Skocz do zawartości

F-16 JePe po mojemu


Rekomendowane odpowiedzi

Co by nie śmiecić Viperowi w wątku zakładam  swój własny o budowie F-16 od JePe.

Wymiary modelu to 145 dł i 101 rozpiętości co przekłada sie na skalę ok 1:10.

 

Obaj  kupiliśmy pianki od JePe, ja spróbuję zrobić model w wersji super light.

Dlaczego? Bo gdzie bym nie spytał i kogo to wszyscy mówią, że trzeba go napędzać EDF90mm i 6S albo i więcej, więc nie byłbym sobą, gdybym nie przyjął wyzwania.

Zamierzam napędzać go z 4S i EDF70mm, a czy mi się uda to zobaczymy. :)

 

Ostatnio brak czasu na modelarstwo, pomyślałem sobie że kupię kit i go uzbroję, będzie szybciej. Byłem też ciekawy ile ważą takie puste modele.

No i kupiłem F-16 pod wpływem Vipera i jego wątku.

post-7718-0-35565200-1550695881_thumb.jpg

 

Kit zawiera wszystko co potrzebne, ja z wiadomych względów nie będę używał podwozia, nie będzie podwieszeń, może będą rakiety na końcówkach skrzydeł, ale to się zobaczy.

Poważyłem pianki i wyszło mi w wersji minimum 850gram.

 

Zacząłem sie przyglądać i doszedłem do wniosku, ze strasznie dużo mięsa EPP jest w tym kicie.

Wziąłem lutownicę i zacząłem wycinać tu i ówdzie, zwracając uwagę, żeby nie przedobrzyć. Tak na przykład ze ścianki 3cm zrobiła się 1cm nadal będąc sztywną.

Dla przykładu

przed

post-7718-0-69929700-1551119939_thumb.jpg

Po

post-7718-0-73713500-1551119976_thumb.jpg

 

I tak po parę gramów tu i ówdzie i z 850g zrobiło się 700g.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzymam kciuki Robercie.

Może kiedyś uda się oba porównać, ja staram się robić lekko, ale aż tak nie ażuruję i napęd na 6s. Mój według danych producenta zestawu napędowego i symulacji w ecalcu powinien mieć ciąg większy od wagi do lotu, a o ile większy mi się uda uzyskać to się jeszcze okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przesadzałbym z ażurowaniem...

Pianka waży prawie kilogram, owiedxmy że zejdziesz do 800g. Dojdzie silnik, osprzęt, pakiet, pewnie jakaś farba, klej i takie tam... conajmniej 1500g masy startowej. To już trochę więcej niż deproniaki. Stukniesz dziobem przy lądowaniu i przy następnym starcie będzie cięższy o klej.

 

Swego czasu miałem me262 z Freewinga i gdy podczas lądowania złamał się nos który za szybko chciałem przykleić do ziemi gdy już się toczył na głównym podwoziu po trawie.

 

W drugim takim samym modelu przed poerwszym startem wzmacniałem dziób prętami węglowymi

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję pędzlami. Nie dorobiłem się jeszcze aerografu ani kompresorka. :)

Tygrysa malowałem cienkimi pędzelkami przez szablon z grubsza a potem poprawiałem porównując ze zdjęciem

post-7718-0-49186400-1552505579_thumb.jpg

Numer będzie jak widać 4056 bo takiego widziałem bez zbiorników konforemnych, chociaż mnie kusi aby je dorobić.

Model ma długość 145cm i 101cm rozpiętości czyli to będzie ok  1:(9,7-10) w zależności co zmierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzlami przez szablon? Trochę się w życiu namalowałem różnych takich i wiem jak to malować pędzlami przez szablon. Nie wiem czy by mi się chciało.

Robert, szacunek. Odwaliłeś kawał męczącej roboty i wyszło to świetnie!

Szablon był samoprzylepny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oświetlenia nie będzie. Będzie ubogo w gadżety. Nie wiem czy nawet rakiety na końcówkach skrzydeł będą.

Wstępne kalkulacje mówią, że model do lotu może ważyć 1600g, czyli tyle co mój MiG-29, co mnie napawa optymizmem co do oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.