Skocz do zawartości

SIG- Piper CUB co i jak


Kuba Kłosowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup TEGO i mam kilka pytań. Chodzi mi o jego ewentualne wady, które można skorygować ( gdzie wzmocnić i czym itp. itd) oraz jakie wyposażenie polecacie (takie by nie było przerostu formy nad treścią, ale by było jak najbardziej wystarczające 8) )

 

P.S. Aha i ile folii będzie trzeba na jego oklejenie. :faja:

 

nieaktualne!!!. Aktualne znajdują się na dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Doświadczenie jakieś tam mam (ze składaniem), z reszta do modelu dołączona jest cytuje: "W zestawie(...)mamy również(...)obrazkową instrukcję prowadzącą modelarza krok po kroku przez proces składania samolotu. " wiec powinienem sobie poradzić. Na początku nie będę go ulatniać, tylko potraktuje go jako wielki wieszaczek. A w trakcie składania uzupełniać braki w wyposażeniu. Tak naprawdę jestem już zdecydowany co do kupna tego modelu, więc odwodzenie mnie od tego pomysłu nic nie da :devil: poprostu chciałem dowiedzieć sie takich rzeczy ( wspomniane w pierwszym poście) na początku 8) A co do oklejania to zamierzam kupić sobie w modelarskim troche dodatkowej balsy powyginać ją i połączyć różne kombinacje i tam ćwiczyć oklejanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum kogoś kto taki model składa,może już kupował folię.

Ile jej zużyjesz to zależy od sposobu w jaki ten model okleisz.Ładnie wygląda oklejanie z jednego kawałka ale wtedy zostaje dużo foli.Jeżeli będziesz chciał maksymalnie wykorzystać to co masz na rolce,będziesz musiał kleić więcej kawałków na zakładkę.W naszych sklepach folia jest rolkach 60cmx2m,na skrzydła potrzebujesz ponad 2 m kw. W tym modelu to jeszcze nie będzie Twój największy wydatek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to ja bym kupił 4 takt, ale wiadomo kazden ma rozne tam preferencje. W sumie jakiś sensowny 2takt to tez bardzo dobry napęd.

Ale tak szczerze, to 2,6 m to gigantyczny model. Mam 1,7 m GeeBee i zajmuje pół sypialni, może byś pomyślał o tym zestawie 1/5, założysz zwykły silnik 40 czyli 6,5 np. OS46 i standardowe serwa, praktycznie żadnych nadzwyczajnych wydatków.

Taki wielki model naprawdę potrafi być kłopotliwy w transporcie, nawet nie tyle chodzi o skrzydła co się je składa ale o kadłub ze statecznikiem, toto jest strasznie nieporęczne i łatwo o jakąś futrynę uszkodzić.

A konstrukcyjnie, to model średni 1,8 m składa się prawie tak samo jak wielki, a może nawet wymagana jest większa troska o wagę, natomiast wybacza dużo więcej błędów typu złe mocowanie zawiasków, dźwigienek itp, z czym początkujący modelarze mają zawsze kłopoty.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport akurat niestanowi żadnego problemu, przynajmniej mi 8). Odnośnie silnika chyba zdecyduje się na jakiś 4-takt, tylko nie wiem jaki :P Odnośnie tych błędów młodych modelarzy, to mam zamiar robić wszystko z jak największą dokładnością, z reszta inaczej nie potrafię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat z, ponieważ właśnie doszedł do mnie model Piper'ka tylko z mała zmianą, a mianowicie zmieniła się skala z 1:4 do 1:5, ponieważ uznałem że prawie 3 metrowy model to jednak za dużo :twisted: Niestety chyba nie będę mógł przeprowadzić intensywnej foto-relacji ponieważ nie posiadam dobrego aparatu, jednak w miarę możliwości zdjęcia będą. Budować będę niestety tylko w weekendy ponieważ moja mama, od której na razie jestem zależny stwierdziła że jeśli opuszczę się w nauce to nie będzie finansowała mojego hobby :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się :P rozpiętość wynosi 2050mm ;D relacja, tak jak już wspomniałem , będę dokładał największych starań do jej przeprowadzenie :rotfl:

 

edit:

Zastanawiam się nad aparaturą i servami do mojego modelu. Ogrom kombinacji mnie zaskoczył i prosił bym o pomoc :oops: według instrukcji potrzebuje min. 5 kanałową aparaturę, jednak z moim funduszem ( ok 600 zł ) może być ciężko znaleźć jakiś komplet lub jakiś złożyć :( Proszę o wasze opinie i ewentualnie propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Flascha 5 lekko starczy do modelu. Serwa jakie zakupie do swojej bestii to :arrow: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3371 . Są takie same jak w modelu Pipera 193cm pana hubert_tata Na aparaturze 4 kanałowej też polatasz tylko będziesz musiał połączyć lotki kablem Y i podpiąć pod jeden kanał. Nie będziesz miał wtedy klapolotek. Polecam minimum 5 kanałową, fajnie idzie sie pobawić, masz więcej mixerów. Na rcscorpion masz 6 kanałową Fatube 6EXA w całkiem przystępnej cienie.

Jaki silnik planujesz zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki silnik zamierzam zakupić, MacFlyer co się z budową dzieje? ja mam problem z lotkami. W sumie to 2 problemy, jeden odnośnie montażu zawiasów, a drugi odnośnie montażu orczyków lotek.

 

edit:

A oto weekendowe postępy:

 

Skrzydło lewe ( hmm 85% zrobione)

2508003.th.jpg

 

 

jeszcze raz to samo:

2508002.th.jpg

 

 

A oto ja przy pracy :P

 

2508001.th.jpg

 

Pytanie do Moderatora: Czy relację z budowy mam prowadzić w od czego zacząć ?? czy prosić o przesunięcie tego wątku ze zmienioną nazwą do modele spalinowe

 

 

Aparatura:

Mam dylemat. Która z tych lub innych 5- kanałowych w podobnych cenach polecacie:

czy ? uprzejmie proszę o opinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post za postem, ale edytując stary nie daję znać użytkownikom o zmianach.

 

treść:

Witam. Podczas budowy mojego w.w. modelu pojawił się problem, a mianowicie wklejenia zawiasów lotki. Kompletnie nie wiem jak :oops: czy na wierzchu by był możliwie jak największy kąt wychylenia czy je jakoś schować, instrukcja milczy, z reszta jak w wielu kwestiach.

Dodaję zdjęcia lotek i skrzydła by lepiej zapoznać się z problemem:

1)

img0201g.th.jpg

 

2)img0211h.th.jpg

 

3)img025s.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie K według tej strony przewidują 6,5- 8,5 więc powinien być ok.

MacFlyer tak właśnie mi się wydawało, jednak nie ma za bardzo jak wkleić zawias w środek lotki Oo

dsc00050m.th.jpg

 

dsc00049uvm.th.jpg

 

górna część lotki nie jest jeszcze przyklejona.

 

przepraszam za jakość zdjęć robione telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.