Skocz do zawartości

Morane-Saulnier M.S. 410


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, miałem na myśli wagę sprzętu jaki stosujesz. Widać na zdjęciach jasno ze model sam kowadlem nie jest;)

Jak masz 30 g silnik i taką baterie to sama elektryka wazyc moze kolo 100g albo lepiej tak na moje oko.

Bedę dalej oglądał.

Pozdr.

M

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i gotowe. Nie jestem zadowolony z jakości poszycia (wyszedłem z wprawy, następny model jest pod tym względem dużo lepszy) ani malowania (tego się akurat spodziewałem), ale w locie prezentuje się znośnie.
Waga do lotu: 272g, czyli dobrze poniżej założeń.
Podarowałem sobie kołpak bo nie udało mi się znaleźć takiej kombinacji silnika, śmigła, piasty i kołpaka żeby wszystkie elementy do siebie pasowały.

 

post-6719-0-88775900-1553957553.jpg

post-6719-0-30178700-1553957573.jpg

post-6719-0-15602200-1553957590.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłbym sam kołpaczek do łopat na 2 malutkie kropelki uhu por. Mozna tez dodać kołnierz za prop saverem (tj od strony silnika ) i ten kolnierz przykleić do kołpaka tak aby dociskał lopatki (tylko wtedy jak prop saver "zadziala" to kołnierz się zerwie, ale moze być wyciety nawet z bristolu wiec problemu nie bedzie. Kluczem absolutnym jest aby kołpaczek nic nie ważył wtedy problemów z wyważeniem etc nie będzie.

Pzdr.

M

post-21287-0-80499400-1554058734_thumb.jpg

post-21287-0-59402300-1554058776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Film z lotów: https://www.youtube.com/watch?v=UnUyujZki2U

Oczywiście na 6 lądowań 5 było pięknych, musiało się nagrać to jedno kiepskie.

Jakbym nie był już łysy to bym przez ten autofocus osiwiał, googlowalem, podobno nie da się moim telefonie go zablokować.

Lot zaczyna się około 1:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.