Skocz do zawartości

Gdy już zbudujemy warsztat


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wątek z budowania sobie warsztatu. Jakie patenty można zrobić ze zwykłych rzeczy, typu rura od kanalizacji jako stojak na listewki.

Ok, a co dalej, myśleliście o udekorowaniu warsztatu czy tez kącika lotniczego czymś co nada klimat pomieszczeniu, np plakaty, przekroje samolotów lub zegary?

 

A propos zegarów. W mojej modelarni, którą sobie pomału robię na strychu pojawi się taki budzik

post-7718-0-76475800-1548701493_thumb.jpg

 

Będzie też podwieszony pod sufitem model z balsy P-11 wielkości orzeszka, ale bez pokrycia, to pewnie wiecie.

 

A co u Was nadaje klimat?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robert, muszę pomyśleć na przyszłość o takiej plakietce na drzwi! ;):D:P

 

Jeśli chodzi o zegar do pracowni modelarskiej, to ciekawym pomysłem może być zegar tzw. "widmowy", do odczytania czasu na wirującym śmigle (tylko dla gości w celu wywołania u nich szoku :)  ).

 

Tak wygląda zegar widmowy (można odczytać tylko jak się śmigło kręci):

 

3459940800_1362864960.jpg

 

2111875200_1362864959.jpg

 

7517106100_1362864962.jpg

 

3466831900_1362864963.jpg

 

Wątek o wyświetlaczu widmowym na elportalu: TUTAJ . Oczywiście temat jest dla Kolegów modelarzy-elektroników, bo projekt trzeba dostosować do modelarskich potrzeb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoożeszty, takie "coś" to w mojej pracowni się nie zmieści! ;)

 

PS Paweł, ale w tym pokoju/warsztacie, to raczej nie pokurzysz sobie elektronarzędziami? Mnie się parę razy zdarzyło, to "moja" wałek do ciasta powiesiła na widocznym miejscu (i wcale jej się nie dziwię)! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiętość 3,20m.

Mam obecnie taki komfortowy stan, że mieszkam bez osób utrudniających mi życie i robię co aktualnie uważam za właściwe.

 

Gdybym mial Twoja komfortowa sytuacje , to bym sobie to smiglo na podlodze polozyl  :D

 

Ja jak dzisiaj po trzech latach od wprowadzenia sie do domku zaczalem jakies polki w pralni wieszac , to dostalem

opierdol, ze smiece !

Do wczoraj  dostawalem , ze polki nie powieszone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ale wracając do "klimatów modelarskich" w pracowni, czy chałupie. Jak ktoś ma trochę miejsca na ścianie (jak np. Kolega Paweł  ;)  ), to można sobie zrobić fajną półkę ma małe modele, czy inne klamoty lotniczo-modelarskie:

 

post-18069-0-53905600-1549199899.jpg

 

Inspiracją dla autora do zaprojektowania takiej półki był autentyczny fragment struktury płata, pochodzący z samolotu Douglas O-38F:

 

post-18069-0-07505700-1549200167.jpg

 

... który w 1941 roku rozbił się na Alasce koło Fairbanks po awarii silnika, a fragment skrzydła trafił po jakimś czasie do gabloty w muzeum:

 

post-18069-0-27730300-1549200657.jpg

 

Całość przeczytacie w Model Aviation lipiec 2017: TUTAJ i stąd można zassać darmowe plany do zrobienia tej klawej półeczki.

 

PS Półki raczej nie do pralni :P , ale w modelarni, czy salonie lotniczo-modelarskim powinny się nieźle prezentować na ścianie.  :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mała wysokość profilu żebra, chyba, że potrzebujesz wąskich półeczek. Co kolega buduje?

 

PS Skoro masz już na ścianie śmigło od Kruka, to może i półeczkę wzorować na płacie PZL-106. Mialbyś fajny komplecik. Tak z ciekawości pytam jak wyglądała konstrukcja żeber w Kruku, bo nigdzie  w necie fotek, czy planów struktury wewnętrznej skrzydła nie mogłem odszukać. Jest tylko ogólnie dostępne info, że konstrukcja skrzydła była dwudzielna, dwudźwigarowa, półskorupowa, oraz info, że długość jednego płata: 6,53m, wysokość profilu skrzydła: 0,3m (a więc półka byłaby całkiem spoko). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mała wysokość profilu żebra, chyba, że potrzebujesz wąskich półeczek. Co kolega buduje?

 

PS Skoro masz już na ścianie śmigło od Kruka, to może i półeczkę wzorować na płacie PZL-106. Mialbyś fajny komplecik. Tak z ciekawości pytam jak wyglądała konstrukcja żeber w Kruku, bo nigdzie  w necie fotek, czy planów struktury wewnętrznej skrzydła nie mogłem odszukać. Jest tylko ogólnie dostępne info, że konstrukcja skrzydła była dwudzielna, dwudźwigarowa, półskorupowa, oraz info, że długość jednego płata: 6,53m, wysokość profilu skrzydła: 0,3m (a więc półka byłaby całkiem spoko). ;)

Nie wiem w chwili obecnej co to za samolocik, ale wkrótce się dowiem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.