Skocz do zawartości

Tanie serwa do carbonowej ramy czyli weekendowy miszmasz


a74BACK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest niestety. W Polsce ludzie uwielbiaja interesowac sie cudzymi pieniedzmi ( i sposobem ich wydawania ) . Na TZW zachodzie ludzie maja to w dupie , a wUSA wrecz podziwiaja zaradnych i bogatych ! U nas zawsze wersja ; byle sasiadowi krowa zdechla. Moim zdaniem ( ale TYLKO moim ) , to "katolickosc" Polski sprawia , ze zawsze nalezalo wstydzic sie bogacenia ( najlepiej bylo oddawac IM ) , zyc skromnie i sie nie wychylac. Protestanci przeciwnie ; BOGAC SIE i dawaj przyklad innym , ze praca ( ciezka i uczciwa ) daje i zadowolenie i efekty .....

 

 

I z tymi słowami zgadzam się w całej rozciągłości... niestety :unsure:

Adam ; tutaj sie nawet nie ma co zgadzac lub nie zgadzac. Tak po prostu JEST !!!

I nie mam tutaj nic do katolikow ( bo mnie zupelnie nie interesuje kto komu sie klania i przed kim kleka  ; sam jestem ateista choc nie do konca ; wierze w moj portfel , bo on zapewnia mi godne zycie , poprzez ciezka prace . Mam kolege ktory sie duzo modli , ale nikt mu rachunkow jeszcze nie zaplacil ) . Wystarczy byc obserwatorem i sobie to wszystko poskladac do kupy .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tymi serwami do ramy ? ;)

W życiu bym nie dał za MKS-a 400 zł z hakiem do szybowca bo widziałem jak się takie spaliło zanim model poleciał (chociaż przez błąd w montażu LDS-a ponoć )

A serwa po 40 zł to miałem nie raz, np w piance z RC Factory (Corony!) i mimo metalowych zębów i tak zmieliło je na kierunku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tymi serwami do ramy ? ;)

W życiu bym nie dał za MKS-a 400 zł z hakiem do szybowca bo widziałem jak się takie spaliło zanim model poleciał (chociaż przez błąd w montażu LDS-a ponoć )

A serwa po 40 zł to miałem nie raz, np w piance z RC Factory (Corony!) i mimo metalowych zębów i tak zmieliło je na kierunku ...

 

Widocznie obrales ZLY kierunek  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do tanich serw musi być droga rama...tylko wtedy to razem dobrze bangla. Co najmniej taka za 800 EUR  :D

 

Do drogiej ramy , drogie kola , do drogich kol drogie szytki  ITD  :D

 

Przed chwila kupilem PIEKNY model !

 

Nie wiem gdzie sie pochwalic , zeby Jurka nie urazic ( bo w sumie to PO CO mi taki model ? )  :D

OK ; pochwale sie TUTAJ : https://www.google.com/search?q=Bullet+Cb+modelisme&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiswYKH0ofhAhVFw8QBHaFUC2gQ_AUIDigB&biw=1280&bih=646

 

Czailem sie na niego od kilku lat , bo spodobal mi sie kiedys  NIESAMOWICIE i wczoraj sobie o nim przypomnialem. Chcialem sprawdzic ile kosztuje ( choc moze nie kupic ) , ale ich strona nie otwiera sie , wiec chyba producenta juz nie ma. Po godzinie zadzwonil kolega z Berlina , zebym mu sprawdzil jacht na norweskiej stronie z ogloszeniami : Jach sprawdzilem , przetlumaczylem mu i pomyslalem ze wejde na modele RC . Wchodze , a tam BULLET z osprzetem ( nowy , jeszcze  nie rozpoczety ) !!! Takie farty zdarzaja mi sie dosyc czesto . Drugie szczescie , to ze moj "tesc" pracuje 40 km od Norwega , wiec mi model wezmie ( a wraca na Slowacje na swieta ) 

Tutaj piekny opis budowy : http://www.jivaro-models.org/bullet_cb_modelisme/page_bullet_cbmodelisme.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( bo w sumie to PO CO mi taki model ? )  :D

 

Przypominając Twoje słowa kiedy ja pisałem "Po co mi kolejny silnik":

 

 

Jak mowi stare modelarskie przyslowie ; "lepiej miec jeden silnik za duzo , jak jeden za malo "   ;) 

 

Myślę, że można to też zamienić na "lepiej miec jeden model za duzo , jak jeden za malo " :D A, że model ładny to tym bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny szpetny model w Twojej stajni :D

Że tez rajcują Cię same wynalazki ;)

Chociaż trochę ciekawy ...

