Skocz do zawartości

PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!


Dagmara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie pasjonaci sztuki modelarskiej.

 

Mam nadzieję, że właśnie wśród modelarzy znajdę pomoc.

 

Jestem architektem z Wrocławia. Pilnie poszukuję osoby, która potrafi zaplanować i zmontować mechanizmy do modelu budynku, który ma się poruszać. Chodzi o mechanizm, który jest podobny do tego jaki możemy zaobserwować w samolocie. Przykładowy link poniżej.

 

 

Ruchome elementu modelu będą znacznie mniejsze. Będą one miały nieco ponad 4cm szerokości. Ważne jest, aby mogły się one podnosić i opadać za pomocą serwomechanizmu. 

 

Model ma zostać zaprezentowany na polskim stoisku narodowym na targach na Południu Europy. 

 

Sprawa pilna!

 

 

Pozdrawiam

Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Elektrycznie. Elementów ma być 6 lub 20-ścia. 

Jestem architektem i znam się na konstruowaniu budynków, ale pojazdy to nie moja dziedzina, Przeniesienie budynku do skali modelu to nie lada wyzwanie. Nie można wprost zastosować elementów w skali mini. 


Może jakoś tak: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani Dagmaro... Tu sami mistrzowie są ;-) A z Wrocławia w szczególności.

Ale moim zdaniem dyskusja tu do niczego nie doprowadzi.

Jako stary modelarz zapraszam Panią do sklepu modelarskiego na Zawalną bo tam najłatwiej się spotkać i najlepiej się rozmawia gdyż tam jest modelarska atmosfera..

Nie mówię, że pomogę osobiście ale na pewno pokieruję gdzie trzeba.

Jakby co do zapraszam na priv celem omówienia terminu.

A.C.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju,

 

bardzo dziękuję. 

Jestem pozytywnie zaskoczona tym forum, ponieważ na innym odniosłam wrażenie, że są wyłącznie mężczyźni, którzy uważają, że kobieta nadaje się tylko do stania przy garach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Targi odbędą się w marcu w Cannes. Informacja o jego wystawcach i prezentowanych projektach ukaże się w mediach polskich i zagranicznych. 


Co do Centrum Nauki Kopernik - nie wiem kto przygotowywał modele do niego, ale nie zostały one na pewno wykonane przez pracowników naukowych mojej uczelni. Po prostu - nie posiadają oni odpowiedniego zaplecza technicznego. Ponadto przedmiotem ich pracy zawodowej są mechanizmy w skali 1:1. Modele motocykla tudzież łazika marsjańskiego wykonywane przez studentów uczelni uznali za proste względem tego, który potrzebuję wykonać w moim modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pracownikom Politechniki Wrocławskiej chodziło o to, że zrobienie na modelu takiego mechanizmu (z jakimś tam sterowaniem) to żaden problem, natomiast już odwzorowanie tego w skali naturalnej, na obiekcie budowlanym, to zupełnie inna "para kaloszy". Innymi słowy, to co wydaje nam się fajnym pomysłem, bo w miniaturze łatwo i tanio go zrealizować, niekoniecznie musi być takie w realu.  :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jeżeli serwa mogą poruszać się w sposób niezależny od siebie, to można użyć najprostszy tester do serw. Tego typu tester ma również tryb pracy ciągłej. Jeden taki tester obsługuje maksymalnie 3 serwa. Koszt takiego testera to około 10 -15 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownikom Politechniki Wrocławskiej chodziło o to, że ... podejmą wyzwanie w skali 1:1,natomiast wykonanie - i to dość szybkie - modelu na miniaturowych mechanizmach to spore wyzwanie. Po prostu inżynier na uczelni operuje na innych wartościach. Mój model ma zostać wykonany w skali 1:50. Jednym słowem trzeba przejść z wymiaru 2m na wymiar 4cm. Mechanizmy w modelarstwie nie są przedmiotem zainteresowań zawodowych naukowców na uczelni. A - jak się okazuje - architekt musi opanować wszystkie skale, zwłaszcza jak chce dobrze pokazać projekt. 


Polecono mi powyższe mechanizmy (serwa), ale one potrzebują jakichś dźwigni i systemu sterowania. Trzeba mieć o tym pojęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz za siebie Andrzej !!!

Właśnie napisałem w swoim imieniu  mając nadzieję że modelarze tacy nie są.

Ale widzę że się myliłem.

Pozostaje  tu na  to Forum zaglądać, ale szkoda cośkolwiek pisać 

pozdrawiam Wszystkich Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku, może p. Andrzej powinien zaprosić  na spotkanie swoją żonę a ja swojego męża? :)

A tak na poważnie... nie wydaje mi się, że zainteresowałaby ich ta tematyka. Ja natomiast chciałabym połączyć architekturę z mechaniką... 


Właśnie napisałem w swoim imieniu  mając nadzieję że modelarze tacy nie są.

Ale widzę że się myliłem.

Pozostaje  tu na  to Forum zaglądać, ale szkoda cośkolwiek pisać 

pozdrawiam Wszystkich Piotrek

Panie Piotrze, zapewniam, że na innych forach jest znacznie trudniej kobietom... Odniosłam wrażenie, że przeniosłam się 100 lat wstecz do pewnego męskiego klubu gdzieś daleko stąd, w którym znalazła się autorka "Pożegnania z Afryką"... Ona jest postacią autentyczną. Polowała na lwy... W jej czasach kobiety nie miały wstępu do klubów, w których przesiadywali mężczyźni prowadząc dysputy na temat polityki, grając w karty lub szachy i popijając drinki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dagmaro , albo po prostu Dagmaro ( my tu sobie na TY "walimy" , niezalenie od plci i wieku  ) : jesli czujesz sie urazona to najzwyczajniej przepraszam  byl to glupi zart , ale tylko zart .

