Skocz do zawartości

Szybowce - gdzie latać - Żar, Ochodzita I NIE TYLKO :)


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość tom_tom

Ostatnia fotka jest po prostu piękna - szybowce i model - wydaje się, jakbyście w jednym kominie latali :)

 

P.S Jaworzynkę widać na mapce Żaru - to mniej wiecej zbocze góry Dybkowa. Jest także doskonale widoczna na zdjeciu-panoramce ze szkołą szybowcową pod Żarem - Jaworzynka znajduje się najbardziej na lewo, jest częściowo zasłonięta przez budynek szkoły.

 

Dodam jeszcze, że latanie na Jaworzynce jest możliwe przy wiatrach północno-zachodnich (górka jest pod tym względem doskonałym dopełnieniem Żaru)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

no ja też chętnie polatam z szanownym Kolegą :) Może w ten weekend skoczymy gdzieś ? mam wolne od soboty około południa i całą niedzielę :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Może weźmiemy rzutki na zbocze ? jakby fajnie wiało... Ja chyba się przejadę na jakąś górkę, bo będe sam w domu siedział :) A na lotnisko z rzutką to przyjdę swoją drogą :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbocze w Nowem nad Wisłą

 

Przedstawiam tu góreczkę znajdującą się w Nowem nad Wisłą koło Grudziądza. Co prawda nie widziałem jeszcze tu latających modelami szybowców lecz często pojawiają się paralotniarze.

 

Tak wygląda widok z górki:

 

1.jpg

 

W rzeczywistości do Wisły jest spory kawałek :)

 

2.jpg

 

widoczek na lewo:

 

3.jpg

 

widoczek na prawo:

 

4.jpg

 

jeszcze jeden widoczek:

 

5.jpg

 

a samej górze jest spory kawałek pola (koszony nieużytek):

 

7.jpg

 

dopiero ok 100 metrów dalej stoją bloki.

 

8.jpg

 

a stąd startują paralotniarze:

 

6.jpg

 

mapka dojazdu:

 

1mapael9.jpg

 

3mapadj4.jpg

 

Może ktoś chciałby spróbować tu sił?

Co o tej górce sądzicie?

 

Aktualna pogoda w Nowem

 

Link do pliku do Google Earth wskazujący zbocze.

 

www.marcinek133.republika.pl/Zbocze_w_Nowem_GoogleEarth.kmz

 

Zbocze oblatane :) 20 min film z pierwszych lotów na zboczu :)

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2928648300475115002&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to km od Grudziądza ??

 

Ok 23-27 zależne od drogi. Dwie do wyboru.

 

Droga na dole oczywiście jest i można dojechać samochodem - można zejść na piechotkę na dół ścieżką :) ale pewnie szybciej będzie autem :) zresztą jak już schodzić to pewnie po zwłoki bo wątpię by od tak udało się komuś tam na dole wylądować :) miejsca jest naprawdę sporo (tylko łąki) tyle że - strasznie daleko - brak odpowiedniej orientacji odległości model-gleba.

 

Samo przed pole jest czyste za wyjątkiem kilku drzew ale są one strasznie nisko z lewej jak i z prawej strony zbocze jest jednak dość mocno zalesione - raczej trzymać się od tych miejsc z daleka.

 

Jak pisałem wyżej miejsce to wykorzystują paralotniarze a oni też muszą uważać na drzewka.

 

Elektron obiecał oblatać miejsce jak tylko będzie odpowiednia pogoda. Dopiszę wówczas więcej na pewno istotnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze tam niezła zabawe w kilka osób ze skrzydełkami :P

 

Wtrącając OT widzieliście na modelarski.net zagi bez mixera delta - "UZAGI" by Pleses ??

 

Temat warty polecenia ...

 

Widze kogoś z Microlotkiem i Pelikanem ...

 

Zobacz także co dopisałem wyrzej i wyedytuj post odpowiednio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glajty latają to i modele posmigają ostro. Powiem tak jak wieje tak słabo że już glajty nielatają , to model smigają nadal. Na takimz boczu już polatać można spokojnie jak wieje 3m/s.

 

Zbocze jest idealne ;D

 

Też mam daleko ale kiedyś musze tam zawitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne miejsce. Teraz wybaczcie za skleroze, ale kilka lat temu bylem z klasa w okolicach pokazanych na mapce (m.in. zahaczylismy o Pelplin. Zawitalismy tez gdzies kolo jakiegos historycznego kosciola, w ktorym wg legendy mial sie zatrzymac sw. Wojciech. I wlasnie w tym rejonie bylo takie miejsce- daleko od Wisly, wprost idealne do latania (od razu sie wsciekalem, ze nie mam modelu, wowczas wystarczajacych umiejetnosci jesli chodzi o latanie oraz przede wszystkim czasu) i zapowiedzialem ze kiedys tam powroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Powiem tak jak wieje tak słabo że już glajty nielatają , to model smigają nadal....

 

Ostatnio wydawać by się mogło że w ogóle nie wieje - ale nie na tym zboczu - pojawili się paralotniarze - przerwali loty ze względu na silny wiatr! Jak już troszkę dmucha to tam wieje jak cholera! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.