

Do tych odpowiedzi nie potrzeba ani obliczeń ani tokarki. To są podstawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcajmy Kubusia ! Teoria ważna rzecz ! 

Jeden jedyny raz w życiu zawodowym użyłem matematyki wyższej do uruchomienia i prawidłowej pracy układu automatycznej regulacji( napełnianie butelek z szamponem w krakowskim Miraculum ) . Ale to było raz .

Kuba policzy raz i bedzie wiedział , ze to działa o ile cyferki przełoży na przedmioty.

No dobrze. 

Kuba pokaż nam niedowiarkom wstepne założenia takie jak :

moc,obroty, moment obrotowy, waga i co tam jeszcze. To już chyba masz ? Może jakiś wzorek , wykresik ?

Panowie ten niby student robi Was ewidentnie w jajo , rajcuje jego to że ktoś pisze w jego tematach. Przestańcie pisać w jego tematach to te tematy umrą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUBUŚ , dnia 03 lipca ubiegłego roku  napisał:

"Witam

Jestem studentem Politechniki Poznańskiej. Zapisałem się do koła naukowego, które ma robić modele samolotów. Jest to nowe koło. Okazuje się, że założyciele koła planują zbudować silnik turboodrzutowy i samolot do niego. Pomysł jest to ciekawy, tyle, że z tego co wiem w całym kole (jakieś 30 osób ) jest dwóch modelarzy. Ja- początkujący modelarz rc i jeszcze ktoś, bardziej doświadczony. Ogólnie pomysł jest dość ciężki "

 

to temat skrzyżowanie Wicherka z odkurzaczem czyli LALA 2

 

a to Kubus napisał 20 stycznia br roku:

"Jeślibym będąc na 2 roku kierunku "Silniki Lotnicze i Płatowce" nie potrafił zaprojektować prostego, jednocylindrowego, dwutaktowego silnika to byłby chyba trochę wstyd?  :) Nieprawdaż?"

 

prawdaż. i nie chodzi tu o projekt, czy Twoje marzenia  Kuba, bo kazdy je powinien mieć..... tylko że tak powiem o bardzo małą wiarygodność tego wszystkiego co piszesz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.