Skocz do zawartości

Koledzy, w Lidlu ma być tania przecinarka plazmowa(40A)


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co to potencjalnego klienta obchodzi gdzie Makita co produkuje , skoro Makita sie podpisuje na produkcie to ma to być najwyższa jakość a koło d.... mi to lata gdzie i kto to składał , jak dla mnie to może być składana w stodole na klepisku , a płacę a oni wyciągają łapy po niemałe pieniądze więc mam mieć maszynę nie do zajechania.

Na szlifierce Dewalt pisze made in china i co z tego jak maszyna jest nie do zamordowania.

Natomiast ja osobiście omijam makitę szerokim łukiem , a już tłumaczę dlaczego.

Robiłem ogrzewanie podłogowe , ale robiłem sam i swoimi narzędziami , ten kto widział jak to wygląda od kuchni wie że trzeba do posadzki przymocować rurę takimi plastikowymi mocowaniami w kształcie haka, takich mocowań są setki bo dom był duży a na każde mocowanie trzeba w betonie wywiercić było otwór.

Pomyślałem że mam masę otworów do wywiercenia to potrzebuję porządne wiertło pomyślałem że kupię wiertło jakiegoś dobrego producenta, kupiłem makitę.

Jak się zdziwiłem jak w połowie pierwszego pokoju węglik z wiertła wypadł i byłem w ciemnej d.... bo była późna pora i stałem z robotą.

Pojechałem 30km do najbliższego sklepu który był otwarty w późnych godzinach i kupiłem nowe wiertło za uwaga.......  8zł

Powierciłem pokój w którym się makita rozleciała , i następny pokój , i następny i kuchnię i co tam jeszcze było trzeba i sprawne wiertło za 8 zł odłożyłem do skrzyneczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Testy użytkowe przecinarki, wydajności źródła, zdolności przecinania różnych materiałów, zużycia elementów eksploatacyjnych, współpracy z (marketowym) jednocylindrowym kompresorem, które powinny rozwiać wiele wątpliwości...

https://www.cnc.info.pl/przecinarka-plazmowa-parkside-z-lidla-t98335-60.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, czy ktoś z kolegów jest w posiadaniu i użytkuje kompresor PARKSIDE?

Proszę o opinie, ale takie konkretne i wynikające z doświadczenia użytkownika.

 

Za jakiś czas będę musiał nabyć nowy kompresor, gdyż ten mój BLACK&DECKER po 12-ciu latach powoli kończy swój żywot.

Może ten z Lidla się nada?

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hilti lezy w innej "galaktyce" cenowej . Zapomniales o DeWalt .  Hitachi niestety porazka ......

Makity nie lubie bo ma "ruski" kolor i design.

 

Czemu Hitachi to porażka? Robiłem kluczem udarowym (aku 18V)  i był OK. A ja lubie Makite, mam wkretarke 10 lat, wiertarke 230V, katówke i sa OK.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Hitachi to porażka? Robiłem kluczem udarowym (aku 18V)  i był OK. A ja lubie Makite, mam wkretarke 10 lat, wiertarke 230V, katówke i sa OK.

 

Pozdrawiam

Mialem WIELE roznych ( i to po KILKA z kazdego rodzaju ) narzedzi Hitachi i niestety jakosc jest fatalna ( uzywanych profesjonalnie , bo w domu pewnie to i z 30 lat wytrzyma ) . W kazdym razie w porownaniu do DeWalta to druga liga . Np. luzy na glowicach wkretarek , to ma chyba nawet nowe Hitachi ! 

W innowacyjnosci , jakosci , designie Hitachi zwyczajnie tonie .  Makita jest dobra ( z tego co mowia ci ktorzy uzywaja ) , ale mnie odraza wyglad . Wczesnoradziecki taki ..... 

Odkad uzywam DeWalta , uwazam ze znalazlem maszyny , ktore najbardziej odpowiadaja mi w trojkacie : jakosc-wyglad-cena ( + jako bonus dodam bardzo szeroki wachlarz ) 

 

P.S. nie twierdze ze wszystkie Hitach to zlom. Mam jedna szlifierke katowa ( 180 mm ) ktora kiedys kolega chcial wyrzucic ( bo miala juz 5 lat i zwyczajnie wymienial na nowe ) . Wzialem ( bylo to z 18 lat temu ) i smiga do dzisiaj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że DeWalt to w sumie Black&Decker... A B&D t wg mnie narzędzia jakości supermarketowej, Choć mój kompresor 12 lat wytrzymał i działa.

Ale już wkrętarka l  B&D luzów dostała po roku, choć  nie była zbytnio eksploatowana.

