Skocz do zawartości

Dostęp do silnika spalinowego


jethrotull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

 

w jaki sposób zapewniacie sobie dostęp do świecy i iglicy w modelach samolotów które w oryginale miały silniki gwiazdowe?

Robicie ogromne wycięcie w okapotowaniu silnika? Robicie zdejmowane części okapotowania?

Potrzebuję jakiejś inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A nie lepiej zastosować takie coś : https://www.rctrax.pl/wyprowadzenie-zarzenia-swiecy/8142/ ?

O tym nawet nie pisalem. Sa jeszcze lepsze "pomoce" . Wielofunkcyjny podgrzewacz naszego kolegi z forum , lub proste chinskie dzialajace przez 15 sek od wcisniecia przycisku , "chodzace" na napieciu z pakietu odbiornika. 

 

https://hobbyking.com/en_us/hobbyking-on-board-smart-glow-driver.html?___store=en_us

Tyci drozsze , a o ile praktyczniejsze ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie mam w tej materii zbyt wielkiego doświadczenia ale wiem że żarzenie świecy można zrobić samemu za parę groszy fajkę na świecę można wypiłować z blaszki mosiężnej zlutować kabelkiem masę pod śrubkę a na końcu zamiast otworu na fajkę jakąś malutką wtyczkę. Żarzenie świecy niekoniecznie musi się odbywać przez zapalniczkę można podłączyć np z koszyczka na kabelku. Zapalniczka to jest moim zdaniem troszkę kiczowaty pomysł. Cały jej cieżar trzyma się na silniku pod wpływem wilbracji od silnika wyrabia się w niej uchwyt i po pewnym czasie do kosza nie mówiąc o straszliwej niewygodnej dziurze w modelu która psuje cały wygląd to tylko moje przemyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żażenie świecy o ile mi wiadomo powinno odbywać się tylko na niskich obrotach, z koszyczka będzie grzać ciągle co może spalić świece na wysokich obrotach. No chyba że się mylę to mnie poprawcie:)

 

PS. Dobra już skumałem że chodzi tylko o odpalenie ;p nie było odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz trochę źle mnie zrozumiałeś mnie chodziło o to aby po odpaleniu motorka koszyczek odpiąć tak jak zapalniczkę w modelu masz tylko dojście do świecy zakończone małą wtyczką którą dajesz w dowolne miejsce gdzie ci pasuje.

Koszyk tak jak panel startowy po zapaleniu odpinasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz trochę źle mnie zrozumiałeś mnie chodziło o to aby po odpaleniu motorka koszyczek odpiąć tak jak zapalniczkę w modelu masz tylko dojście do świecy zakończone małą wtyczką którą dajesz w dowolne miejsce gdzie ci pasuje.

Koszyk tak jak panel startowy po zapaleniu odpinasz.

 

Właśnie zrozumiałem po jakimś czasie i edytowalem post dodając PS. :D moja wina wybacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie 17 tylko jakieś 26g, zdjęcie przykładowe:

http://wiki.rc-network.de/images/1/16/Rojo_COX_PEE_WEE_2.jpg

 

Świeca wystaje na 32mm od osi śmigła w najwyższym miejscu, więc jakiekolwiek okapotowanie większe niż 60mm średnicy praktycznie uniemożliwia dostęp do silnika bez dodatkowych zabiegów.

Chyba będę robić zdejmowaną górną połowę okapotowania i mocowanie na magnesy neodymowe. Albo po prostu zrezygnuję z modeli samolotów z silnikami gwiazdowymi.

 

Tak poza tym, jak byś napisał od razu że to mikrus, to bym i Tobie i sobie du..y nie zawracał...

zaraz zawracał du..ekhm..gitarę, w tym modelu się nie przyda, ale może w innym tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie 17 tylko jakieś 26g, zdjęcie przykładowe:

http://wiki.rc-network.de/images/1/16/Rojo_COX_PEE_WEE_2.jpg

 

Świeca wystaje na 32mm od osi śmigła w najwyższym miejscu, więc jakiekolwiek okapotowanie większe niż 60mm średnicy praktycznie uniemożliwia dostęp do silnika bez dodatkowych zabiegów.

Chyba będę robić zdejmowaną górną połowę okapotowania i mocowanie na magnesy neodymowe. Albo po prostu zrezygnuję z modeli samolotów z silnikami gwiazdowymi.

 

zaraz zawracał du..ekhm..gitarę, w tym modelu się nie przyda, ale może w innym tak.

Czyli ZGADLEM !!!    Koksik bedzie .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.