Skocz do zawartości

Pytanie o kamerke


Ja-Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Aparat cyfrowy zawsze bedzię kręcił lepszy film niż kamera po prostu maja lepszą matrycę , lepszy procek od obróbki obrazu.
Porownanie jest oczywiscie do taniej/prostej kamerki ccd-security.
Nie zgadzam się ale nie chcę robic OT.

I masz racje.I nie jest to OT.

Atylla przypomnial ze na vimeo mozna za darmo umiescic jeden film HD.

Mozesz umiescic wiele filmow,tygodniowy limit to 500Mb.

Bo jakos wszystkie komentaze dotyczace kamerki sa negatywne a czego sie mozna spodziewac po kamerce za niewielka kase.Pelne HD to napewno nie bedzie tylko jakies podbicie parametrow.Moim zdaniem jest to dobra kamerka do filmowania z modelu i za rossadne pieniadze.

Masz calkowicie racje.Moje pierwsze filmy tez byly porazka.Ale powoli , powoli (dzieki Atylli rowniez) zmoglem wszystkie problemy.Krytykuja najczesciej Ci co nie dotkneli tego problemu.I dobrze,bo maja prawo wymagac,w koncu to HD.

 

Teraz cos na temat samego materialu.

Jacku,jesli na Megaupload jest material orginalny z karty,to jest zle.

W instrukcji poczytaj i daj nam znac w jakim formacie jest zapis.Bo cos mi sie wierzyc nie chce ze zapisuje w AVI.Powiedz takze jaka masz karte,wydaje mi sie ze lekko sie zacina (za maly transfer).

Druga sprawa,film bedzie mial (i ma) nieostre ciemniejsze tla,brakuje pixeli :rotfl: ,robi cos takiego jak w divixie,ze tlo aktualizuje/zapisuje co drugi raz.A juz na pewno material jest niedoswietlony,to wina pogody.Aipteki i Technika maja podobne objawy.Nawet przy oswietleniu zarowym nie radza sobie z ciemniejszym tlem.

Sadze ze w jasny/sloneczny dzien wszystko bedzie ok.

Czyli znikna ,,smieci' z ciemniejszych miejsc.

Na wielki plus nalezy zapisac to ze obraz nie jest poklatkowy,ale podejrzewam ze to wynik zamiany na AVI, a tym samym mamy gotowy material do obrobki,ale jednoczesnie problem,bo zamiana jest z duza kompresja i strata jakosci.

Pliki MOV i kodek H-264 sprawia troche klopotow,wiec pewnie tutaj poszli uzytkownikom na reke,co wcale nie idzie w parze z jakoscia.

 

Podaj te dane w/w , wiele to wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jako ze jestem z natury leniwy i prace nad nowy modelem strasznie sie ciagna zrobilem cos takiego. URL=http://imageshack.us]obraz044df2.jpg[/url]

[iM Zdjolem zestaw FPV ,a w jego miejsce zalozylem Toschibe. Jutro jak pozwoli pogoda dokonam prob w locie,jesli sie uda obiecuje filmik z zasypanego sniegiem Pruszkowa :lol: Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.