Skocz do zawartości

System FBL


Strus00072
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łożyska wybieraj markowe a nie takie za 2zł oraz powinny być wklejone w okucia na klej LOCTITE do łożysk u mnie w 450 też występują luzy ale minimalnie odczuwalne pewnie za sprawą grubości szpindla. W pozostałych modelach tez łożyska mam wklejone by zminimalizować luzy.

post-685-0-37000300-1548716103.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie dawało mi to spokoju więc dopadłem helika 450 i rozebrałem okucia łopat głównych. nie wkładając okucia założyłem dwa łożyska na wał i okazało się że luz występuje między łożyskiem a wałem natomiast same łożyska w okucie wchodzą jedne jak w masło inne siedzą jak wbite....

 

luz jest taki, że przy centralnej części głowicy ruszam łopatą to na końcu łopaty skok wynosi około 0.5 cm

Możesz próbować podmienić szpindel, łożyska, zastosować podkładki i zobaczyć czy coś się poprawi. Dokładność wykonania poszczególnych elementów może być zawalona lub wystąpiło zużycie wskutek eksploatacji albo uszkodzenia przy kretowaniu. Przyczyn może być kilka. Żeby mieć jakiś obraz sytuacji najlepiej użyć nowych elementów w postaci szpindla i łożysk.

Łożyska polecam EZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.