Skocz do zawartości

czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale co to za motorek jest ten mój to nikt nie odpowiedział... Ja myślę, że trudne to nie jest i to nie jest taka zwykła masówka.Nawet chyba jakieś procesy sądowe były między Coxem a producentem tych motorkówA atrapy głowiczek będę sobie chyba musiał wytoczyć własnoręcznie. No chyba , że znajdę je gdzieś w necie.A.C.

Mask nazwał go Terstorsem o ile dobrze odczytałem jego posta powyżej! (#36)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do nazwy bym się spierał :-)

Ten motorek ma konkretną nazwę. I firma zacna i jednak moim zdaniem pierwsza była od Coxa przynajmniej w myśli technicznej.

Choć na masową skalę i te motorki produkowane były właśnie do tych plastikowych modelików wszelkiej maści.

COX wygrał wyścig i jest najbardziej zanany na świecie, ale jak widać jedyny nie był...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazwy bym się spierał :-)Ten motorek ma konkretną nazwę. I firma zacna i jednak moim zdaniem pierwsza była od Coxa przynajmniej w myśli technicznej.Choć na masową skalę i te motorki produkowane były właśnie do tych plastikowych modelików wszelkiej maści.COX wygrał wyścig i jest najbardziej zanany na świecie, ale jak widać jedyny nie był...A.C.

To co to w takim razie jest? Chyba nie powiesz, ze McCoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Warto było założyć ten wątek, choćby z tego powodu, że dowiedziałem się o istnieniu takiego silnika !!!

Pierwszy raz widzę i słyszę o takiej firmie i takim wynalazku, chociaż trochę się tym od lat interesuję - CZAROBEST - OBYŚ ŻYŁ WIECZNIE !!!  :D  :D  :D

A Andrzejowi chwała, że przechowuje taki kawałek historii ku radości potomnych !!!  B)

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No McCOY to nie jest choć blisko, bo oni tez takie coxowe  motorki robili.

Jak dla mnie to to WEN -MAC TOY

http://www.rojobcn.com/technic/avion/med/me_DSCO4093mod.jpg

Mój ma dodany zbiorniczek, ale taki bez zbiorniczka, ale i bez głowiczki też mam :)

A.C.

 

Ten silnik jest źle opisany na tej stronie.

W 1968 r. Wen-Mac został wykupiony przez Testors Corp. Już w 1969 roku silniki Wen Mac były produkowane jako Testors/ McCoy, ale były to inne silniki. Takie jak Twpój pojawiły się w 1972 roku jako przekonstruowane do szybkiej, nie wymagającej narzędzi wymiany w modelu - stąd brak tradycyjnych konsolek. Były sprzedawane WYŁĄCZNIE pod marką Testors. Te silniki, podobnie zresztą jak poprzednie, były produkowane na skalę masową, można je bez problemu kupić na ebayu, nawet nowe. Silnik jednorazówka, stąd brak części zamiennych, choć głowice pewnie były :)

Nie chcę zaśmiecać skanami i zdjęciami wątku pobocznym tematem, bo to co napisałem można łatwo sprawdzić :)

 

Wróćmy może do Coxów, bo Czarek znów będzie musiał zmienić tytuł wątku :D

 

post-351-0-87323300-1549070101_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Warto było założyć ten wątek, choćby z tego powodu, że dowiedziałem się o istnieniu takiego silnika !!!

Pierwszy raz widzę i słyszę o takiej firmie i takim wynalazku, chociaż trochę się tym od lat interesuję - CZAROBEST - OBYŚ ŻYŁ WIECZNIE !!!  :D  :D  :D

A Andrzejowi chwała, że przechowuje taki kawałek historii ku radości potomnych !!!  B)

Haha, nie no, ja mogę tutaj co najwyżej buty czyścić :D.