Polecam wątek na temat mojej prośby z forum www. rcclub.eu. Tam to dopiero wysnuto jakieś dziwne przypuszczenia na temat mojej osoby i projektu. 

Pan Wojcio 69 wie o czym piszę. 

Polecam zapoznanie się z faktami. Mam oczywiście nadzieję, że p.Andrzej zda relację z naszego spotkania w sklepie modelarskim. Projektu na razie nie mogę upublicznić. W mediach pojawia się artykuły prezentujące projekty, które zostały wybrane na targi. Dla jasności - zgodnie z prawem europejskim - każdy wzór upubliczniony jest chroniony przez 3 lata, bez względu na to cz został zgłoszony do zastrzeżenia czy nie. 

Na powyższym forum wątek na temat mojego modelu i prośby "Pilnie poszukiwany znawca mechaniki do modeli!" został zablokowany.

Pewne jest jedno - szkoda komentować a nawet jest to niebezpieczne. Jak poinstruował mnie mój mąż "Nie karm troli". 

Jeżeli otrzymuje się za swoje projekty nagrody w Mediolanie, Los Angeles czy Nowym Jorku, to dlaczego nie wypada reprezentować polskich innowacji w Cannes? 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe 300 km z Krakowa do Wrocławia ale problem Dagmary obrasta w jakieś "klimaty" tutaj nieznane. Odległość czy obyczaje?

 

Z samego opisu wynika, że problem z techniczno modelarskiego punktu widzenia jest banalny. Coś trzeba poruszyć serwomechanizmem i cała sprawa. Jeśli to coś w stylu klapa/lotka to o czym my rozmawiamy ?? Przecież to nie jest aż tak skomplikowane jak sklejenie balsy z balsą  ! 

Piętnaście wątków ,trzy strony dyskusji. Pomóc trzeba kobicie i to ciupasem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusji co niemiara a efektów brak , jak zwykle na tym forum , zadanie banalnie proste , kogoś z Wrocławia kilka serw i po sprawie . 

Jak bym mieszkał bliżej to bym to zrobił . 

Widać nie każdy czyta cały watek , przecież na początku  Andrzej C zaoferował pomoc i na tym dyskusja powinna się skończyć.

 

Znając Andrzeja który modelarstwem się zajmuje więcej lat ni niektórzy dyskutanci , to wiem , że pomoże , a przy tym ma wspomaganie wspaniałych modelarzy z Wrocławia.

 

Projekt pani Dagmary nie może być upubliczniony , bo to projekt konkursowy , wiec nie dowiecie się co się ma ruszać i jak to wygląda.

 

Była prośba zostało dogadane i kropka.

Tyle mogę dodać

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat chwilowo zamykam żeby nie pisać głupot i nie podniecać się tą sytuacją.

Jak się dziś dowiemy z Andrzejem o co dokładnie chodzi to temat otworzę i opiszę problem na tyle na ile będę miał wiedzę.

Wówczas na pewno będziemy potrzebowali (albo i nie :) ) Waszej rady czy pomocy.

Teraz jak już raz prosiłem dajcie spokój z tym biciem piany. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy po spotkaniu z Dagmarą. Wszystko się już wyjaśniło.

Sprawa ma się tak:

 

Założenia:

1. Mamy jajko o rozmiarach - długość 50cm wysokość około 30cm.

2. Jajko stoi na w miarę płaskiej podstawce, załóżmy na pierścieniu o takiej średnicy żeby się nie wywaliło.

3. W jajku trzeba zrobić 3 paty drzwi, które będą się otwierać od góry aż do podstawki (czyli tego pierścienia na którym stoi). 

Mechanizm otwierania drzwi tak jak w samochodach tylko odwrotnie czyli zawiasy są na dole. Fotka 1 Mercedes-Benz SLS AMG Black https://www.smartdriver.pl/samochody-z-kosmicznymi-drzwiami-galeria?categoryName=rozrywka

4. Drzwi mają się otwierać automatycznie parami, najpierw pierwsza para, potem kolejna.

5. Drzwi mają się otwierać mocno, aż górna krawędź drzwi znajdzie się przynajmniej w 1/3 jajka patrząc od podstawy.

 

Problem do rozwiązania. Jak zrobić mechanizm żeby otwierać te drzwi. Ponieważ jajo jak to jajo ma krzywiznę i po długości i po wysokości, więc problem przestał być banalny.

A i niestety nie ma wizualizacji tego jaja, trzeba sobie to wyobrazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość to chyba 50 a średnica w najszerszym miejscu to 30cm. Tak bym to widział jako jajo. Problem banalny może nie jest ale arcytrudny też raczej nie. Narysować jajo w CAD, wyciąć w styrodurze i obrobić na okrągło to chyba nie aż tak wielkie wyzwanie. Można to okleić laminatem, obrobić na gładko, wyciąć otwory, usunąć styro itp itd. Nie jakieś masakryczne wyzwanie tylko czasochłonne. Najpierw trzeba mieć skorupę żeby myśleć o napędzie. Tylko co to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.