Skocz do zawartości

Przyrząd do cięcia listew balsowych z desek


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem po co te kłótnie i wywody.Moim skromnym zdaniem każda technika i sposób jest dobry byle by osiągnąć zamierzony cel.

Ja swoją przydaśkę zmajstrowałem w pół godziny z kawałka odpadków tak mi było łatwiej i przyjemniej, doskonale spełnia swoją rolę nie kupując gotowca zaoszczędziłem 30 zeta i jest ok :)

 

post-5993-0-40764800-1552755358_thumb.jpg

 

Jeśli bym miał możność 3d tez bym pewnie druknął

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 miesiące temu...

Pokażesz wreszcie to co Ci wyszło, czy nadal będziesz bił pianę?

 

Rozumiem, że kilkaset złotych dziś dla małolata nie przedstawia żadnego problemu.

No tak, może się wziąć za dilerkę, wtedy kupi sobie nie taką drukarkę.

Jwk widzę taką głupotę to mnie krew zalewa, Dzisiaj młody człowiek te parę stówek zarobi sprzedając lody w lodziarni

bądz wykładadając towar w tesco lub innym markecie.Kolego jak już piszesz o dilerce to zmień swojego bo sprzedaje ci straszne ścierwo

skoro masz takie wyobrażenie obecnego świata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Marek,narzędzie jak każde inne.Dołek można kopać szpadlem lub koparką. Kurcze nie pojmuje tylko co jest złego w koparce.

Nie no żeby wykopać dołek koparką,hmmm najpierw trzeba handlować dragami. Nie przecież zawsze można wyryć gołymi rękami.

Przeraża mnie tok myślenia dorosłego faceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jwk widzę taką głupotę to mnie krew zalewa, Dzisiaj młody człowiek te parę stówek zarobi sprzedając lody w lodziarni

bądz wykładadając towar w tesco lub innym markecie.Kolego jak już piszesz o dilerce to zmień swojego bo sprzedaje ci straszne ścierwo

skoro masz takie wyobrażenie obecnego świata.

Nie znam obowiązujących przepisów, podasz wiek, kiedy można zatrudnić młodocianego?

Może to w jakiś sposób wyjaśni mój punkt widzenia.

Modelarstwo przyciąga bardzo młodych i nie zawsze zamożnych i tylko to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Marek,narzędzie jak każde inne.Dołek można kopać szpadlem lub koparką. Kurcze nie pojmuje tylko co jest złego w koparce.

Nie no żeby wykopać dołek koparką,hmmm najpierw trzeba handlować dragami. Nie przecież zawsze można wyryć gołymi rękami.

Przeraża mnie tok myślenia dorosłego faceta.

Mnie zaś dziwi,masz swoje lata, czemu, by być nowoczesnym,weżmiesz koparkę tam, gdzie szpadel jest już za duży.

Czasami wystarczy pomyśleć, a nie iść za modą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Druk 3d filamentem to już stara technologia :) Ja wykonałem takie ustrojstwa z desek, ale nie pogardził bym wydrukiem :) Do jednego i drugiego trzeba teochę umiejętności. Mam nadzieję że wszyscy zdajemy sobię z tego sprawę. Miło że udostępniłeś swoją pracę w postaci .stl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wspomniał Safari 28, że każda technika i sposób jest dobry, byleby osiągnąć zamierzony cel.

Gdy mi były potrzebne listewki balsowe posługiwałem się nożykiem, linijką i suwmiarką. Ale postanowiłem stworzyć sobie prosty przyrządzik do cięcia listewek. Dokładny opis jest zbędny a przyrządzik prosty.

post-3422-0-62396200-1574842403_thumb.jpg

post-3422-0-84266600-1574842414_thumb.jpg

materiał sklejka grubości 1cm i o.5 cm

 na zdjęciu jest prowizoryczna podkładka która będzie zastępowana  elementami  dystansowymi  1, 1.5, 2 ,3, 4 ,5 m/m.. Każdy element dystansu będzie miał otwory jak na zdjęciu, z uwzględnieniem dolnej krawędzi danej dla grubości ciętej listwy, który będzie zarazem elementem dociskowym deski balsowej. Mam zamiar zmienić podkładkę na śrubie na podłużną która będzie sztywniej trzymała nożyk.

 Na tyle mam " mięska " w pionowym elemencie przyrządu, że mogę zastosować inny nożyk ,np do tapet,z innym rodzajem docisku nożyka.

 Sprawdziłem!!!!, ładnie i dokładnie tnie i  jest bardzo wygodny pomimo swojej prostoty ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.