 

Jak sie ma piekna kobiete w domu , to aby wiedziec co znaczy brzydota , jestem zmuszony kupowac i budowac same "paskudy "  :D

Zreszta fajnie byc forumowiczem ktory ma cos NAJ. Nie jestem najlepszym pilotem ( a nawet marnym ) , nie buduje najlepszych modeli ( raczej marne ) , ale mam NAJBRZYDSZY hangar na forum !!! 

 

 

 

"lepiej miec jeden model za duzo , jak jeden za malo " :D

Tym bardziej , ze mi czesto laduja "inaczej"  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ten model choć nietypowy i o dyskusyjnej urodzie (choć w porównaniu do ugly twin ten mi się nawet na swój sposób podoba) to ma wręcz szybowcowe obciążenie powierzchni a charakter sylwetką raczej akrobacyjny. Jeśli tylko dobrze przemyśleli konstrukcję to będzie prawdziwa frajda tym latać. Koniecznie wrzucaj relację na forum jak przyjdzie na niego pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ten model choć nietypowy i o dyskusyjnej urodzie (choć w porównaniu do ugly twin ten mi się nawet na swój sposób podoba) to ma wręcz szybowcowe obciążenie powierzchni a charakter sylwetką raczej akrobacyjny. Jeśli tylko dobrze przemyśleli konstrukcję to będzie prawdziwa frajda tym latać. Koniecznie wrzucaj relację na forum jak przyjdzie na niego pora.

 

To jest akrobacik !        Jak dozyjemy , to bedzie to chyba oklo 2027 ( choc na 100% zaczne wczesniej )  ;)

 

Zaraz , zaraz ; to UGLY Ci sie nie podoba ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie : Najlepsze rowery są w Szwecji, a najlepsze serwa u mnie :D

Mam większą ilość REDOX S90 mg Cena bardzo przystępna :).

Im więcej tym taniej...

A.C.

 

Eeee ... Do najlepszego to mu daleko ,  (choc nie tak bardzo   :D ). Zreszta o "najlepszosci" roweru ciezko dyskutowac. Tutaj bardziej o gust chodzi ( jesli mowimy o topowych markach ) . Sam naped , mimo ze robi kilka firm ( Shimano, Campagnolo, SRAM , FSA ) jest na podobnym poziomie i zawodowcy uzywaja wszystkich. Ramy natomiast to klasyczny marketing ( jakosc , wytrzymalosc , sztywnosc bardzo zblizona) .

Wiadomo , ze mlody adept kolarstwa chce bardziej jezdzic rowerem SPECIALIZED ( na ktorym smiga SAGAN ) niz marketowka B-TWIN z Decathlona. Druga sprawa , to na co stac ( w Polsce ) mlodego chlopaka z TZW normalnej rodziny . Jak nie ma bogatego taty ( lub mamy ) , to kupi B-TWINa marzac ciagle o SPECIALIZED. 

 

Chyba latwiej dyskutowac o "lepszosci" serw  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jarek, a Ty tam na tym rowerze jeździsz po coś? Kurierem jesteś czy cuś? Czy może w Szwecji benzyna za droga.

W sumie to Cię rozumiem. Jak zainwestujesz w taki rowerek, to mniej się męczysz. I to zrozumiałe, ale ,żeby tak 100, czy 200 km to już chyba auto jakieś lepsze nawet malutkie, albo choć motorynka... :D:P

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jarek, a Ty tam na tym rowerze jeździsz po coś? Kurierem jesteś czy cuś? Czy może w Szwecji benzyna za droga.

W sumie to Cię rozumiem. Jak zainwestujesz w taki rowerek, to mniej się męczysz. I to zrozumiałe, ale ,żeby tak 100, czy 200 km to już chyba auto jakieś lepsze nawet malutkie, albo choć motorynka... :D:P

 

Probuje jezdzic dla przyjemnosci , ale wyczynowe ( czy moje polwyczynowe ) kolarstwo zadna przyjemnoscia nie jest !  To jest ciagly bol i potworne zmeczenie .Mimo to uparcie jezdze te swoje setki kilometrow , poce sie , musze po kazdym treningu prac ciuchy , wymyc i nasmarowac rower , czasami zmienic opony , linki czy jakis inny detal . Odpukac od WIELU lat upadki mnie omijaja ( na szosowym przynajmniej , bo na MTB czesto leze , ale to mniej bolesne ; miekki grunt do ladowania  :D​ ) , ale ciagle jestem na nie przygotowany ! 

Gdybym byl kurierem to bym chociaz troche na tym zarabial , a ja tylko wkladam ........

Benzyna czy droga ? Drozsza jak w Polsce , ale w porownaniu do tego co tutaj ludzie zarabiaja , to jest ona kilka razy tansza  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.