Ale bardzo się cieszę, że temat się rozwinął i mogę chociaż pooglądać silniczki na zdjęciach, a do tego czegoś się o nich dowiedzieć. No i pooglądać te Wasze kolekcje :o ...a ja się zachwycam i gapię na moje silniczki :P

A i wczoraj miałbym już film z odpalenia mojego pierwszego Cox'a czyli Tee Dee 051, ale nie wyszło (jak zwykle :P), niby naładowany akumulator w skrzynce, a jednak nie dał rady żarzyć odpowiednio świecą, bałem się, że znowu coś popsułem, ale po naładowaniu nowa głowica "świeci" jak należy. Dzisiaj mogę nie dać rady, ale postaram się jak najszybciej odpalić go, oraz motorek od którego ten temat się zaczął.

 

PS: Właśnie dzisiaj pojawił się na Allegro silnik McCoy - LINK - taki zbieg okoliczności i dlatego wrzucam, bo pewnie da się kupić to lepiej :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Señor Manuel Rojo raczej chyba się nie myli bo jeżeli, to już dawno ktoś z dociekliwych kolekcjonerów badaczy zwrócił by mu uwagę.

 

Ja myślę obaj mamy racje, ponieważ jak Wen-Mac prędzej zaczął te motorki produkować niż został wykupiony. A że na żadnym nie jest napisane kiedy ten mój został wyprodukowany co było najpewniej napisane na opakowaniu,  więc chyba jest tak jak napisałem :) i obie nazwy są prawidłowe.

Tu coś jest o tych motorkach: https://www.coxengineforum.com/t6477-testors-049

 

Ale jakby tak Koledze Marcinowi gdzieś tak przypadkiem  w tej Ameryce wpadły w ręce ze dwie takie głowiczki, to proszę o mnie nie zapominać... :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że okno wylotowe w tym silniku jest większe od okien wylotowych typowego COXa - ciekawe ! :o

Dla porównania kilka fotek mojej COX "Black Widow" - nówka-neonówka, świeżo wyjęty z paczuszki od anglika z Dens Model Supplies !  :)

Projekcik w trakcie realizacji !

post-3419-0-48680700-1549123584_thumb.jpg

post-3419-0-50207600-1549123597_thumb.jpg

post-3419-0-80483300-1549123609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tłumikach do COXów. No to ja mam taki jeden z tłumikiem. Tłumik fabryczny jak mniemam gdyż za dokładnie wykonany. Nie wiem czy to jest rarytasik, ale dla mnie jest, jak każdy mój motorek :-)

 

Aż tak w COXach nie siedzę, żeby ekspertem być...

 

Jakby ktoś temat np o CMB, albo OPSach lub choćby o PICCO otworzył, to by coś dla mnie było, a tak to "naparstki". Gdyż każdy silnik ,którego tłok z palca nie spada to naparstkowy jest...

No i żarowy musi być ponieważ benzyna, czyli dla mojej żony ROPA NAFTOWA w samochodzie śmierdzi więc z urzędu mam zakaz na benzynowe.

 

A co do okien wylotowych to te powiększone to chyba normalka...

A.C.

post-197-0-19519300-1549128132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Señor Manuel Rojo raczej chyba się nie myli bo jeżeli, to już dawno ktoś z dociekliwych kolekcjonerów badaczy zwrócił by mu uwagę.

 

Andrzeju, na tej stronie jest sporo błędów, zobacz jak są opisane nasze Sokół i Super Sokół!

 

 

Ja myślę obaj mamy racje, ponieważ jak Wen-Mac prędzej zaczął te motorki produkować niż został wykupiony. A że na żadnym nie jest napisane kiedy ten mój został wyprodukowany co było najpewniej napisane na opakowaniu,  więc chyba jest tak jak napisałem :) i obie nazwy są prawidłowe.

Tu coś jest o tych motorkach: https://www.coxengineforum.com/t6477-testors-049

 

Właśnie, że nie. To nie jest Wen Mac, a tym bardziej Wen Mac Toy! Mam nadzieję, że ta publikacja rozwieje Twoje wątpliwości - choc też jest kilka drobnych błędów :)

 

http://sceptreflight.net/Model%20Engine%20Tests/Testors%208000.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.