Skocz do zawartości

Podstawowe zasady lotów RC.


robert.pilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jak latam, staram się uwzględniać wszystkie wytyczne bezpieczeństwa, dlatego mam aplikację DroneRadar z której korzystam i posiadam ubezpieczenie OC. Nasze lotnisko modelarskie znajduje się 10 km po linii prostej od lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, często samoloty przelatują nad nami, śmigłowiec LPR bardzo często nisko przelatuje... więc dodatkowo posiadam skaner nasłuchowy ustawiony na częstotliwość Aeroklubu i jestem na bieżąco z informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Ogólnie jest duży problem jeżeli chodzi o ubezpieczenia. Od wielu długich lat jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego, żeby wykupić ubezpieczenie modelarskie, trzeba zostać członkiem PSP. Ubezpieczenie jest również na UE.

 

http://psp.org.pl/ubezpieczenia/

 

https://zefir.psp.org.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz złożyłem wniosek o odnowienie polisy w PSP:

 

  • składka członkowska - 40 PLN
  • ubezpieczenie - świat - OC 350 000 PLN. Opcja II -Paralotnie, lotnie, (start pieszy)/spadochrony- rozszerzona/modelarstwo i inne sporty - składka 80 PLN

Wydaje mi się, że to nie są duże pieniądze do wydania...

 

Bezpiecznego latania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę wariant z ubezpieczeniem na 1 200 000 PLN. Opłata 165 zł zamiast 120 zł. Moim zadaniem różnica w opłacie niewielka a różnica w kwocie ubezpieczenia prawie 4-krotnie większa. W przypadku tylko nieco poważniejszego zdarzenia to te 350 000 PLN to zdecydowanie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę wariant z ubezpieczeniem na 1 200 000 PLN. Opłata 165 zł zamiast 120 zł. Moim zadaniem różnica w opłacie niewielka a różnica w kwocie ubezpieczenia prawie 4-krotnie większa. W przypadku tylko nieco poważniejszego zdarzenia to te 350 000 PLN to zdecydowanie za mało.

Zgadza się. W zeszłym roku miałem ten wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce składki ubezpieczeniowe w stosunku do kwoty ubezpieczenia są bardzo wysokie. Dla przykładu podam przykład ze Szwajcarii. Będąc w sklepie modelarskim w miejscowości Baden (kanton Aagrau) rozmawiałem z właścicielem sklepu na temat ubezpieczenia modelarskiego. W Szwajcarii jest ono obowiązkowe i pokazał mi nawet swoje. Opłata roczna to nie całe 80 CHFp ale kwota ubezpieczenia to aż 5000000 CHF (5 milionów). Nie dopytałem tylko czy prywatne czy klubowe, faktem pozostaje, że w stosunku do ich zarobków to kwota minimalna. Szkoda tylko, że obowiązuje na terenie Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.