Skocz do zawartości

Zdjęcie

[S] Motoszybowiec konstrukcyjny 2400mm - TAU

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 JacekO

JacekO
  • Modelarz
  • 227 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 15 marzec 2019 - 20:03

Sprzedaję swój motoszybowiec "TAU" o rozpiętości 2400mm.
Model klasy F3B o konstrukcji drewnianej, zbudowany na podstawie czeskich planów, przystosowany do napędu silnikiem elektrycznym.

Szczegółowe informacje na temat modelu: http://www.modelerc..../index.php#dane (opis budowy widoczny po przewinięciu strony do góry)

Podczas całej historii model miał jedną przygodę: lądowanie na drzewie - przyczyną było niedziałające serwo od steru wysokości (już zmienione oczywiście).
Uszkodzenia: dziób, śmigło i kołpak oraz złamany dźwigar skrzydła. Po tej przygodzie model naprawiłem i trzeba się przyjrzeć, aby zobaczyć co było uszkodzone (kołpaka nie wymianiałem - jest pęknięty).

Po naprawie model lata jak przed wypadkiem. 
Wytrzymałość konstrukcji pozwala na zrobienie pętli w locie a przy lądowaniu model wybacza zawadzenie końcówką skrzydła o ziemię. 

Wyposażenie modelu:
 - Silnik Turnigy TR 35-36 1100kv 
 - Śmigło Składane TGS 11x6
 - 2x Serwa standardowe (chyba Graupner C5077 i Hextronik HXT5010) 
 - 2x Hitec HS-85BB (lotki) - są idealnie dopasowane (przeszlifowana obudowa) do gniazd w skrzydłach. 

Do lotu będzie potrzebny regulator, BEC, odbiornik i akumulatory 

Dodatkowo dokładam wieżyczkę do mocowania kamery (pierwotnie służyła do montażu silnika spalinowego) oraz pokrowce na skrzydła i statecznik.

Cena za całość (z podanym powyżej wyposażeniem): 500 zł z wysyłką. Przy odbiorze osobistym możliwość zaprezentowania modelu w locie (kabel trener-uczeń) lub negocjacji ceny. 
Szybowiec mogę przywieźć zawody ESA w Bierutowie w najbliższą niedzielę

Załączone miniatury

• DSC06218.JPG
  • DSC06211.JPG
  • DSC06219.JPG
  • DSC06223.JPG
  • DSC06243.JPG
  • DSC09253.JPG

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych