Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prace spowolniły ale cały czas coś idzie do przodu.

 

kopyto z xps dziobu

 

post-7327-0-11695800-1550051014_thumb.jpg

 

post-7327-0-28400900-1550051045_thumb.jpg

 

a później oklejone taśma i na to przyjdzie laminat a później xps będzie wypalony z grubsza lutownica a resztki potraktowane acetonem, taśma z kolei zapewni w miarę ładna powierzchnie po wypłukaniu styroporu ale to pewnie Wiecie

 

post-7327-0-87143100-1550051128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ten sposób przypadkiem nos nie będzie "grubszy" o grubość laminatu od reszty modelu?

Może warto potraktować tak przygotowany nos do zrobienia formy np z gipsu a następnie wylaminowania jej od środka. Na to szpachla i w miarę łatwe wyprowadzanie powierzchni? Wtedy nos i balsowy kadłub będą miały ten sam wymiar na powierzchni styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ten sposób przypadkiem nos nie będzie "grubszy" o grubość laminatu od reszty modelu?

Może warto potraktować tak przygotowany nos do zrobienia formy np z gipsu a następnie wylaminowania jej od środka. Na to szpachla i w miarę łatwe wyprowadzanie powierzchni? Wtedy nos i balsowy kadłub będą miały ten sam wymiar na powierzchni styku.

 

Zgadza się dlatego minimalnie zeszlifowałem "kopyto" po spasowaniu i nakładam tylko 2 warstwy włókna bo później całość poszycia  będzie laminowana wiec w efekcie końcowym powinno być równo, ewentualne nierówności da się zniwelować. Przyznam ze strasznie nie lubię zabaw z żywica bo właśnie trzeba się na główkować by to przede wszystkim wyszło równo.

 

P.S. Mam nadzieje,że sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam a jak oceniasz sam plan? Pytam bo spotkałem się z opinią, że nie wszystko jest w odpowiedniej wielkości namalowane?

Narysowane jest ok. Trzeba tylko uwaznie patrzec jak sklejac. Brakuje pare elementow na rysunku z wregami a pozatym niepasyja jedynie otwory na listewki. Jedne sa luzne a drugie za male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan modelu jest sprzedawany w formie elektronicznej np. AutoCad'a ?

Plan jest sprzedawany w formie papierowej z tego co wiem. Za dodatkowa plyte pod laser trzeba zabulic. Ja pozyskalem plany w inny sposob ale za to kosztowalo mnie to duzo godzin pracy przy kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest sprzedawany w formie papierowej z tego co wiem. Za dodatkowa plyte pod laser trzeba zabulic. Ja pozyskalem plany w inny sposob ale za to kosztowalo mnie to duzo godzin pracy przy kompie.

 

Dzięki Adamie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klade 2.5mm i nie ma problemu. Mam dylemat czy laminowac powierzchnie czy nie? Zrodzil sie pomysl by uzyc na pokrycie foli chrom i powyciskac linie blach ale jak zalaminuje to sie nie da bo zywica jest zbyt twarda. Ale zkolei bez laminatu boje sie o wytrzymalosc powierzchni, z 2 strony konstrukcja to sklejka i sosna i powinna wytrzymac, w oryginale byla calosc z balsy. Doradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo widzę to wyciskanie linii w folii, prędzej czy później będą się purchle robić. Koledzy świetnie sobie radzą z wyciskaniem linii w laminacie, a nawet nie tyle w laminacie, co w kładzionej późnej szpachli. 

Pytanie, czy to będzie ETW czy raczej Pacific. Zielony, czy srebrny. Jak srebrny, to olał bym wyciskanie tych linii, po prostu bym je namalował na tym srebrnym i tyle. nie wiem tylko, czy folia chrom to dobry pomysł, to było polerowane aluminium, a nie chrom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy taki pięknym samolocie i dobrze zapowiadającym się modelu tylko laminowanie i linie podziału robione w podkładzie. Folia to by była troszkę profanacja w ładnej makiecie.

