Skocz do zawartości

Zdjęcia / rysunki przyrządów do szybowców


BRoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

   Może by ktoś z kolegów biegłych w programach graficznych narysował kilka podstawowych przyrządów szybowcowych polskiej produkcji . Tak "dla dobra ogólnego" . Każdy potrzebujący mógłby  wydrukować na kolorowej drukarce tarczę przyrządu. A Może już jest takie coś na forum a ja niepotrzebnie przynudzam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi o to by były pliki  w formacie wektorowym czy innym  pozwalającym dowolnie zmieniać rozmiar tarczy. JPG  to nie jest to.

Co za problem. Kopiujesz jpg, wklejasz np do CAD-a i robisz co chcesz. Sam w ten sposób wykonałem tablicę przyrządów.

Można też wkleić jpg np. do Worda i przeskalować dopasowując do wymaganego rozmiaru.

Przyrządy pokładowe.dwg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na razie "wydłubałem" coś takiego, może ktoś skorzysta. Skala 1:2, można zmniejszyć, zwiększyć.

 

attachicon.gifprzyrz szyb.pdf

Andrzeju. Chciałem się z Tobą podzielić swoimi spostrzeżeniami. Drukując przyrządy bezpośrednio z pliku dwg otrzymuje się wydruk lepszej jakości. Przy wydruku tego samego rysunku po przekształceniu do pdf (pdf creator) kontury liter są bardziej rozmyte. Niestety posiadam tylko tanią drukarkę laserową, która nie nadaje się do tego typu wydruków, a w pobliżu nie mam punktu usługowego, który drukuje z dwg. Moim zdaniem należałoby zrobić próbę druku z dwg na dobrej jakości drukarce i na dobrym papierze. Wtedy efekt powinien być zadowalający.

Pozdrawiam

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju. Chciałem się z Tobą podzielić swoimi spostrzeżeniami. Drukując przyrządy bezpośrednio z pliku dwg otrzymuje się wydruk lepszej jakości. Przy wydruku tego samego rysunku po przekształceniu do pdf (pdf creator) kontury liter są bardziej rozmyte. Niestety posiadam tylko tanią drukarkę laserową, która nie nadaje się do tego typu wydruków, a w pobliżu nie mam punktu usługowego, który drukuje z dwg. Moim zdaniem należałoby zrobić próbę druku z dwg na dobrej jakości drukarce i na dobrym papierze. Wtedy efekt powinien być zadowalający.

Pozdrawiam

 

Mirek

Dzięki za info. Celowo pokazałem w pdf, bo nie wszyscy mają Auto Cada czy Corela, w których można plik pdf otworzyć. Ja rysuję w Corelu i z niego drukuję i jakość jest bardzo dobra. Drukuję na papierze fotograficznym na zwykłej drukarce atramentowej. Plik w pdf, który pokazałem nie jest zabezpieczony i można go spokojnie otworzyć w AC lub Corelu i ewentualnie poprzekształcać, jeśli ktoś ma ochotę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.