Mam też starą poczciwą wiertarkę CELMĘ jeszcze z XX   wieku. Stara dobra robota. I to jest moja najlepsza maszynka. I ta służy do pracy na co dzień.Ile ona dziur w ścianach wywierciła... Bóg raczy widzieć

I ja innej nie chcę :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też starą poczciwą wiertarkę CELMĘ jeszcze z XX   wieku. Stara dobra robota. I to jest moja najlepsza maszynka. I ta służy do pracy na co dzień.Ile ona dziur w ścianach wywierciła... Bóg raczy widzieć

I ja innej nie chcę :)

Tę zieloną "dwubiegówkę" PRCr 10/6S ?

 

celma-prcr-10-6s-c-33356.jpg

 

Też mam, bodaj od '86 roku do dziś, momentami użytkowaną bardzo intensywnie, i wymieniłem w niej tylko przebity kondensator. 

Maszynka NIE DO ZAJECHANIA ! :)

 

Jeśli masz wymienić kompresor, to ten PARKSIDE PKO 270 do większości narzędzi pneumatycznych ma zbyt małą wydajność. Mam podobnego bliźniaka innej firmy z tym samym agregatem. oraz o wiele wydajniejszy dwucylindrowy dokładnie jak ten(też innej firmy) https://kraftdele.info/kompresory-olejowe/520-kompresor-olejowy-50l-2-tloki-kd1478.html,

post-3384-0-41807500-1552243427_thumb.jpg

który daje radę większości pneumatyków (tylko do agregatu do piaskowania ma zbyt małą wydajność, ale przecież to garażowa sprężarka), i mogę Ci z czystym sumieniem polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celmę o której pisze Andrzej chyba miałem, duża ciężka w aluminiowej obudowie , jest to stary bosch bo to na ich licencji było to robione , miała duże przełożenie więc silnik miał lekko kosztem wolnych obrotów wrzeciona , ale ogólnie to niezniszczalna była.

DeWalt natomiast jak dla mnie to lider , cena jest bardzo adekwatna do jakości , przez dwa tygodnie ciąłem małą szlifierką 1cm grubości blachę , skill w identycznych warunkach wytrzymał 3 godziny a skill to nie jest może szał ale nie sa to narzędzia najniższego sortu.

Najważniejsze chyba aby narzędzia były warte wydanych na nie pieniędzy.

Tak jest z narzędziami NEO, nie polecam , sa ładne , w telewizji promowane ale nie są warte swojej ceny.

Jadąc na piknik w Radzyniu padło mi turbo , po powrocie w wolny weekend postanowiłem zająć sie turbosprężarką.

A że akurat miałem kupiony duży zestaw kluczy NEO za 500zł postanowiłem wykonac naprawę nowymi kluczami .

Turbo jak to turbo zardzewiałe , śruby pozapiekane , na drugiej śrubie końcówka thorx sie połamała.

Stary zestaw Yato odkręcił i śrubę na której Neo sie połamało i poodkręcał resztę śrub i nic się nie łamało.

Neo to ładne błyszczące klucze ale bez polotu nie jest to ostatnie dno ale na pewno nie warto zapłacić 500zł za duży zestaw,po za tym bity rdzewieją na potęgę, po prostu cena nie jest adekwatna do jakości.

 

Co do pytania o kompresor to dałem sie raz wkręcić w kompresor Matrix , kupiłem nowiutki i zajechałem go po dwóch dniach.

Problemem nie był sam kompresor a przeniesienie napędu , odbywało sie za pośrednictwem płaskiego paska wielorowkowego , silnik był w sprężarce mocny i zrywny , na tyle zrywny że każde uruchomienie silnika powodowało poslizg paska , pasek nie miał napinacza , błyskawicznie się zaczął ślizgać i po kompresorze , kupiłem nowy pasek, kosztował 60zł i sprężarka zjadła go za dwa dni , po czym cały kompresor wylądował na złomie.

Lepszym rozwiązaniem jest albo silnik spięty na stałe z kompresorem, a jeśli napęd jest przekazywany za pośrednictwem paska to niech ten pasek ma napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do silnika łagodny rozruch(soft start https://www.moeller.pl/Documentation/Broszury/DS7_DM4_12_2011.pdf

http://nis.com.pl/presentation,jak-wybrac-dobrac-i-zabezpieczyc-softstart-%E2%80%93-uklad-lagodnego-rozruchu,0MEi5Q4y3GmOk9rxhHETdWCtL2kxdooRxh57kGK9a8Zh5x3X52.html) i ewentualnie odprężacz (zawór przełączający wydech cylindra) gdyby miał za ciężko ruszyć pod ciśnieniem, i paski ocaleją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman poszedłem inną drogą , nie chciałem kupować kolejnego badziewia które i tak nie podoła wymaganiom.

Postanowiłem wykonać kompresor własnoręcznie.