Wiem, że zejdzie Ci więcej czasu i wysiłku ale efekt to wynagrodzi. Moje zdanie jednoznaczne - laminuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,też uważam że zalaminowanie będzie odpowiedniejsze ,"zdrowsze" dla modelu, jest z tym dużo pracy ale tak jak pisał Łukasz -końcowy efekt będzie lepszy.Przyrost wagi też nie będzie jakiś straszny -wystarczy tkanina 48 gr i  żywica np.ZAP Z-POXY Finiching Resin - bardzo polecam super się z nią pracuje.Pamiętaj aby uprzednio napuścić balsę np. rzadkim Caponem i wyszlifować wstępnie przed położeniem tkaniny tak żeby jak najmniej żywicy wchłonęło się w balsę .Po zalaminowaniu powierzchnia powinna być matowa jeśli nie nałożyło się zbyt dużo żywicy ,następnie po  lekkim przeszlifowaniu wystarczy jeszcze jedna warstwa do której będziesz potrzebował połowę ilości żywicy użytej do położenia pierwszej warstwy.Po takich dwóch warstwach powierzchnia jest gładka jak dupa niemowlaka  :D .

Tutaj masz jeszcze link do budowy P-38 jest mniej więcej na tym samym etapie ,zawsze można coś podglądnąć -trzeba tylko założyć konto -te podstawowe jest bezpłatne.

 

Jeszcze link do tej żywicy

https://modelemax.pl/pl/zywice-szybkoschnace/11440-zywica-z-poxy--30min--354ml--pt-40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie,też uważam że zalaminowanie będzie odpowiedniejsze ,"zdrowsze" dla modelu, jest z tym dużo pracy ale tak jak pisał Łukasz -końcowy efekt będzie lepszy.Przyrost wagi też nie będzie jakiś straszny -wystarczy tkanina 48 gr i  żywica np.ZAP Z-POXY Finiching Resin - bardzo polecam super się z nią pracuje.Pamiętaj aby uprzednio napuścić balsę np. rzadkim Caponem i wyszlifować wstępnie przed położeniem tkaniny tak żeby jak najmniej żywicy wchłonęło się w balsę .Po zalaminowaniu powierzchnia powinna być matowa jeśli nie nałożyło się zbyt dużo żywicy ,następnie po  lekkim przeszlifowaniu wystarczy jeszcze jedna warstwa do której będziesz potrzebował połowę ilości żywicy użytej do położenia pierwszej warstwy.Po takich dwóch warstwach powierzchnia jest gładka jak dupa niemowlaka  :D .

Tutaj masz jeszcze link do budowy P-38 jest mniej więcej na tym samym etapie ,zawsze można coś podglądnąć -trzeba tylko założyć konto -te podstawowe jest bezpłatne.

 

Jeszcze link do tej żywicy

https://modelemax.pl/pl/zywice-szybkoschnace/11440-zywica-z-poxy--30min--354ml--pt-40.html

 

 

Dzięki wielkie, miałem pytać o jakaś żywice bezwonna, balsę nasączam lakierem poliuretanowym, 1 warstwa gąbka i przeszlifowanie 600 a potem 2 warstwa i jest ładna powierzchnia  nadająca się do dalszej obróbki. pytane jaka farbę kupić, ma być polerowane aluminium tak jak samolot redbulla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, miałem pytać o jakaś żywice bezwonna, balsę nasączam lakierem poliuretanowym, 1 warstwa gąbka i przeszlifowanie 600 a potem 2 warstwa i jest ładna powierzchnia  nadająca się do dalszej obróbki. pytane jaka farbę kupić, ma być polerowane aluminium tak jak samolot redbulla ??

Tego RedBulla?

post-6743-0-72194200-1550324467_thumb.jpg

post-6743-0-10150000-1550324500_thumb.jpg

post-6743-0-01048900-1550324524_thumb.jpg

post-6743-0-81926800-1550324535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.