Wydajna dwucylindrowa sprężarka , silnik 2KW, zbiornik 300L wykonany z zbiornika LPG w kole zapasowym  i arkusza blachy , czyli co miałem pod ręką :).

Nie dostaje zadyszki podczas zasilania narzędzi pneumatycznych , pasek sie nie ślizga :) , odkąd ją zbudowałem jedyną awarią był kapeć w jednym kole a wykonałem ją chyba 8 lat temu i chodzi praktycznie codziennie , czasami cos napompuję, czasami cos przedmucham , a czasami zasuwa całymi dniami.

Jedynie gabaryty moga być problemem bo mała to ona nie jest ;)

a42fa67809d2c392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że DeWalt to w sumie Black&Decker... A B&D t wg mnie narzędzia jakości supermarketowej, Choć mój kompresor 12 lat wytrzymał i działa.

Ale już wkrętarka l  B&D luzów dostała po roku, choć  nie była zbytnio eksploatowana.

Mam też starą poczciwą wiertarkę CELMĘ jeszcze z XX   wieku. Stara dobra robota. I to jest moja najlepsza maszynka. I ta służy do pracy na co dzień.Ile ona dziur w ścianach wywierciła... Bóg raczy widzieć

I ja innej nie chcę :)

A.C.

Moze wlasciciel ten sam , ale maszyny to kolo siebie nie lezaly. To troszke tak jak z koncernami samochodowymi. Czasem dwie marki z roznych pol bieguna jakosci , a wlasciciel ten sam . 

Roman poszedłem inną drogą , nie chciałem kupować kolejnego badziewia które i tak nie podoła wymaganiom.

Postanowiłem wykonać kompresor własnoręcznie.

Wydajna dwucylindrowa sprężarka , silnik 2KW, zbiornik 300L wykonany z zbiornika LPG w kole zapasowym  i arkusza blachy , czyli co miałem pod ręką :).

Nie dostaje zadyszki podczas zasilania narzędzi pneumatycznych , pasek sie nie ślizga :) , odkąd ją zbudowałem jedyną awarią był kapeć w jednym kole a wykonałem ją chyba 8 lat temu i chodzi praktycznie codziennie , czasami cos napompuję, czasami cos przedmucham , a czasami zasuwa całymi dniami.

Jedynie gabaryty moga być problemem bo mała to ona nie jest ;)

a42fa67809d2c392.jpg

A czasami jakies grafitti walniesz ( za kompresorem na scianie )  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman poszedłem inną drogą , nie chciałem kupować kolejnego badziewia które i tak nie podoła wymaganiom.

Postanowiłem wykonać kompresor własnoręcznie.

To gratuluję, tak trzymać. Ja do swojej50-tki zrobiłem instalację w której są 2 dodatkowe zbiorniki, w tym 100-litrowy przerobiony z bojlera, łączne więc z kompresorem mam do dyspozycji 180 litrów objętości. Powietrze rozprowadzone jest po warsztacie , z kilkoma punktami poboru by nie ciągnąć kilometrów przewodów, no i mam do wyboru - czyste, czy z mgłą olejową do smarowania narzędzi pneumatycznych..

 

post-3384-0-69286400-1552264348_thumb.jpg post-3384-0-84948600-1552264408_thumb.jpg post-3384-0-54152100-1552264488_thumb.jpgpost-3384-0-00330200-1552264722_thumb.jpg post-3384-0-21920300-1552264833_thumb.jpgpost-3384-0-16539300-1552264958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie nowego wątku mija się z celem, tak więc zakupiłem w Lidlu coś takiego

post-21519-0-82751100-1552743913_thumb.jpg

Stojaka nie było, a szkoda, by się przydał.

Myślę nad zespawaniem nowej podstawy, na mocniejszej rurze, może zadziała jak frezarka do alumanim( wszystko mocno obniżone), znaczy się nowa podstawa, tylko napęd oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę nad zespawaniem nowej podstawy, na mocniejszej rurze, może zadziała jak frezarka do alumanim( wszystko mocno obniżone), znaczy się nowa podstawa, tylko napęd oryginalny.

Nie bardzo zadziała bo nie ma przelotowego wału wrzeciona a mocowanie tego uchwytu co tam jest to stożek Morse'a. Jak przyłożysz do niego siłę boczną to wyskoczy z gniazda razem z frezem i nieszczęście gotowe. Nie mówiąc już o luzach jakie ma taka maszyna co w zastosowaniu jako frezarka nie zda egzaminu. Oglądałem kiedyś tą z lidla ale nie kupiłem bo to była pierwsza chinka jaką widziałem bez śruby do kasowania luzu na wysuwie. Nawet te Nutool-e z Leroy mają taką śrubę. Działa to tak sobie ale zawsze działa. Mimo wszystko gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.